Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le a dohányzásról?

Hogyan szokjak le a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Nem mondom h Aktiv dohányos volnék mivel hetente 1dobozzal szivok el...Mégis közel 7 éve szivogatom és érzem h árt...Már töbször megprobáltam letenni de aztán valami közbe jön és megint a cigi után nyulok...legtöbbször amikor ideges vagyok ak szoktam többet elszivni...tapasztalatok?ki h probálkozot?cs ne a pszichologusokat emlegessétek,légyszi...
2010. ápr. 14. 07:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint jöhet itt akármilyen pszichológus, az önakarat mindenek felül!Ismerősöm, kipróbálta a tapaszt rosszul lett tőle, volt pszichológusnál az sem segített. És tudod mit mondott neki a pszichológus, saját magán kell segíteni, ő csak inspirációt ad a leszkáshoz.
2010. ápr. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Ez szerintem csak akarat kérdése. Sajnos én is dohányzom de még szerintem akkor te szerencsés vagy, hogy egy hétig elég egy doboz cigi. Én nem, már próbáltam én is. Akarat kérdése és semmi más. Egyszer volt, hogy egy nap letettem, kb. 3 hónapig nem gyújtottam rá és akkor rámjött, megint elkezdtem cigizni. De csak akarat. A tapasz nagy nulla, még van ez a mágneses terápia, de az sem segít szerintem sokat. Próbáld meg azt, hogy amikor vennél egy doboz cigit, az árát félreteszed. Én ezt már annyiszor végig gondoltam, és mennyi pénzem megmaradt volna, sajna nálam most az akarattal van és volt is gond.
2010. ápr. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is 7 évig dohányoztam. Simán leszoktam róla. Nem gyújtottam többet rá, és kész. Ne hülyéskedj, 7 év az még nem függőség. Csak lelkileg van rá szükséged. Gondolom akkor akarsz rágyújtani, ha lelkileg rosszul érzed magad. Ezentúl mindig egyél helyette egy almát. Beválik, hidd el.
2010. ápr. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

En 15 evig dohanyoztam, kb. 10-12 szal cigit naponta. Tavaly november elejen eldontottem a fejemben, hogy marpedig en januar elejetol nem fogok dohanyozni. Persze ehhez egy nagyon eros belso elhatarozas kell! Ez fontos, hogy akard! En tudtam, hogy nekem nem fog menni egyik naprol a masikra, ezert lecsokkenteses modszeren voltam. Ket honapig hetente csokkentettem az adagot. Kezdtem elso heten napi 10 szal. Aztan a masodik heten napi 9 szal, harmadik heten napi 8 szal. Igy lementem 4 szalra. Nem is kivantam mar tobbet. Aztan az utolso 2-3 hetben naponta 4 szalat szivtam es januar elejen (meg volt a fejemben a nap, hogy mikortol) nem gyujtottam ra tobbet. Szepen leszoktattam a szervezetemet a nikotinrol es a fejemben is felkeszitettem magam arra, hogy nem lesz tobb dohanyzas. Nem kellett tapasz sem (amiben egyebkent nem hiszek. En imadtam dohanyozni, de ma mar a szagatol is rosszul vagyok.

Kitartas, akarat!!! Nagyon drukkolok, hogy sikeruljon, mert tenyleg nem jo dolog!

2010. ápr. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

páromnál a "mindig kevesebbet" modszert alkalmazzuk...

régebben napi másfél doboz erősebb cigit szivott...

előszöt áttért gyengébbre,utána abbol napi 1 doboz,fél doboz,azóta maximum napi 6 szál,és legyen min 3 óra 1-1 szál között

de halad,már előfordul,hogy eszébe nem jut h letelt a 3 óra,cigizhetne...

