Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy békitsem ki a férjem a...

Hogy békitsem ki a férjem a szüleimmel?

Figyelt kérdés
Néhány éve szükségünk lett volna 120ezer forintra, mert a férjem hozott németországbol egy autót és azt kellett volna itt beiratni belőle. Szüleimnek van pénze a bankban, és tőlük kértünk kölcsön, 3hónap alatt fizettük volna vissza. Csakhogy férjemnek nemtetszett, hogy 150et kellett volna visszafizessen apumnak, mert ha kiveszi a lekötött pénzt a bankból akkor bukik vele. Férjemnek rosszul esett, hogy apám kamatot kér a kölcsönre azokután, hogy párom mindig ingyen javitotta az autóját, és a szüleim házfelujátásánál is hetekig járt segiteni. Nem veszekedtek, csak azóta a férjem nemnagyon beszél vele, és ha apám kért valami segitséget akkor a férjem visszautasitotta, mondván, hogy nincs ideje. Megértem a párom, hogy haragszik apámra, de ez már 3éve történt, azóta elfelejthette volna. Apámat is sajnálom, mert 15ezer forintott kellett az autószerelőnél hagyjon olyan dolog miatt amit a férjem 2-3óra alatt megtudott volna javitani.

2016. aug. 8. 10:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
98%
Leirásod alapján a kölcsönzés idöpontjáig azt a 30eFt-ot a férjed már elöre "ledolgozta" apádnál. Igy teljesen jgosan esett neki rosszul. Szerintem nem nagyon tudod összehozni az egymásraborulást. Nem fogja elfelejteni 30 év mulva sem, és ebben igaza van szerintem.
2016. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
98%
Nekem még csak 4éves a lányom, de majd ha odanő nemtudnám megtenni, hogy kamatot kérjek tőle a kölcsönadott pénzre, sőt nemis fogadnám el ha vissza akarják adni, hanem örülnék hogy támogathatom őket. Pedig nekem nincs is pénzem a bankban...ha te ezekután apádát sajnálod akkor menj el túlórázni és a megkeresett pénzből csináltasd meg az autóját, ne a férjedtől várd el a munkát
2016. aug. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kamatot a férjed reg ledolgozta apadnak az altal hogy ingyen szerelte a kocsiját... Es egyebkent is oruljetek hogy csak 15 ezret kellett fizetni a a mostani szerelesert mert sokkal nagyobb tételek is szoktak lenni ha egy kocsinak komolyabb baja van.
2016. aug. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%
Ne haragudj kérdező, nem kekeckedni akarok, de 3 éve sem volt 30 ezer forint a pénzkivétel 120 ezer forintra. Tehát apukád kamatot akart és nem a kivétel díját. Ha csak a tényleges kivétel díját kérte volna megérteném és azt mondom igaza volt, de ő havi 10 ezer kamatot akart, úgy hogy a férjed mennyit segített neki. Akkor nála úgy működik a dolog hogy a segítséget elvárom ingyen de mikor a gyerekeimnek kell a segítség akkor kamatot számolok fel a bajban.Sajnos megértem a férjedet, biztos nagyot csalódott akkor az apósában és nem akar közelebbi kapcsolatot vele. Elhiszem hogy az apádat is nézned kell, sajnálod hogy kifizet ezreket szerelőre, de ő volt az aki nem nézte hogy család és kamatot akart 3 havi kölcsönre, 30 ezret a bankban sem kapott volna ennyi pénzre és időre. Magyarul nyerészkedni akart a gyerekén. Igaza van a férjednek, és ne is várd hogy autót javítson ingyen apádnak. Ez a hajó már elúszott.
2016. aug. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
99%

Teljesen jogos, hogy a férjed nem beszél apáddal és nem javít ingyen autót ezek után.

Mindent elmondtak már előttem, nem ismétlem meg.

Gusztustalan húzás volt.

2016. aug. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 acelsziv ***** válasza:
100%

Bocs de én is megértem a férjedet. A szüleid helyében ezek után semmi jót nem várnék tőle. És igaza is van.

"hogy párom mindig ingyen javitotta az autóját, és a szüleim házfelujátásánál is hetekig járt segiteni. "

Ez bőven több, mint 30 000 forint. Amúgy is hány év kamata lett volna 30K 25% -ot sehol nem fizetnek egy nyomorult bankbetétre. 1-2 % maximum. Tehát ha idő előtt törik fel a lekötést akkor is 1-2000 forintot "buktak" volna. Nyerészkedni akartak rajtatok uzsorakamattal. Ráb'sztak.

És oda lett egy jó kapcsolat is. Büszkék lehetnek magukra.

2016. aug. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
89%
Az 5-ös hozzászólónak igaza van, egyet értek vele.
2016. aug. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
20%

Abban igazat adok a férjednek,hogy tényleg szemétség,hogy kamatot kérnek a saját gyereküknél.Úgy hogy előtte sokat segítettetek nekik. Viszont a szüleidnek nem volt kötelessége pénzt kölcsön adni.Valljuk be senki nem szereti,hogyha kölcsön kéregetnek tőle. Elég gáz húzás.Mindenkinek ott a lehetőség,hogy legyen tartaléka és ne másokat kelljen tarhálni vészhelyzetben.Szóval lehet,hogy ezért kértek "kamatot" a szüleid,hogy máskor ne kérjetek kölcsön.Mindkét félnek igaza van szerintem. Ti ne kérjetek többet kölcsön és ennyi.Ha ők akarnak kölcsön kérni,játszátok be ti is a kamatos dumát, majd akkor megértik,hogy mi volt a bajotok.

Ennyi. Ha a férjed nem akar nyitni a szüleid felé,akkor nem.Nem tudsz mit tenni, felnőtt ember.

2016. aug. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
attól még nem kötelesek kölcsönadni amiért a lányuk vagyok, de megtették volna. Szerintem ezt értékelnie kellett volna a férjemnek ahelyett hogy rossz néven veszi. Az a 3órás munka meg mibe került volna neki? inkább hagyja, hogy a családtagja kidobjon 15ezret az ablakon. ez nem gusztustalan húzás?
2016. aug. 8. 11:15
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj nyuszika. A férjed joggal érzi úgy, hogy cserben hagyták, és ráadásul még le is akarták húzni...pont a "családja" ahogy te fogalmazol.

Biztos hogy nem adtam volna 30 rongyot az apósnak egy kölcsönért. Ráadásul azok után, hogy annyit segített.

Esküszöm sajnálom a férjedet amiért ilyen "családja" van, és még a feleséges sem áll ki mellette.

Tudod mi van ilyenkor?

Most szopik az ÖSSZES!

Nincs több ingyen szervíz, és nincs több ingyen felújítás. Mindenki megoldja a nyomorát ahogy tudja. És pont.

2016. aug. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!