Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Házassági anyakönyvi kivanat...

A Házassági anyakönyvi kivanatot le szabad fóliázni/laminálni?

Figyelt kérdés

2016. júl. 9. 05:00
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Le, de úgy nem fogják elfogadni sehol. Mondjuk bármikor kérhető róla másolat is. Rakd simán bele egy fólia tasakba
2016. júl. 9. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Minek?
2016. júl. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Mi a patvarnak? Azt nem veszed elő, csak nagyon ritka esetben.
2016. júl. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért pontoztatok le,mert megkérdeztem, hogy minek kell laminálni az anyakönyvi kivonatot????

Oké. De, akkor várom a választ, ha ez ilyen egyértelmű, csak én nem tudom.

2016. júl. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha akarod, igen. Bármikor tudsz kérni újat, ha azt nem fogadják el. Tudsz kérni ingyen, ha pl. gyerekszülés miatt kell, vagy pénzért, ha csak úgy. 2-3000 Ft
2016. júl. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem azért akarja le foliazni, hogy ne sérüljön meg. De ehhez elég egy foliatok, nem kell laminalni.

Ha otthonra akarod, dísznek, akkor be lehet laminalni, de ahogy már írtam fentebb, sehol nem fogják elfogadni, mert nem lesz ellenőrizhető az eredetiség.

2016. júl. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Látom egy két embernek nehezére esik rá jönni, hogy miért is szerettem volna lelaminálni, ahogy az utolsó is írta azért, hogy ne sérüljön... még ha beleteszem fóliába és esetleg kell valahol, az attól az még fóliában gyűrődik, idővel sérül, mivel nem lesz tartása... én hiába fogok rá vigyázni, ha oda adom egy hivatalban vagy kórházban(szülésnél) x-y, z-zs-nek lefénymásolni, nem gondolnám, hogy vigyáznának rá, hiszen nekik ez csak egy "színes papír"

Köszönöm az értelmes válaszadóknak.


Azért kérdeztem, mivel mi külföldön élünk, és a tartózkodási engedélyünk is le van laminálva és elfogadják minden hol.

2016. júl. 11. 10:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Létezik keményebb fólia is, illetve bele lehet azt tenni mappába is. Vigyáznak a hivatalos iratokra.

Mondjuk külföldön a magyar házassági anyakönyvi kivonatot nem hinném, hogybtul gyakran kérnék bárhol is, a külföldit pedig úgy kell kezelni, ahogy az adott ország törvénye azt engedi. Nem tudom hol éltek, de pl Hollandiában sehol nem kérnek házassági kivonatot, hiszen benne van a rendszerben, higy hazasok vagyunk.

2016. júl. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!