Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apa nem fizet gyerektartást,...

Apa nem fizet gyerektartást, mert nekem új párom van. A feljelentésnek van értelme?

Figyelt kérdés

A gyermek nálam van elhelyezve és meg van ítélve a gyerektartás. Most költöztünk össze az új párommal és apa úgy gondolja, hogy akkor tartsa el a gyereket az új "fickó".

Még csak 1 hónap maradt ki, kicsinyes dolognak tartottam eddig feljelenteni hiába buzdítottak rá mások. De az a gyerek pénze és joga van hozzá. El tudom tartani természetesen egyedül is és ha kellene akkor a párom is segítene, de apuka nem dobhatja le magáról ezt a kötelezettséget úgy gondolom. Egyébként sem egy nagy összegről van szó, 15 ezer forintról beszélünk.


Mikor kellene lépnem az ügyben és merre induljak el?


2016. máj. 26. 13:27
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Egyáltalán van értelme jelentgetni? Nem vagyok híve az ilyesmiknek és nem sok sikersztorit olvastam. Főleg olyan tapasztalatokkal találkoztam, hogy a behajtó által sem sikerült a gyerek pénzéhez jutni.
2016. máj. 26. 13:28
 2/23 anonim ***** válasza:
89%

Vegrehajtas a legegyszerubb és a leggyorsabb.

A párodnak semmi köze a gyerekhez, abban az értelemben, hogy neki nem kell hozzá járulni az eltartasahoz. Az ének továbbra is fizetnie kell

2016. máj. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
természetesen továbbra is kell fizetnie a gyerektartást. összeköltözhetsz akár 20 pasival is egyszerre, nem változtat a tényen,hogy ő az apa. a 15 ezer meg ló***sz, én azért is benyújtanék egy kérelmet,hogy növeljék.
2016. máj. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
De be lehet rajta hajtani egyáltalán ha nem akar fizetni?
2016. máj. 26. 14:19
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

én úgy tudom,hogy büntetőkamatot is kell fizetni az elmaradás miatt.

mindenképpen jelentsd,hogy nem fizet.

2016. máj. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
Én úgy tudom, hogy ha önként nem hajlandó fizetni és végrehajtást kérnek ellene, akkor automatikusan fogják vonni a munkabéréből a gyerektartást.
2016. máj. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%
Ha van bejelentett munkahelye, vagy ingó, ingatlan vagyona, akkor igen, behajthato
2016. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

És ha mondjuk egyik sincs neki? Akkor megfoghatatlan gondolom... csak azért kérdezem, hogy érdemes-e energiát ölnöm bele.

Egyszerűbb lenne nem jelenteni.

2016. máj. 26. 14:38
 9/23 anonim ***** válasza:
92%

Akkor rá kell küldeni a NAV-ot. Valamilyen jövedelmének kell lenni.

Akkor hagynám a fenébe az egészet, ha apa tényleg létminimumon él, alkalmi trógermelókból tengődik, nekem pedig egyedül sem jelent gondot a gyerek eltartása, iskoláztatása, útjára bocsátása. Viszont abban a pillanatban, ahogy kicsinyes bosszúból visszaél a közös felügyeleti joggal, és keresztbe tesz ott, ahol csak tud, elindítanám az eljárást a kizárólagosságért, plusz bevasaltatnám rajta 6 hónapra visszamenőleg a gyerektartást az utolsó fillérig.

2016. máj. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha most nincs, de 1 év múlva lesz, akkor majd akkor fogják levonni kamatostól.


Te tudod, hogy neked mennyit ér meg az egész. Én személy szerint nem a pénzért, hanem a bicskanyitogató magatartása miatt megtenném, de nem vagyunk egyformák.


Egyébként, ha az új "fickó" örökbefogadná a gyereket, akkor nem kéne csak fizetnie az "apukának" gyerektartást.

2016. máj. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!