Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is el kéne költözn...

Szerintetek is el kéne költöznöm, akkor is ha nincs hová, csak mert nem normális hogy még szüleimmel élek?

Figyelt kérdés
Van két féltestvérem, akik sokkal idősebbek nálam. Mostanában gyakran ezzel a témával zaklatnak, hogy milyen dolog ez, hogy még mindig a szüleimmel lakok, nekik ennyi idősen már gyerekük volt, ideje lenne a saját lábamra állnom. De azt nem értik meg, hogy én hiába szeretnék, ha nincs miből, és nincs hová. A fizetésemből csak egy szobára futná lakótársakkal, és csak vegetálás lenne, én erre nem vágyom hogy ne lehessen magánéletem. Nem értem ez miért lenne szerintük jobb, mintha itthon lennék? Van barátom lassan 6 éve, vele közösen jó lenne, ki tudnánk fizetni a költségeket, csak éppen ő nem akar velem élni, hiába kérem rá. Ez éppen elég rosszul esik, nem hiányzik hogy mindig emlékeztessenek rá. Szüleimet amúgy nem zavarom, sőt arra bíztatnak hogy spóroljak amíg itthon vagyok, használjam ki a lehetőséget, ne dobjak ki pénzt albérleti szobára, szerintük az amúgyis egyetemistáknak való megoldás, én már kinőttem belőle. Nagyon bosszantó hogy havonta ezt kell hallgatnom mikor meglátogatnak...
2015. nov. 1. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem derült ki, hogy mennyi idös vagy, mit csinálsz (tanulsz vagy dolgozol), mert ez nem egészen mindegy.


Ha azonban a barátod NEM AKAR veled élni, akkor az nem párkapcsolat, csak kihasznál téged, a helyedben nagyon átgondolnám, hogy egyáltalán érdemes-e megtartani.


A testvéreidet meg állítsd le, hogy ez a szüleidre és rád tartzik, ök ne szóljanak bele a te magánügyeidbe, te sem szólsz bele az övékébe.


Ettöl függetlenül annyiban igazuk van, hogy amíg a szülökkel élsz, adig nem vagy felnött és nincs önálló életed.

2015. nov. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
A barátod felejtsd el. A testvéreid szövegelését is. Ha valaki az én gyerekemnek azt mondná költözzön el a lakásból csak mert nagykorú lehet kiverném a fogait. Nem azt mondom, hogy negyven évesen is éljen velem, hanem stabil párkapcsolat előtt feleslegesen költözne el ha csak ő nem szeretné ezt is kipróbálni, illetve ha más helyen kapna munkát stb.
2015. nov. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Nos, ne másokra hallgass.

Szoba lakótársakkal max. iskolásoknak való.

Valóban spórolj inkább inkább.

A barátod 6 év után sem akar veled élni? Ugye tudod, mit kell lépned.

2015. nov. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Annyira fejbe tudnám rúgni amúgy az ilyen szülőket akik csak pofáznak h költözz el de egy forinttal nem tamogatják a gyereküket nevetséges
2015. nov. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem a testvéreidnek az nem tetszik, hogy a szüleid még mindig rád költenek ahelyett hogy idős korukra tennének már félre.

Gondolom nem fiatalok ha vannak nagyobb féltesóid, hamarosan jön a nyugdíj és nem ártana minél nagyobb megtakarítás a szülőknek arra az időszakra.

Ráadásul te ezzel a felmentéssel, hogy keveset keresel nem is fogsz beszállni a támogatásukba, pedig téged tartottak el legtovább, majd az is a tesóidra marad.

Persze nem akarok beleszólni az anyagi helyzetetekbe, de elég sok családnál láttam már ezt.....

2015. nov. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a szüleidnek nem gond, akkor mi a probléma. Nyugodtan mond meg a tesóidnak, hogy nektek ez megfelel. A pároddal kapcsolatban meg erősen gondolkozz el, hogy egy jövőtlen kapcsolatra érdemes e várnod, alapoznod.
2015. nov. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!