Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 2 gyerekes családokban...

A 2 gyerekes családokban mindig a nagyobb gyerek az elhanyagoltabb és a 3 gyerekesbe pedig a középső?

Figyelt kérdés
Csak mert én is nagy tesó vagyok és engem elhanyagolnak, barátnőm pedig középső és már arra se emlékeznek, hogy ő ki.

2016. aug. 8. 10:52
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Öhm... középs vagyok és soha nem voltam elhanyagolva...

Sajnálom azokat akik igen:(

2016. aug. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim válasza:

Én megéltem mindegyiket :D Volt egy nőverem és egy bátyám. Akkor én voltam a legkisebb, es szerettek a szüleim de mindig minden ram volt fogva ezért persze, hogy engem szidtak le. De akkor még egesz sok szeretetet kaptam. Aztán lett egy hugom. Akkor olyan volt mintha megszuntem volna létezni. Csak keringtem mint egy szellem :D

Majd a nagytesoim elkoltoztek es maradtunk ketten a hugommal. Ez szamomra a legborzasztobb. Eleg neveletlen de megis o a tokeletes. 9 eves en 18. kb 4 éve hogy a szuleim 1 ft-ot nem adtak semmire. Most nyáron 3 honapra kikoltoztek a nyaralonkba a hugommal es ezalatt az ido alatt 1x nem hivtak fel hogy elek. 2 eve kb a baratom tart el élelemmel meg ruhakkal (ami nekem eleg kinos) Mert hiaba dolgozom amit diakmunkabol ossze szedtem nem volt sok.

De hat igen, eléggé szülő fuggo. Az unokatesomek 3an vannak de senkisem szenved hianyt szeretetben es másban sem...

2016. aug. 24. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Én a szülő vagyok.A lányom 23 a fiam 19.Van egy 10 hónapos öccsük.Bár a kicsit kindebki szeretgeti,a lányom a mai napig bújik az ölembe amikor hazajön pár napra,a fiam pedig minden este átbeszéli velem a napot.Az apjukkal a neten tartják a kapcsolatot,kint dolgozik de hétvégente itthon van.Sajnálom azt akit elhanyagolnak a testvére miatt.Nem fair..Viszont ismerem az érzést.Anyukám rég halott,apának csak a húgom létezik.Sem én sem a gyerekeim nem.Csak a másik lánya és az unokája.Ez jobban zavar mert a gyerekeknek nincsenek nagyszüleik.A párom szülei már nem élnek.A húgommal nagyon közeli a kapcsolatom de már fontolgatom hogy keresek a neten egy nagymamit,legalább a kicsinek :D

Bocs az offért.

2016. aug. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
*a kicsit mindenki...*
2016. aug. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt/van. Amig szüleimmel éltem meg kellett értenem, hogy ez azért van mert a kicsi az kicsi :) olyannyira nem tetszett a szitu, hogy alig vártam hogy kollégista legyek és már nem is jártam haza. Nem is hiányoztam senkinek. :) ha esetleg haza mentem ugy viselkedtek velem mint ha zavarnék. Ezzel nem is volt bajom de anyu tesóm szinte dajkálta közben, pff. Én suli után külön is költöztem, hugom most 26 éves és még mindig otthon lakik. Őt támogatják, engem nem mert már 'nagylány vagyok' -mondjak a szüleim. Merthát a 26 éves hugom olyan pici XD de már rég nem zavar. Ennek is megvan a jo oldala. :)
2016. aug. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Pont fordítva tapasztaltam.

3-an vagyunk, én vagyok a legidősebb és a legelhanyagoltabb. A legkisebb vitt mindent.


Ismerősömék pedig ketten vannak és ott a nagyobb kapott/kap meg mindent, pedig már 35 is elmúlt.

2016. aug. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

2 gyerekes csalad. En vagyok a kisebb es elhanyagoltabb. Az idosebb szerint is. Konkretan batyam amikor mar kicsit nagyobbak voltunk kert nekem is dolgokat, mert mar ot zavarta mennyire tojnak ram meg nem kapok semmit... felnottkorunkban van hogy anyam csak azert hiv mert nem eri el tesom es hatha en tudok valamit rola... szal no komment.

A kedvencgyerekseg nem a szuletesi sorrendtol fugg. Vannak ilyen szulok. Kar ezen morogni

2016. aug. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
2 gyerekes család vagyunk. Én vagyok a 17 éves nővér,öcsém 9. Engem kiskoromban mindig megvert az apám. Öcsémhez soha egy ujjal se ért... Igaz mostanra hogy teljesen elkerülöm őket már nem érdekel ha a cucimuci kisfiúk megkap mindent,én igyekszem ellenni.
2016. aug. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

normális családokban minden gyerekkel egyformán törődnek.


legalábbis felénk.

2016. aug. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem lehet így kijelenteni. Minden család más. Van, ahol a nagy az első gyerek, rá nagyobb figyelem hárul, vele még lelkesebben leülnek tanulni stb. Van, ahol meg kb. az számít, hogy ki fiú, ki lány, ki mennyire hasonlít melyik szülőre... gázabb esetben ki az apja. Mondom ezt úgy, hogy nálunk is én vagyok a nagyobb, és öcsém a kiskedvenc...


Amúgy sztem abban azért lehet vmi, hogy sok többgyerekes családban "mostoha" kicsit a középső... de ez sem annyira általános.

2016. aug. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!