Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatással-házasság...

Névváltoztatással-házasság miatt- kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy személyi,és a többi személyesen intézendő. De mivel a lakás az enyém, nyilván a lánykori nevemre jönnek a számlák a közművektől,telefon, TV..stb. Ezekhez mind el kell majd menni,vagy postán,házassági anyakönyvi kivonat másolattal is elintézhető? Van lakáshitelem is,ott a házasság ténye változtat valamit? Köszönöm a válaszokat,ha tudna valaki olyan válaszolni,aki mostanában volt hasonló cipőben.

2016. jan. 31. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:

a hivatalos dolgokat meg kell változtatni. ha a villanyszámla vagy a kábeltévé a lánykori nevedre érkezik továbbra is, abból semmi nem lesz.

ők nem hatóság, emiatt nem büntetnek, a lakcím pedig nem változik.

egyébként nem kell mindenhova bemenni, a közművekhez semmiképp. ha csak egy asszonynév kerül a neved elé, azt a legtöbb helyen a telefonos ügyfélszolgálat átírja.

ha teljesen megváltozik, akkor beszkenneled az okiratot, és elküldöd e-mailben.

én 5 éve vettem egy házat, minden a nevemen van. még soha az életben nem jártam az áramszolgáltatónál vagy a vízműnél. mindent telefonon vagy e-mailben intéztem, szerződéskötést, reklamációt, módosításokat, mindent.

2016. jan. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én elmentem mindegyikhez egyesével, de nem azonnal, hanem amikor időm engedte. mindhez elég volt az új személyi meg lakcímkártya.


amiből tudtam, kértem újat (még az ilyen dm, spar kártyákból is), viszont az otp-s visa kártyám újra cserélése 9000 ft lett volna, így azt nem cseréltem le, de a nevemet megváltoztattam a bankrendszerükben személyesen.


munkahelyen is bejelentettem a névváltozást, és gondold át, hogy hol lehet még a születési neved megadva.


a lakáshitel miatt bemennék a bankba és megkérdezném.

2016. febr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ahol meg fogom változtatni:


Elsősorban ugye természetesen személyi, lakcímkártya, jogsi, adókártya, TB-kártya.


Majd a lakáshitelünket fogom átíratni.


A telefon meg ilyen számláimat is, a közművek a párom nevére jön. De azt is átíratnám, persze nem ez a leglényegesebb, nem kell rohanni, de idővel érdemes lehet.


Ja és a munkahelyen is be kell jelenteni.

2016. febr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ma voltunk bejelentkezni,felveszem a nevét :-) De január 1-tő már az új személyit adják a chipest, ami magába foglalja a lakcím-,adó-,és TAJ kártyát is, ugye?
2016. febr. 1. 19:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, de attól független még külön mindet intézni kell, mert hivatalosan még az új személyi nem helyettesíti ezeket. Szóval ugyanúgy külön kell mindent intézni.

A kormányablakban mondták nekem 1 hete kb, szóval tuti az infó.

2016. febr. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!