2010. ápr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Valójában az előttem szólók már megírták a választ... Én 10 évig dohányoztam (17 évesen kezdtem). Volt napi 2 dobozos korszakom is de az átlag napi 1 doboz volt az utolsó 1 évben napi 1/2 doboz. Szóval tudni kell, hogy aki egyszer dohányozni kezdett, az élete végéig dohányos marad, csak legfeljebb szünetelteti (félreértés ne essen lehet, hogy soha többé nem gyújt rá, akkor is). Persze ez már lehet filozófiai kérdés (nekem ez a véleményem). A leszokáshoz erős akarat szükséges vagy motiváció, esetleg mindkettő, ezen kívül kb 1 hónap türelem a körülötted élők részéről. Az biztos, hogy hiába használsz tapaszokat, hiába kérsz pszichológustól segítséget vagy akár mész természetgyógyászhoz ha te megad még nem készültél fel a leszokásra nem fog menni! Én több dolgot hoztam össze. Nem próbáltam letenni a cigit, csak akkor mikor már tényleg elhatároztam magam! A sikertelen próbálkozások gyengítenek és eleve kudarcra ítélik a további próbálkozásokat, legalábbis egyre csak csökkentik az esélyt. Szóval 3 x motivációt vetettem be. Gyerekem született az ő egészsége fontos! A saját egészségem fontos! (Sajnos édesapám később tüdő rosszindulatú daganat következtében hunyt el... szintén dohányzott) Az egyik ismerősöm kb. fél évvel előttem letette, ha neki sikerült, nekem miért ne sikerülne! Ehhez párosult egy testi, úgymond elindulási segítség. Bulik alkalmával megduplázódik a cigaretta fogyás (legalábbis nálam így volt). Talán ennek köszönhetően másnap nem nagyon kívánja az ember, nos az igen jól sikerült születésnapom másnapjára tettem életem hátralévő részének kezdőnapját a dohányzásmentes életemét. Tovább erősítettem az akaratomat azzal, hogy az utolsó szál cigaretta elszívása után még fél évig hordtam magammal egy doboz cigarettát természetesen öngyújtót is, hogy mintegy ott legyen a kísértés amit le is győzhetek! ezen kívül kb. egy évig 2 naponta letettem 4-500 forintot az el nem szívott dohányárúm árát. Majd' százezer forint gyűlt össze amit magamra költhettem. Szóval négy év telt el azóta...dohányzásmentesen. Szóval ez az én történetem! Remélem te is sikerrel jársz!

Laci

2010. ápr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom Lacihoz, én is így szoktam le. Egy nagyon mély belső elhatározás kell hozzá. Az, hogy legbelül te magadtól akarj leszokni, ne pedig a környezet nyomására történjen. Ha magad akarod a leszokást, akkor sikerülnie kell. Pokoli rossz lesz, de meg lehet csinálni. Én a kávéról is leszoktam a cigiről való leszokással egy időben. Nagyon durva volt az első néhány hónap. Mint egy holdkóros, úgy kóvályogtam egész nap, de nem gyújtottam rá mert tudtam, hogy nem akarok! Én napi 1,5-2 dobozzal szívtam már akkor 6 éve. Egyszerűen elegem lett, ezért döntöttem úgy, hogy megpróbálom. Na meg babát is szerettünk volna, így mindenképpen muszáj volt letenni. Azóta már eltelt 2 év és nem gyújtottam rá. Neked kell döntést hoznod, hogy le akarsz szokni és ki kell tartania végsőkig!
2010. ápr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kőszi az eddigieket...talán ha nem volnának cigarettás társaim és rokonaim ak kőnnyebb volna a dolog...d minden alkalommal megkinalnak es persze nem illik visszautasitani...de a tőbbi tapasztalatokra is kiváncsi lennék...
2010. ápr. 14. 15:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Kozelitsuk meg mas szemszogbol.. Tegyuk fel, hogy egy doboz cigaretta 500 Ft. Egy evben 52 ev van, tehat evi 26 ezerbe kerul a dohanyzas. Ezt het eve csinalod, ami azt jelenti, hogy kozel 200ezer forintot elszivtal. Es most gondolj bele, mit vehettel volna a penzbol:) Ertem en, hogy a mai vilagban ez semmi, de ha minden heten inkabb felretetted volna azt az otszazast, akkor most nem lenne gondod a nyaralasra.Kozeli
2010. ápr. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hopp, kicsit elirtam, a vegen azt a kozelit ne olvasd:)
2010. ápr. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!