Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a szentimentali...

Mi a különbség a szentimentalizmus, és aközött, ha valaki tényleg erősen szereti a családtagjait (testvér, szülők, feleség)? Hol húzódik a határ?

Figyelt kérdés
2016. jún. 19. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

"A szentimentalizmus (az érzékenység művészete) irodalmi irányzat és stílus, érzelmi lázadást fejez ki a feudalizmus embertelen erkölcsei ellen, az egyéniség boldogulását gátló merev hierarchiával szemben. Időszaka kb. 1750—1830 közé esik.

Filozófiai hátterében a szenzualizmus áll: ezen ismeretelméleti irányzat szerint a világ megismerése kizárólag az érzékek és érzetek útján lehetséges."


Ennek fényében egészen pontosan mi is a kérdés?

2016. jún. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hol húzódik a határ?"


A kettő között: sehol, mivel a két dolognak nincs egymáshoz köze.

2016. jún. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1: Te egyáltalán nem értetted meg a kérdést.


2. ??? Bár szerintem detto.

2016. jún. 19. 17:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

# 3/3 Időpont ma 17:14

Igazad van

Mindenki bolond, csak te vagy helikopter.

2016. jún. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%

Kérdező: Részvétem, amiért ennyi retardált írt a kérdés alá. Kérdésedre a válasz: ha nem fizetődik ki a szeretettel járó gondoskodás, akkor üres szentimentalizmus. Valamit ha túlidealizálod a szeretett személyt, és ebből előnyöd/hátrányod származik

Persze még lehetne sorolni, de ahol elmosódik a szeretet valós oka, és az ideálok veszik át a helyüket (azután is, hogy már tudod, hogy vakon szeretsz egy rakás giccset) az a szentimentalizmus.

2016. jún. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

"# 6/6 Időpont ma 18:14"

A kérdező bunkózik, te simán retardáltank hívsz olyanokat, akiknek a válasza nem tetszik - hamar egymásra találtatok. Zsák a foltját...


A "szentimentalizmus" egy művészeti irányzat, még akkor is, ha ezt nem vagytok képesek felfogni.

Ilyen erővel azt is kérdezhette volna, hogy a "rokokkó és aközött, hogy...".


De, ha jóindulatú akarok lenni, és megpróbálom megérteni az értelmetlen kérdést, így feltételezem, hogy a kérdező a szentimentális személyiség és az erős családi kötődés közti határt keresi, akkor sincs ilyen határ.

Szentimentális: érzelgős, érzelmes.

Bárki szeretheti erősen a családját, anélkül, hogy szentimentális lenne, és lehet szentimentális, miközben a családját nem szereti.

2016. jún. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19%
Szerelmes voltam egy férfiba, aki viszontszeretett, és állati izgalmas volt minden vele töltött perc, és még az is hullaszerelmes pillanat volt, amikor megcsörrent a telefonom, és az ő számát írta ki. És beszéltünk öt percet, attól lebegtem órákig. Ez így merő szentimentalizmus. A valóság meg az volt, hogy valójában sose lehettünk egymáséi. Valós kapcsolat nélkül az érzelmek csak szentimentálisak.
2016. jún. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5%

6: A válasz stílusáról van szó.

Olyan sötét, hogy nem tudom eldönteni, hogy szimplán h*lye vagy, vagy "értelmiségi"?

2016. jún. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne már, gyerekek! A szentimentalizmusnak két jelentése van: a szakszó (irodalmi korszak) és a hétköznapi jelentés (érzelgős, érzelmes). A kérdező nyilván az utóbbira gondolt.

Amúgy szerintem ezt az első válaszoló is tudta, csak kötözködni akart egy kicsit, a többiek meg ráharaptak.

2017. szept. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!