Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg idősödő...

Hogyan értessem meg idősödő szüleimmel, hogy nem a világ lett motyogós, hanem az ő hallásukkal van a baj?

Figyelt kérdés

Szüleim 60 évesek. Nincs olyan nap, hogy ne lenne vita a "miért kell ordítozni velünk?" témában. Átmegyek hozzájuk és szó szerint ordít a tv, az utcán hallani, hogy mit néznek zárt ablakok mellett. Ha felhívom őket telefonon, az első perc arról szól, hogy "halló, szólj már bele!". Ha beszélgetek velük úgy ahogyan más emberekkel, akkor már 1 méterről nem hallják, ha meg hangosan megismétlem, jön a sértődés és veszekedés, hogy miért ordibálok, és miért beszélek ilyen stílusban?

Már nagyon fárasztó. De hiába mondom, hogy nem a környezetükkel van a baj, hanem az ő hallásukkal akkor én vagyok a szemét, meg hule. Egyszerűen nem értik meg, hogy nem a körülöttük lévők motyognak, hanem ők süketek. Szó szerint erről panaszkodott az anyám, hogy mindenki körülötte csak motyogni tud...


Szerintetek mit lehetne tenni? Hogyan tudnám végre megértetni velük, hogy hallókészülék kell?


2015. okt. 6. 15:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
el kell vinni egy ingyenes kivizsgálásra mondván juj csak egyszeri alkalom(-.-") aztán ott a hallásvizsgálatnál a doki közli, ha gebasz van. Persze vigyázzni kell, nehogy rájuk tukmáljanak valamit.
2015. okt. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Apósommal is ez volt, végül rávettük,hogy menjen el egy hallásvizsgálatra, persze hogy kiderült, nagy gond van a hallásával. Készíttetett hallókészüléket, azóta minden rendben van. Vannak már nagyon kicsik, alig lehet látni őket.
2015. okt. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Valoszinu mivel a normal hangot nem hallja, ideges leszel es orditani kezdesz. Na ekozott a ketto kozott van meg eleg nagy atmenet. Lehet jobban artikulalva es hangosabban beszelni ugyanakkor nem lilulo fejjel. Beszelj hangosabban de ne tarsitsd melle a kiabalas gesztusait, ennyi az egesz.
2015. okt. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mondtam már nekik, de szó sem lehet róla. Felajánlottam veszek nekik olyan teleshopos erősítőt, próbálják ki, de azt sem lehet.
2015. okt. 6. 16:09
 5/13 anonim ***** válasza:
98%
Teleshopba ne vegyel semmit,mert annyit is ernek.
2015. okt. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

mennyi a legolcsóbb készülék??


nekem mamám fárasztó, de cikinek tartja. Apám idióta nője azzal riogatott, hogy nincs 200 E alatt normális, mert az ő anyja elment...

de 60 évesen ez elég durva szerintem. 70-nél oké. De sok 60 évest ismerek, tök fittek, hallanak, fiatalosak, nem értem ezt, 60 méf nem olyan öreg...

2015. okt. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Idősödő, nem öreg! Fittek! Sok fiatal megirigyelné őket. A hallás romlása pedig nem korhoz kötött!
2015. okt. 6. 16:27
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 60 és 70 közöttiek a szüleim. Szerencsére azért ennyire nem durva a helyzet, de egy kicsit van hasonló probléma. Bár az emberi beszéd hangerejére nem szoktak panaszkodni, de a tévét és a rádiót a számomra elviselhetőnél sokszor hangosabban hallgatják. Ugyanakkor a nagymamám, aki majdnem 90 éves, meg még nálam is halkabban hallgatja a tévét.
2015. okt. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem csak a hallásukkal van baj, hanem a felfogásukkal is. Sajnos sokat nem tehetsz.
2015. okt. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

6-os, ez nem öregség kérdése. Az én nagymamám 50 éves kora óta hord hallókészüléket, mert akkor romlott el a hallása. Amióta ismerem, viseli, mert ha nincs rajta, iszonyú hangosan kell hozzá beszélni. Mondjuk ő legalább tisztában van vele, hogy nem nagyon hall (még így így sem annyira, mint mások).


Sajnos, ha valaki megmakacsolja magát, és köti az ebet a karóhoz, hogy ő jól hall, akkor nem sokat lehet vele tenni. Maximum minden alkalommal elmondod, amikor rádszólnak, hogy ne motyogj, hogy mások hallják, ha ilyen hangerővel beszélsz.

2015. okt. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!