Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy lakásotthonban lakom. Az...

Egy lakásotthonban lakom. Az egyik gyermekfelügyelővel nagyon megromlott a kapcsolatom, azóta rendszeresen megaláz engem és sérteget a többi gyermek előtt. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Akkor mesélek nektek kicsit a helyzetemről...

Ötödik éve élek lakásotthonban, a szüleim elválása miatt és az anyám alkoholizálása miatt. Ez teljesen lényegtelen, másban szeretném a tanácsotokat kérni. Remélem, hogy tudtok nekem segíteni.


Alapvetően jó embernek tartom magam, fiatal korom ellenére könnyen ki tudok alakítani idősebb emberekkel, főleg öregekkel és középkorú felnőttekkel nagyon szoros és jó ismerősi, akár ,,baráti" kapcsolatokat.

Van egy 53 nő gyermekfelügyelő, idáig nagyon szerettem őt, pót anyámként tiszteltem. Mindig jó volt hozzám, úgy éreztem, hogy ő is szeret engem és elfogad olyannak, amilyen vagyok. Két héttel ezelőtt egy nagyon csúnya vitába kerültem a szobatársammal. Aljas és pökhendi módon szidalmazott engem ez a gyerek, felhozta, hogy elhízott vagyok és azt, hogy semmi nem lesz belőlem, csak azért mert gimnazista vagyok és nem szakközépiskolás, mint ő. Nagyon rosszul esett, mint ahogy mindig rosszul esik és fáj, ha a súlyomra és a testalkatomra mondanak bántó véleményt. Ráadásul gyűlölködve és rosszindulatból...

Ez az 53 éves női nevelő odajött, egy ideig hallgatta azt, hogy mi vitatkozunk. Azután a nevelőnő is elkezdett engem bántani és gúnyolni. Lenézően szólított fel engem arra, hogy fogyjak le, mert nem élem meg a húszat sem. Na mármost. Tudnotok kell rólam, hogy 16 éves vagyok, 180 cm magas és 89 kg. Személy szerint azt gondolom, hogy ez nem egy tragikus eset. Nem is látszom kövérnek, inkább csak testes vagyok. Ez engem nem zavar annyira mint őket.

Ez a nevelőnőm a minden áldott nap, amikor a lakásotthonban van velünk, ordít velem, flegmázik és megaláz nap mint nap. Nagyon rosszul esik, főleg az, hogy megkért, ne is szóljak ezentúl hozzá.

Holnap fogok találkozni a gyámommal és mindent elmesélek neki. Szerintetek jól teszem?


Nagyon rosszul esik és fáj az, amikor a kedvenc gyereke itt az otthonban (egy kis szutykos cigány gyerek) odajön és fenyeget engem, hogy én bántsam az ő yx nénijét, mert megöl engem és levág engem, meg felfüstöl engem, és szalonna lesz belőlem. Úgy döntöttem, hogy erről is beszámolok a gyámomnak.


Kérlek segítsetek nekem! Előre is köszönöm szépen...



2016. máj. 10. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Alapvetően mennyire szeretsz ott élni? Nem opció, hogy átkérd magad egy másik otthonba? Bár sajnos mindenhol akadhat hülye nevelő, vagy konfliktus a szobatárssal. A gyám, ha jól tudom csak ritkábban jár oda, ha neki panaszkodsz nem biztos, hogy érdemben is tud tenni valamit, akár rosszabbul is kijöhetsz belőle, ha a nevelő emiatt még jobban pikkelne rád. Próbálj beszélni esetleg egy olyan nevelővel akivel jóban vagy, vagy az otthonvezetővel, hogy másik szobába kéred át magad. Vagy egyszerűen csak xard le őket.
2016. máj. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

A helyzetedet sajnos nem tudom átérezni, de szerintem jól döntöttél, hogy gimnáziumba mentél. Ha jól tanulsz, nem leszel éhbérért rabszolga, mint az a másik gyerek aki szakközépbe ment.


Ha jól érzed magad a bőrödben, akkor azzal semmi gond nincs. Inkább legyél 89 kg és elégedett magaddal, semhogy 50 kiló, és sírni, hogy fogyni kéne.


Szerintem jól teszed, de a nevelőnőt ha fudod szerintem kérdezd meg, hogy mi baja lett hirtelen veled.


Ne fogadd meg a következő tanácsot, csak elmondom, hogy én, személy szerint mit tennék: véresre verném a gyereket, és egy késsel megfenyegetem, hogy elvágod éjszaka a torkát, ha nem áll le. De az erőszak sosem megoldás, ezt jegyezd meg!


17F

2016. máj. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! 180 cm-hez a 89 kg szerintem pont jó! Aki szerint kövér vagy, az nincs tisztában a fogalommal!

Nos a másik dolog: Amit már tanácsoltak előttem is, menj oda és kérdezz rá, hogy mi a gond, mi rosszat tettél, hogy így viselkedik veled! Ha nem jön érdemleges válasz és csak bunkóbb lesz a néni, akkor tényleg tenni kell valamit! Vezetőhöz vagy valami felsőbb emberhez fordulni! Csak ne hagyd magad! Ne hagyd, hogy eltapossanak, sokkal többet érsz ennél!!! A sutyerák gyerekeket pedig röhögd ki! Hidd el sokkal bosszantóbb az ha nem szólsz vissza! És nem is érdemes velük foglalkozni! Persze ha nagyon gáz a helyzet, csapj oda!

24N

2016. máj. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A nevelő azzal is fenyeget engem, hogy ír levelet a főigazgatónak, hogy én milyen kis szemét vagyok vele és, hogy milyen beképzelt vagyok és nagyképű. Azt mondta nekem szó szerint, hogy (idézem): ,,Nagyin ki fogod ezt még szarni gyerek, nagyon megfosatlak most!"...
2016. máj. 10. 18:34
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Ilyen helyen dolgozom én is. Két dolog: 1. a dolgozóknak is van főnökük, vele kell beszélni, mert ilyet nem tehetnek veled.

2. Neked sincs jogod kis szutykos cigánynak nevezni bárkit. Ha így beszélsz senki nem fog segíteni.

2016. máj. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Snorri ***** válasza:
Nem tudsz bizonyítékot szerezni? Felvenni diktafonra mondjuk. Én a helyedben ezt tenném, és ezzel fordulnék az igazgatóhoz. De avasd be a gyámod is, mert ha borítasz, akkor tuti lépned kell, mert rád fog szállni az a srác.
2016. máj. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd az igazgatonal mert ez igy nem mehet! Ezt nem tehetik veled senki sem!
2016. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ma beszéltem a gyámommal, mindent elmeséltem neki. Azt mondta, nem tud mitbcsinálni, szóljak inkább a lakásotthon vezetőjének. Nem érdekli őt az ügy! :(
2016. máj. 11. 19:24
 9/11 anonim ***** válasza:

WoW! Congratulation! Ez szép volt a gyámodtól! Bár biztos neki is meg van a maga baja...

Megoldódott a problémád?

2016. nov. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nos, a kérdést már rég írtam ki. Egy ideig minden rendbe volt, a kérdés ismét aktuális sajnos. Az egyik lánnyal és az otthon vezetőjével nevettünk ezen a nevelőnőn, hogy amikor alszik hangosan horkol. És most emiatt haragszik rám, hogy mi beköptük az otthonvezetőnek. Pedig csak nevettünk egy kicsit. Megint én vagyok a szar meg a szemét. Bár nincs olyan hónap, amikor ne veszne velem össze valami hülyeség miatt. Ez a nő állandóan ezt csinálja. Már kezdem megszokni.
2016. nov. 19. 16:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!