Iskola vagy munka?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok tavaly érettségiztem, szeptembertől szerettem volna iskolába menni ami 2 éves de csak a nyelvtanulás miatt semmi más miatt. Ez egy támogatott szakma lett volna. Mióta leérettségiztem azóta dolgozok, de csak heti 2 napot. Így az a pénz elmegy nekem ruhákra, ilyenekre. Esélyem sincs hogy félretudjak ebből tenni nyelviskolára..

Nemrég viszont kaptam egy álláslehetőséget ahol a nettó fizetésem 142 ezer lenne amiből 6 ezer az utiköltségem.


Szivem szerint elmennék erre a munkahelyre, mert abban a városban van ami nagyon tetszik, és ez egy kezdő fizetésnél szerintem elég jónak mondható. (Anyukám nem keres ennyi különböző képesítésekkel.)


A kérdés az az hogy melyik lenne a jobb megoldás mert ha a munkahelyet választom akkor abból már tudok magamnak finanszírozni nyelviskolát. És később talán, és ez is egy külön kérdés lenne hogy megtudnék oldani ebből a fizetésből kb féléven belül egy kisebb autó vételt? Mert abból 6 ezer alatt járnám meg havonta. Nem sokkal de mégis kevesebb és kényelmesebb is lenne. De z még távoli dolog.


Azért ide írtam emrt anyukám meg se hallgatott mikor mondtam neki hogy kaptam munka ajánlatot....

Szerintetek?


2016. márc. 31. 19:39
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Plusz a jelenlegi munkahelyemet se lenne muszáj ott hagynom lehet áttudnám magam helyeztetni abba a városba és akkor plusz 40 ezerrel még számolhatnánk :)
2016. márc. 31. 19:40
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A munkát választanám.

Nyelvet tanulni munka mellett is lehet. Valamiből meg élni is kell...

2016. márc. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
szaktudás nélkül még is mi fizet 142e ftot? Vagy esetleg van szakmunkás végzettséged?
2016. márc. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Szofi11 ***** válasza:
89%

Én a közgazdász diplomámat munka mellett csináltam meg. Az évfolyamtársaim közül is hasonlóan nyomtuk végig. Nem volt könnyű, de megérte.

Biztosan Te is érzed, hogy a mai világban nagyon fontos, ha tudsz, helyezkedj el. Sok terved van, ha az iskolát csak a nyelvtanulás miatt végezted volna el, azt még könnyebben el tudod érni egy nyelviskolában.

Ezen kívül semmiképp ne mondj le a tanulásról, rengeteg levelező és esti kurzus is van, nézz körül.

Személyes véleményem, hogy próbáld meg a tanulási céljaidat a munka mellett megvalósítani, ha Te is érzed, hogy ez egy jó lehetőség lenne.

Anyukád miért nem hallgatott meg, az mondjuk érdekelne.

2016. márc. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%
Ne is gondolkozz, fogadd el a munkát. Még szakmával meg nyelvtudással is nehéz ilyen jól fizető munkát találni Magyarországon, ha neked ezt csak így felajánlották mindenféle elvárás nélkül, akkor ne habozz.
2016. márc. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ami biztos. Állj neki egyedül nyelvet tanulni. A nyelviskola lényegében arra kell, hogy ott legyen valami rendszeresség, ami rákényszerít arra, hogy foglalkozz vele, plusz az élő beszéd helyzet. De manapság itt az internet és rengeteg eszköz, az összes szó helyes kiejtése.

Ha pedig angolul megtanultál utána rengeteg ingyenes képzés van a neten és egyre több lesz.

2016. márc. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

nyilván vállald el..140 ezret csak egy érettségivel keresni nagyon jónak számít!

emellett már jobban tudsz félretenni a nyelviskolára. sőt, én még szakmát is keresnék a helyedben.

munka mellett is lehetséges:) sokan munka,család,háztartás mellett járnak tanulni. sosem késő.

2016. márc. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Számomra egyértelmű, menj el oda dolgozni, főként, ha olyan állás, amit hosszabb időn keresztül is szívesen végeznél.


Az autónál nem az üzemanyag a nagy költség ha keveset mész vele, hanem az egyéb dolgok (amikor megveszed az átírás, utána az önkormányzati súlyadó, a kötelező biztosítás és a parkolási díjak, ezen felül pedig szerviz, gumicserék).

2016. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem azt gondold át, hogy milyen az önfegyelmed. Ha elég jó, akkor válaszd a munkát, de mellette ne hanyagold el a nyelvtanulást. Ha kevésbé jó, akkor lehet, hogy inkább az iskolát kéne választanod, mert akkor jobban szükséged van arra, hogy rákényszerítsen valami a tanulásra.


A másik, ami nagyon nem mindegy, hogy most milyen képesítésed van, milyen szakmát tanulnál, ha az iskolát választod, az neked mennyire vonzó, érdekes szakma és mennyire keresett. Azt hiszem, abban igaza van egy korábbi válaszolónak, hogy ne csak a hagyományos képzési módokban gondolkozz, hanem ha tudsz angolul, akkor egy csomó - akár ingyenes - internetes tanfolyamot elérsz majd.


Az autót pedig gondold át, mert meglepően sokba kerül összességében. Ezt érdemes elolvasnod, aztán átgondolni, hogy vajon nem lenne-e jobb ötleted, amire azt a pénzt költheted: [link]

2016. márc. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:) Elmegyek dolgozni, emellett emmiképp sem szeretném a nyelvtanulást elhanyagolni nem csak a pénzkereseti dolgok miatt, hanem nálam a büszkeség ami késztet arra hogy mennyi minden beszél minimum egy nyelvet ne maradjak már én is ilyen "hülye." :)

Nyelviskolába mindenképp elmennék, eddig is oda szerettem volna menni de sajnos a mostani munkámból nem bírtam volna sehogy se félretenni, mert hát 19 évesen hajtott az hogy ruhák meg az egyéb dolgok....:) Hát nah, 10 év mulva majda gyerekeimre kell úgyis elköltenem:):D


Igen, nagyon nagy szerencsém volt mert beadtam próba szerencsére egy multi céghez az önéletrajzom és mondták hogy enyém lehet az állás!:))) Nagyon meglepődtem, és nem is szeretném kihagyni a lehetőséget mos tmár biztos, és később is bármi lehetek még ugródeszkának e tökéletes munkahely és stabil... :)

2016. márc. 31. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!