Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ez rosszul...

Normális, hogy ez rosszul esik? Vagy én vagyok hárpia? Lehet és van értelme ezen változtatni?

Figyelt kérdés

A problémám a következő. 6 éve vagyok együtt a férjemmel, régebben rengeteget jártunk el együtt szórakozni, hol az ő barátaival, hol az én barátaimmal. Ez működött is, jól szórakoztunk általában. A helyzet körülbelül 2 éve megváltozott viszont, azaz én soha nem mehetek el vele, ő ellenben szinte mindig jött velem. Korábban is jeleztem neki, hogy nem igazán tetszik ez így nekem és hogy rosszul esik, hogy soha nem hív el magával. Az elmúlt 2 évben a közös programok körülbelül leszűkültek az otthon „döglésre”, a családi ebédekre, a közös bevásárlásokra, illetve az én baráti találkozóimra.

Most már van egy kislányunk is, lassan fél éves. Azóta is ő azért általában hetente egyszer szervez magának valamelyik barátjával programot, megisznak egy sört, elmennek strandra, edzeni, stb.. Ha én akarok találkozni az egyik barátommal akkor ugye a gyerek miatt elég macerás, viszem őt is természetesen, de max 2 órára tudok vele elmenni. Anya vagyok, ez így rendben is van. Viszont nagyon hiányzik, hogy a férjem néha elhívjon magával. Igen, rossz érzés, hogy egész nap epekedve várom, hogy végre hazajöjjön és valakivel beszélhessek, de ő még elmegy valakivel meginni egy sört vagy kávét és én meg itthon várjam. Úgy gondolom néha minket is vihetne magával, nekem is jó lenne kicsit kimozdulni és hát ketten könnyebb a gyerekkel (a babakocsival eléggé megszenvedek). Múltkor meg is volt beszélve, hogy bemegyünk a városba, találkozunk pár barátjával (kb 17-19-ig lettünk volna bent), de indulás előtt 1 órával közölte, hogy mi ne menjünk vele mert ő inni akar. Hát eléggé szíven ütött a dolog mert már nagyon vártam a programot. (kedvelem a barátait)

Tényleg nagy kérés, hogy a férjem néha (hangsúlyozom :néha!) rám is gondoljon? Vagy ennyire ördögtől való dolog elhívni a feleségünket is néha?


2016. aug. 15. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
A férjed nagyon önző, csak a maga kényelmére és kikapcsolódására gondol. Ha máshogy nem megy, hagyd ott neki a gyereket pár órára és menj egyedül, vagy a barátnőiddel kikapcsolódni.
2016. aug. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Ha jól értelmezem az időpontokat a leírásodból, még a gyerekvállalás előtt leépített a magánéletéből úgy, hogy természetesen téged változatlanul ellenőrizni akar, hogy kivel, mikor találkozol.

Egy ilyen romló kapcsolatban elég nagy bátorság volt gyereket vállani.

Akkor kellett volna kideríteni az okokat, hogy mi miatt nem tarthatsz vele a továbbiakban. Kár volt akkor belemenni ebbe a játékba...

2016. aug. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Én is úgy gondolom, hogy baromi önző a férjed. Hagyd csak rá a gyereket, ráfér, hogy kicsit küszködjön vele, az övé is, nem csak a tiéd. Nem tudom, miért olyan nagyon elfogadott ez a dolog, hogy az anyának ne legyen élete, örüljön, hogy a gyerekről szól minden, ő meg örökre eltűnik a süllyesztőben. Apuka meg élheti nyugodtan a régi, bulizós kis életét, mert az természetes, és hogy képzelheti valaki, hogy neki ez nem jár?

Kedves kérdező, dehogy nagy kérés. Csak a férjed még kisfiú, nem pedig egy komoly családapa. Bár már nem tudom, hogy létezik-e olyan egyáltalán...

2016. aug. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Férjként és apaként mondom: nagyon erős túlzás, amiket a férjed művel.

Az végképp kicsapná nálam a biztosítékot, ha házastársam az előzőleg megbeszélt dolgokat felrúgva indulás előtt egy órával közölné, hogy én mégse menjek vele.

Továbbá: jogos igény, hogy ha egész nap nem látod, akkor végre veletek legyen, mikor hazaér (kivéve, ha otthon is dolgozik, vagy holtfáradt és lepihenne). Inkább neked kéne kimozdulnod GYEREK NÉLKÜL, azért, hogy ne csavarodj be. Ilyenkor a férjed vigyázzon a gyerekre. Ill. ha van kire bízni a gyereket, most már lassan kettesben is kimozdulhatnátok gyerek nélkül csak egymással foglalkozni pár órára.

Ha ez így folytatódik, jó eséllyel rámehet a házasságotok. Persze ezt nem neked kéne mondanom, hanem a férjednek. :-(

2016. aug. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

1. A férjed önzö és nem igazán vállal fel téged, nem akarja a kapcsolatotokat erösíteni illetve téynelgesen fenntartani.


2. Ilyen helyzetbe én nem vállaltam volna gyereket, egy más összeomlóban lévö kapcsolatotba szülni igen nagy hiba volt részedröl.


3. Sokat nem tudsz változtatni, maximum ultimátumot adsz a férjednek, hogy vagy változtat, vagy keres más ingyen házvezetönöt, meg szexpartnert, te meg a gyerekkel élsz nélküle

2016. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igazából tényleg nagyon érdekelne férfiak véleménye, hogy tényleg ennyire gáz elvinni a feleségünket is egy baráti találkozóra (természetes nem az összesre)?

Alapvetően az a baj, hogy kicsit féltékeny is vagyok, mert én is nagyon szívesen mennék, csak ugye soha nem hív el.

Igazából az nem zavar, hogy ő eljön az általam szervezett programokra, mert én szeretek vele kimozdulni, csak az hiányzik, hogy ez kölcsönös legyen. (Na meg én elég ritkán tudok azért szervezni közös programokat mert nagyon sokat dolgoznak a barátaim, ott is vannak gyerekek,család)

2016. aug. 15. 13:00
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapjában véve, az nem baj, ha kimozdul a barátokkal, az a gond, hogy teljesen felborult az egyensúly és sem együtt, sem pedig te egyedül, a gyerek nélkül nem jársz el.


Kellene olyan program, ahová hárman együtt mentek el és kellene olyan, ahová te egyedül, a kicsi nélkül.

2016. aug. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
HA korábban nem volt ezzel gondja, akkor nem az a probléma, hogy "gáz a feleséget/élettársat vinni", hanem hogy nem akar veled lenni a szabadidejében. Ha két év elöttig rendben volt, akkor ö változott meg, azaz valamiért vagy szégyell téged, vagy nélküled jobban szórakozik (esetleg mással)
2016. aug. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!