Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbuktam töriből, viszont...

Megbuktam töriből, viszont nem szeretném elmondani apámnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ahogy látjátok a címben, megbuktam töriből. Ma tudtam meg és eddig meg voltam bizonyosodva arról hogy nem buktam meg, ezért apámnak elmondtam hogy nem buktam semmiből és nincs semmi probléma. Viszont most mit kezdjek? Anyámnak el mertem mondani mert nem olyan szigorú, viszont ő azt mondja hogy mondjuk el neki mivel nem szép dolog a hazugság. És egyébként 5 tized kellett volna a ketteshez , ezért azt monda édesanyám hogy ez is könnyít rajta, hogy nem 1 egészre buktatott meg, hanem 1,80-ra. Mit tegyek? Hogyan mondjam el neki? Gyomorgörcsöm van ettől az egésztől, nem bírok aludni, és már annyira ideges vagyok hogy folyamatosan remeg a kezem.. Volt egy felnőtt barátom aki azt mondta hogy mondjuk azt hogy az iskolában visszaadtuk a bizit mert féltünk hogy elveszítsük, és hogy menjek el titokban pótvizsgára. Szerintetek mi tévő legyek??

2016. jún. 27. 01:26
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
36%
1,80-ra nem tudom, hogy törvényes buktatni, 1,5-től felfelé szokták kerekíteni. Nem tudom, apukád mennyire szigorú, alapesetben én is azt mondanám, h ne hazudj neki, de ha megver vagy egész nyáron büntet valamivel, akkor kövesd azt, amit a felnőtt barátod javasolt. De csak ha 100% biztos vagy benne, hogy menni fog a pótvizsgán. Hányadikos vagy egyébként?
2016. jún. 27. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 gnoomage ***** válasza:
75%
Mi az, hogy mondjad el neki? Itt nincs, olyan, hogy elkezded egy viccel és lassan felvezeted. Ha elmondod talán megúszod, de ha hónapig hazudsz róla, vagy netán évet ismételsz én apád helyébe biztos letolnék pár fülest...
2016. jún. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Igen nagyon szigorú apám van!!! Biztosan büntetne egész nyáron. Reggeltől estig tanulnom kéne és ki sem mozdulhatnék. Most éppen 10-es vagyok, de ha sikerül akkor 11.-es leszek.
2016. jún. 27. 02:19
 4/42 meszike91 ***** válasza:
67%

" Biztosan büntetne egész nyáron. Reggeltől estig tanulnom kéne és ki sem mozdulhatnék. "


Meg is érdemelnéd. Szerintem mondd el, mindenképpen ki fog derülni. Minél később annál rosszabb.

2016. jún. 27. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
79%

Úgy tudom, hogy 2,00 alatt lehet buktatni, és szerintem ez egy teljesen elvárható teljesítmény.

Egyébként bocsi, de szerintem is megérdemelnéd a büntetést. Alapból az 1,8-as átlag nagyon gáz szerintem, ráadásul volt rá 9 hónapod, hogy produkálj valamit. Egy kettest egyáltalán nem nehéz összehozni, még ha gyengébb képességű is vagy, elolvasod 2x az anyagot, aztán majd csak összekaparsz valamit. Vagy legalább puskázhattál volna, vagy minimum június elején összekaphattad volna magad, és könyöröghettél volna a javítási lehetőségért, de nem, te inkább reménykedtél 1,8-as átlaggal a kegyelemkettesért.

Mondd el apukádnak, minél előbb, annál jobb, idővel gondolom úgyis megenyhülne, nem hiszem, hogy egész nyáron bezárva tartana.

2016. jún. 27. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Először is ezt azoknak írom akik leszidnak hogy megérdemlem!! JÚNIUS 14.-ig javítottam történelemből azaz az UTOLSÓ NAPIG. Nem reménykedtem a 1,8-as átlagban!! Ja és csak erre a félévre 16 jegyünk volt!! Ha tudtok átlagot számolni fogjátok tudni hogy rohadt nehéz kijavítani. De azért köszönöm ezeket a JÓKÍVÁNSÁGOKAT! :))
2016. jún. 27. 03:26
 7/42 gnoomage ***** válasza:
81%

És? Mivan ha 16 jegyed van? Töriből ha tudod nagyjából mikor mit csináltak és 2 teljes hétig ennek a 60%-át megjegyzed már 2-es.


Most dönthetsz, nyáron izgulsz egész végig és titkolsz mindent, de ha kiderül, vagy anyád elmondja apádnak egy életen át nem fog megbízni benned és a következő 2 évben ne is számíts semmilyen bulira.


És még egyszer. Idegbeteg tanárok mellett is lehet egy kettest össze hozni, így ez a te hibád, te nem tanultál, te neked kell felvállalnod, főleg 10.-ként.

2016. jún. 27. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
58%
Hogy lehet töriből megbukni ? Semmi más dolgod nem volt csak tanulni. A tetteidért pedig vállald a felelősséget. Legalább ennyi legyen benned. Megérdemelnéd, hogy egész nyáron tanulj. Sőt még a verést is.
2016. jún. 27. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
93%
Mit csináltál 9-10 hónapon át hogy 2 re nem tudtad az év végit összehozni? ,ez nem matek hogy nem érted ezért nem sikerült .mond el nyugodtan ,és tanulj szorgalmasan a nyáron potvizsgára.hogy sikerüljön átmened.
2016. jún. 27. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
93%
Egy dolog, mit csinált eddig a kérdező... Egy másik dolog, hol volt addig az apja meg az anyja, mert egy normális szülő nem ilyenkor tudja meg, hogy gond van. Ha ennyire nem érdekelte év közben, most se fogja :(
2016. jún. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!