Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti belemennétek?

Szülők! Ti belemennétek?

Figyelt kérdés

Párommal lehet, hogy összeköltözünk. Ha megyünk, akkor valószínűleg panelba.

A probléma, hogy nekem van egy kutyám. Amíg itthon vagyok, addig nincs vele probléma, mert én foglalkozok vele, viszont ha elmegyek, akkor se anyám, se a testvérem nem tudja gondját viselni.

Anyám állandóan dolgozik, a tesóm meg néha gondol egyet és meglép pár hónapra(beutazza Európát például).


Párom szüleinek van már 2 kisebb méretű kutyája(tacskótól picit nagyobbak). Az enyém nagyobbacska, de nincs vele különösebb gond. A telek is nagy elférnek bőven. Oda egyébként is gyakrabban járnánk, mint hozzánk és ott tudnék vele foglalkozni rendesen. Ráadásul ott a 2 kutya, ha összeszoknak akkor el lennének szerintem.


A költségeket(kaja, orvos) én állnám ugyan úgy, csak lepasszolnám nekik, mert ott jó helyen lenne, gyakrabban tudom látni is és nem lenne minden nap gyomorgörcsöm, hogy kap-e kaját és friss vizet meg ilyenek.


Jó a kapcsolatom a szüleivel, csak nem tudom mennyire kérhetek tőlük ilyet. Nem lenne-e pofátlanság vagy ilyesmi?


2016. júl. 12. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Mármint milyen gyakran, mennyi időre hagynád ott a kutyát?
2016. júl. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Elméletben jó, de van két összeszokott kutyus, aki nem biztos, hogy ugyanolyan szívesen fogadna egy harmadikat. És a te kutyusod sem biztos, hogy olyan könnyen viselné a környezetváltozást, a hiányodat, illetve nem biztos, hogy engedelmeskedne a párod szüleinek. Röviden ennyi a probléma.
2016. júl. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A másik kettő egyszerű neveletlen falusi paraszt kutya, ha lehet így fogalmazni.

Egyébként én se úgy gondoltam, hogy egyik napról a másikra, hanem fokozatosan. Egyébként is össze szeretném szoktatni őket, hogy lehessen csinálni kutyás programokat, vagy ha ott vagyunk akkor az enyém is lehetne ott.


Egyébként heti egyszer biztos mennénk hozzájuk. Attól függően, hogy kell-e dolgozni hétvégén.


Menhelyre se szeretném beadni(elaltatni meg végképp nem, akkor inkább nem költözök el, amíg él). Még csak 4 éves.


Egyébként állandóan ott lenne, mint a másik 2 kutya.

2016. júl. 12. 16:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ezt tőlük kérdezd, mi nem tudhatjuk, hogyan állnának a dologhoz.
2016. júl. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ha nem vállalják, akkor egy másik gazdát kell neki keresni, akihez járhatsz látogatóba.
2016. júl. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"csak lepasszolnám nekik, mert ott jó helyen lenne"


Már a szó is negatív érzelmeket kelt bennem: "lepasszolnám".

Én nem szeretném, ha hozzám lepasszolnának egy kutyát!!!

2016. júl. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!