Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá anyát, hogy...

Hogyan vegyem rá anyát, hogy engedjen tampont használni?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, már 2 éve menstruálok és pont ma jött meg, ami azért pech, mert ma megyünk a Balatonra nyaralni. Anyukám viszont nem engedi, hogy tampont használjunk a tesómmal, egyszer amikor a rákérdeztünk azt mondta, hogy azért, mert azt csak olyan használhat, aki már szült. Nem azt állítom, hogy hazudott, de embertől hallottam már, hogy tampont használ, annak ellenére, hogy nem szült.

Mit tegyek? Nem akarom a partról nézni, ahogy a többiek tök jól érzik magukat a vízben.

14/L


2016. aug. 14. 08:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%
Mond meg anyukadnak hogy mar reg nem vagy szuz es te is hasznalhatsz tampont, nem csak szules utan lehet.
2016. aug. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%
Ehhez miért kell engedélyt kérni?
2016. aug. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Szűz vagyok. Hát mivel tőle vennék tampont és nem akarok csak úgy a cuccai közt turkálni.
2016. aug. 14. 08:27
 4/23 hisztynka ***** válasza:
91%

Szülés előtt is szabad tampont használni, sőtt, szűzen is , csak használd a legkissebb méretűt, a minit.

Igaza van a második hozzászólónak, miért kell ehez engedélyt kérni?

Bemész egy boltba, megveszed magadnak és használod.

2016. aug. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

Tőle semmiképp ne kérj tampont! Ő vagy normált, vagy extrát használ, te ha szűz vagy, csak minit tudsz használni!

Nézd meg az ob honlapját, nekem úgy rémlik, hogy ott írják is, hogy szűz lányok is használhatják. Ha megvan, mutasd meg neki.

Egyébként nem tudom, miből gondolja, de én 43 éves vagyok, és ez már az én tinikoromban is rajta volt a tájékoztatókon.

Szerintem a spirállal keveri...

Szerintem menj be a boltba, és vegyél! (én dobnék egy laza hátast, ha a lányom erre külön engedélyt kérne)

De arra vigyáz, mindig, mikor kijössz a vízből, csere!

2016. aug. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
13%

Anyukád jót akar neked. A tampon használatról megoszlanak a vélemények még az orvosok között is. Én azt a tábort erősítem, akik azt mondják nem jó dolog, nem szabad használni. Extrém esetben még halált is okozhat. De semmiképpen nem tartom higiénikusnak, ráadásul (én is kipróbáltam anno), ritka kényelmetlen dolog!

Szóval várd meg, míg elmúlik (gondolom nem 7 napig van meg, milyen fiatalon) és utána fürödj.


Ha vígasztal, tegnap jöttünk meg Balatonról, nagyon hideg a víz, mi nem fürödtünk benne. Szerintem kb. 2-3 nap (ha meleg lenne napközben és nem felhős az idő) mire felmelegszik :-) .

2016. aug. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

Normálisan és higiénikusan használt, megfelelően megválasztott tampontól az ég világon semmi baja nem lesz. Ha pedig használni is tudja, akkor sokkal kényelmesebb, mint a csörgő betét, ami mellett izgága nő simán mellévérzik.


Kérdező: tampont használhatsz, ugyanakkor az esetedben én sem javaslom. A tamponhoz kell rutin, és nem a Balaton mellett kell gyűjteni, mert az külön tapasztalatot igényel (higiénia, megfelelő méretválasztás, felhelyezés és csere).

2016. aug. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%
12 éves korom óta(mióta megjött) tampont használok.A szüzességemet 17 évesen vesztettem el.Még a normál tampon sincs akkora,hogy átszakítsa a szűzhártyát.Mellesleg már lehet rég átszakadt.(Nemcsak szextől lehet)Soha semmi bajom nem volt tőle,most leszek 30 éves.Anyádat ne avasd be ebbe,vegyél egy dobozzal és annyi.De azt megmondhatod neki,hogy nagyon hülye,tudatlan.Én komolyan nem értem amúgy ilyen szülőket,mindig felhúz,hogy a kamaszoknak milyen alap dolgokat nem engednek.És az a leggázabb,hogy általában! egy 14 évesnek,max.40 éves az anyja,10 évvel több mint pl.én,és olyan retardált,korlátolt,hogy az agyam eldobom.Ezek konzervdobozban éltek?
2016. aug. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%

Igen, anyukádtól ne vegyél, mert szüzeknek a mini való általában. Egyébként én szülés előtt először betétet használtam, gimiig, aztán tampont használtam évekig, majd intimtölcsért. Szóval nem kell várnod a tamponnal, sőt, de érdemes a legkisebbet választani és inkább gyakran cserélni.


Ha van egy kis zsebpénzed, nyugodtan menj el egy dm-be és vegyél egy pár db-os tampont.

2016. aug. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%

14 éves korom óta használok tampont,természetesen szűz voltam még.semmi gond nem volt vele.szerintem nincs undorítóbb a véres betéténél.büdös,nekem mindig véres lett a ruhám.

amire figyelni kell,hogy előtte utána alaposan moss kezet.ha kijössz a vízből,akkor cseréld ki.és kis méretet használj

2016. aug. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!