Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan van...

Szerintetek jogosan van felháborodva a nővérem?

Figyelt kérdés

Én még anyukánkkal lakom a nővéremék pedig tőlünk kb. 20 km-re. Én csak kívülálló vagyok lényegében, de a nővérem megsértődött anyukámra, hogy nem ment le hozzájuk vasárnap, pedig megígérte, és a gyerek is várta. A nővéremnek amúgy két kislánya van egy 3 éves meg egy 2 hónapos.

Persze, nem csak ezért sértődött meg, hanem mert amúgy is keveset megy hozzájuk anyukám, és az anyósához hasonlította, aki meg ott lakik tőlük egy köpésre, mégse segít semmiben meg a most született unokáját is csak egy hónap múlva látogatta meg először. Anyukám ehhez képest ment vigyázni a 3 éves lányra, amikor a nővérem szült, meg utána is egyszer-kétszer, amikor kellett, és sokszor főzött rájuk is főleg, amikor a nővéremnek begyulladt a melle és lázas lett.

Ők is szoknak jönni amúgy hozzánk, csak amióta meg van a második gyerek még nem tudtak.

Különben lehet mehetne többször anyukám, de azért azt is meg kéne szerintem érteni, hogy van hogy 2 hetet egybe dolgozik, mert a gyár, ahol van kötelezővé teszi, meg mostanában a mamámmal kell futkosnia a kórházba, szóval ha nem megy nem azért, mert inkább itthon lógatja a lábát. Most vasárnap meg azért nem ment, mert egyrészt szombaton valószínűleg napszúrást kapott, vasárnap meg megint rohadt meleg volt.

Gondolom rám is haragszik, mert a múlt héten én is írtam, hogy majd valamikor lemegyek, de busszal több mint egy óra átszállással meg mindennel és ilyen melegben inkább nem mentem. De én amúgy is kicsit elhanyagoltam őket, amióta barátom van, ezt tudom is és haragszok magamra.

Bocsi, ha hosszú lett. Szerintetek jogos a nővérem részéről ez? Most nem veszi fel a telefont anyámnak.


2016. jún. 28. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Röviden: jogosnak nem jogos. Viszont azt el tudom képzelni, hogy ha csak a 2 hónapos lenne, akkor is ki lenne idegileg, hát még ha ott van mellette a 3 éves, aki szintén igen kicsi még. Majd megnyugszik. Anyukád se szakadhat szét, neked is jogod van ahhoz, hogy magaddal foglalkozz a te korodban (=a pasiddal).
2016. jún. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem jogos, de nem kell őt bántani emiatt. Engedjétek el a fületek mellett. Szerintem ez csak egy hirtelen kiborulás volt, amit anyukádon vezetett le. Majd megnyukszik.

Lehet, hogy szülés utáni depressziója van. Fontos, hogy legyen segítsége/látogatója. De azt is meg kell hogy értse, más dolgotok,kötelezettségeitek is vannak.

2016. jún. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
20 km hogy lehet több, mint egy óra? Nem értem... am. jogos nekem is rosszul esne.
2016. jún. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Autóval 20 km, de mivel közvetlen busz nincs a mi falunktól az övéjükig, ezért először be kell buszozni a városba, aztán ott átszállni egy másikra. Írtam, hogy átszállással annyi.

Oké, hogy szerinted jogos, örülök, ha ilyen-olyan vélemény is érkezik, de megindokolhatnád, hogy mért.

Amúgy én megértem a nővéremet is, biztos nehéz két gyerekkel. Anyukám szinte mindennap felhívja, felhívta vasárnap is meg hétfőn is, de nem mondta, hogy baja lenne, hanem megírta utána egy hosszú SMS-ben. Én meg jövök haza, aztán látom, hogy bőg anyám...

De annyira, szerintem nem hirtelen kiborulás volt tőle.

Amúgy amikor költözni akartak, úgy volt, hogy vagy mi felénk költöznek, vagy az anyósa felé. Végül az utóbbi lett. Jó, persze, ez sok dologtól függött, de lett volna a mi falunkban is ház.

2016. jún. 28. 21:09
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy az anyósát régebben is szidta, hogy nem foglalkozik a gyerekkel, ha náluk vannak. Én akkor is arra gondoltam, hogy kb. azt várja, hogy mindenki, körülöttük ugráljon. De ha erre is vágyott nálunk anyám részéről meg is kapta. Múlt hétvégén úgy volt, hogy ők jönnek hozzánk 9 körül. Anyámék felkeltek már korábban, hogy ilyen bepácolt tárcsás húst csináljanak. Csakhogy a nagyobbik lány amúgy is elég rossz alvó, aztán elvileg nem aludt szinte semmit este, mert hogy jönnek a mamihoz, aztán délután fektette le, és végül 6 körül hívták anyámat, hogy mégse jönnek. Akkor is meg lett ígérve a gyereknek, meg mi is vártuk őket, mégse jöttek. Jó, nem tudtak megértem, de most meg ő értse meg, hogy nem tudtunk.
2016. jún. 28. 21:39
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Lássuk be kérdező, a 2 hónap alatt bőven nem volt mindig kánikula, szóval te mehettél volna legalább.

Anyukád megint egy más eset, ott a nővérednek kéne megértőbbnek lennie, de az emúlt heteket úgyse tudjátok visszacsinálni már, inkább próbáljátok jobban kitalálni, hogy mikor tudjátok látogatni, aztán majd lecseng ez a hiszti.

2016. jún. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy én nem voltam náluk azóta egyszer sem. Voltam kétszer ebben a 2 hónapban, az se sok, de érettségiztem. Nem kifogásokat keresek, mondtam, hogy magamra haragszok is, hogy nem megyek többször, meg mert amikor ők jönnek hozzánk akkor se mindig vagyok itthon, mert többnyire a barátomnál vagyok. Most, hogy már nem kell tanulni szeretnék is többet menni.
2016. jún. 28. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!