Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekkel, fiatallal szemben...

A gyerekkel, fiatallal szemben csak "gonosz", rosszindulatú, nagyon önző egyedek vannak apuka vagy anyuka új párja személyében, ugye?

Figyelt kérdés
Minden személyes tapasztalat jöhet!Köszi!
2016. júl. 10. 12:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Ez most honnan jött? Sok filmet nézel? Mert bár személyes tapasztalatom nincs, de nagyon sok helyről halom, hogy az új pár kedvesebb és segítőkészebb, mint az a szülő, aki le lett cserélve. Eleve egy idióta aki olyat enged a gyerekei közelébe, aki nem tud velük tisztességesen bánni.
2016. júl. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Egy példát tudok mondani. A lány jobban szereti a mostoha apuát, mint a sajátját akit nem is ismer mert elhagyta őket kiskorában. Ez változó.
2016. júl. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

"aki le lett cserélve"

Ez most eléggé bántó volt.


Nekem van egy féltestvérem. Kb 12 éves koráig élt a saját apjával, majd elváltak és anyu újra férjhez ment. A nővérem sokkal jobban szerette a mostoha apját, és nem is gondolt senki rá úgy hogy nem az ő gyereke/én testvérem.

Sőt, igazából olyan szinten nem gondoltam bele hogy neki más az apja, hogy lb csak második osztályban tudatosult bennem hogy csak féltestvérem

2016. júl. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
A nevelőapámnak többet köszönhetek, mint az anyámnak.
2016. júl. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerek téren nincs sok tapasztalatom, mert az én párom gyereke még kicsi, majd később kiderül utál-e majd vagy szeretni fog. De a családja (testvérek, anya) azok utálnak, pedig nem miattam váltak el.
2016. júl. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Szó sincs ilyesmiről. Páromnak 3 gyereke van, és nagyon jó a viszonyunk. Sok vér szerinti szülővel nincs ilyen jó kapcsolata a gyerekekkel, mint nekem. Hamarabb jönnek hozzám bármilyen örömükkel, bánatukkal, mint az anyjukhoz. Szeretet és bizalom a lényeg, és az igazi szülőnek is nagy szerepe van ebben, mert sok szülő oroszlánként védelmezi a gyermekét még akkor is, ha a "mostoha" jót akar. Nyilván fel kell ismerni a jó szándékot, és nem szabad túlzottan elfogultnak lenni az igazi szülőnek. Egy ismerősömnél az a probléma, hogy az anya mindent megenged, az új férj pedig próbál becsületes férfit nevelni a gyerekből, de az anya mindig kipártolja a fiát. Pl. a férj próbálja rászoktatni a gyereket a fogmosásra, mert 12 éves kora ellenére még soha nem mosott fogat, az anya meg leüvölti a fickó fejét, hogy hagyja már békén szegény gyereket. De ez a tanulásban is így van, a számítógépezésnél is stb. A gyerek csak bukdácsol a suliban, rossz a magaviselet, már javítóintézetbe akarja vitetni az igazgató, de az anya szerint mindenki hülye, csak a fiacskája nem. Természetesen a "mostoha" a leggonoszabb ember a világon, mert próbálja szocializálni a gyereket. Így nem lehet normális kapcsolatot kialakítani.
2016. júl. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
A mesékben gonoszak mindig a mostohák. Az élet azért szerencsére ennél változatosabb.
2016. júl. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

A mostohaanyám egy irányításmániás, mindenkit folytonos lelki terrorban tartó liba, aki az irigykedésével teljesen tönkretett.


Apa ellenben remek mostohaapja a nő két fiának, akik apjukként szeretik őt.

2016. júl. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Bár leginkább fiatalok,felnőttek mostani illetve régi tapasztalataira lennék kíváncsi!Nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak,a kérdésem ez ihlette!
2016. júl. 11. 08:32
 10/16 anonim ***** válasza:
31%
Én mindig is szerettem volna egy mostohaapát, de mióta anyáék elváltak (lassan 10 éve) nem szerzett magának pasit, fel se fogom, egyszerűen nem viszket a p..ája? Mindig nyaggatom, de nem is pasizik meg semmi :/
2017. ápr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!