Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Sürgős! Hogy szokjak...

Kismamák! Sürgős! Hogy szokjak le a dohányzásról?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok és mielőbb leszeretnék szokni,nagyon elvagyok szomorodva,hogy nem fog menni.Tudnátok valami jó tanácsot adni?
2011. aug. 26. 20:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

18 éves korom óta dohányoztam az elején napi 1doboz aztán a végén kb 10 szál cigi egy nap most 32 éves vagyok és 27 hetes terhes,az első pozitív teszt óta nem gyújtottam rá és nem is hiányzik!

Nekem a kislányom egészsége mindennél fontosabb!

2011. aug. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Anyám is hasonló volt, mint az első válaszoló. Láncdohányos volt hosszú évek óta, de amikor megtudta h terhes, letette a cigit, és nem is hiányzott neki, csak az első pár nap, de azt mondta, hogy nem akarta hogy "hülye" gyereke szülessen. Szóval csak elhatározás kérdése.
2011. aug. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
34%
Lehet, hogy ez az igaz történet majd elgondolkodtat: Ismerősöm babát várt, és dohányzott, hiába mondtuk neki, hogy nem jó ötlet. Nevetett egyet, azt mondta, mások is csinálnak így, és ő kívánós, a cigit kívánja... Egy hétre rá vérezni kezdett, rögtön orvos, kórház. Azt mondták neki, hogy még megmaradhat a baba, de a cigi eszébe ne jusson. Ekkor titokba járt ki cigizni(nem tudom, kit akart ezzel becsapni), egyszer a titkos füst- séta alatt öntötte el a vér, a baba búcsúzott. Utána hónapokig bőgött mindenkinek, hogy ő mennyire peches. Aki ismerte, nem tudta sajnálni.
2011. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
34%
hát tényleg az akarat...én elképzeltem szegény magatehetetlen babámat, amint odabent dől rá a füst és majd megszakadt a szívem. amióta tudom,nem gyújtottam rá!drukkolok!
2011. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Egyszerüen: többé ne gyújts rá!!!

Csak gondolj a Babádra,menni fog,hiszen az ö egészsége fontosabb egy kisfüstnél,nem??

Èn is dohányoztam,sokáig.De amint megtudtam,hogy babám lesz,le is tettem!Nem is vonz,nem ér annyit...

Légy erös,a Babád meg fogja hálálni!Te pedig simán ki fogod bírni! :)

Boldog,FÜSTMENTES babavárást!

2011. aug. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

a kátrány + adalékanyagok egy része átmegy a méhlepényen, a babának kevesebb oxinénnel teli vér jut és úgymond "fuldoklik" a kicsi odabent . na erre gondolj és ne gyújts rá többet.

a baba születhet maradandó károsodással aminek te lennél az ok...csak gondolj bele a következményekbe. bírdd ki addig míg meg nem születik utána cigizz csak.


2 kisfiú anyuja

2011. aug. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Én imádtam cigizni a párom is dohányzik és az anyukája is szerettem kimenni vele kávézni és rágyújtani mégis bármennyire hihetetlen de nem kívánom egy pillanatra sem a párom biztos volt benne,hogy nem tudom letenni pedig mindig mondtam ha terhes leszek leszokok.

Szerintem sokkal többet ér a kisbabád egészsége mint a cigi!

Visszaszokni sem szeretnék de ezt nem ígérhetem lehet,hogy szoptatás után megint cigizni fogok ha csak apa addig le nem szokik! :)

2011. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

Minden a fejben dől el. Gondold el, mit teszel a gyerekkel, ha nem teszed le.

Én 10 évi dohányzás után letettem egyik napról a másikra, mert terhes lettem. Ha halogatod, csak rosszabb lesz. Határozd el magad és kész. Erős legyél! Ennyit ki lehet bírni. Tedd félre a cigipénzt és vegyél valami szép dolgot.

2011. aug. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%
Én is erős dohányos voltam, de mihelyst pozitívat mutatott a teszt rögtön letettem. Már nem hiányzik. Neked is menni fog hidd el, csak a pici babára gondolj! Kitartást!
2011. aug. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%

én is pozitív teszttel szoktam le,pont egy éve és 3napja:)

Szerintem,ha a kicsire gondolsz,menni fog..Egyébként az első 2hét volt rossz,utána meg már nem is nagyon hiányzott

2011. aug. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!