Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz a kulonkoltozes, ha...

Rossz a kulonkoltozes, ha ilyen csaladban elek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a sokan azert irnak ide, mert nem erzik jol magukat a csaladjukkal es el akarnak koltozni.. Hat en pont az ellenkezoje vagyok :) Elkoltoznom muszaj, nem akaras kerdese, hiszen megyek egyetemre egy masik varosba. Nem hatalmas nagy tav (1 ora kb hazaerni), de azert megsem ugyanaz. Kicsit tartok ettol az egesztol, mert en imadom a csaladomat, nagyon jol kijovunk egymassal. Itthon is mindig volt intim szferam, es egy par eve mar oda megyek ahova csak akarok, tehat nekem az elkoltozes nem lesz egyenlo a "kiszabadulassal" a szuloi szigor alol. Biztosan lesznek ott is barataim, ahova megyek, de felek hogy rossz lesz hazaerni pl az ures lakasba (egyedul fogok elni), felek hogy hogyan fogok megbirkozni azzal, hogy teljesen magamra vagyok utalva es magamrol kell gondoskodnom (pl. sokat segitettem anyunak a konyhaban, alap dolgokat meg tudok csinalni de eleinte biztos pocsek kajakat fogok fozni :D) tudom en hogy ezen mindenki tul esik, es egy ido utan mindenki belejon, de jol esne par jo tanacs :/
2016. júl. 3. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig szerettem otthon élni, hasonló volt nálunk is a helyzet. Az egyetem tőlünk is kb 1 órára volt, így én bejártam minden nap.

Ha te lakásba költözöl szerezz valami lakótársat, egy barátnőt akivel összeköltözöl. Én a férjemmel költöztem külön a szüleimtől és attól függetlenül hogy szerettem otthon élni, még sokkal jobb volt külön kettesben a sajátunkban. Úgy hogy te is pár hét után ráérzel majd a dologra. Ha meg hét közben nagyon rosszul éreznéd magad eleinte akkor ugorj haza 1 estére. A kajával ne foglalkozz különösebben 1 főre akkora nagy főzéseket nem kell csinálni, hiszen mindenhol van menü, és lehet jobban is jössz ki mint ha 1 főre főzőcskéznél. Minden adni fogja magát, csak az első pár hét a fura, utána belejössz.

2016. júl. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első válaszoló annyira tökéletesen leírt mindent, hogy ehhez már szinte nem is lehet semmit hozzáfűzni :-) (gratula első!)
2016. júl. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen :)
2016. júl. 3. 12:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben kerültem tavaly, egy nagyobb vidéki városban lakom, amit nagyon szeretek, meg családommalis kifejezetten jól kijövök, de hát az egyetem meg Budapesten van...

Olyan szempontból jó helyzetben vagyok, hogy a mi karunknak igen jó kollégiuma van, én Bp-n ott laktam, ha minden jól megy, jövőre is maradok. Hidd el, minden összeáll majd szépen, nem kell tartani attól, milyen lesz. Ha valaki nem kamu egyetemre jár, az alapból leköti az ideje nagy részét, másrészt biztos lesznek ott is olyan ismerősök/barátok, akkikel tudsz közös programokat csinálni. Konkrétan szorgalmi időszakban nekem már az öröm, ha tudok egy kicsit pihenni vagy elmenni egyet kocsmázni csoporttársakkal, nincs olyan problémám, hogy most akkor mit fogok kezdeni. Főzes szerintem egyedül nem éri meg, max ha többen összeálltok, anyagilag sem jössz ki jól egyedül, meg sok időt elvisz. Ja, és 1 óra út az nem távolság, simán megteheted, hogy gyakran hazajársz. Én azért messzebb lakom, de majdnem minden hétvégén haza tudok menni, ezért így a családom meg az otthoni barátaim sem szoktak túlzottan hiányozni.

2016. júl. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!