Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esik rosszul a páromna...

Jogosan esik rosszul a páromnak ha ezek után nem járok össze a családjával?

Figyelt kérdés
Utálom ezt a helyzetet, mert a páromat nagyon-nagyon szeretem. Sajnos a családja nem igazán akar engem befogadni már lassan 3 éve. Szétmentek a volt párjával akitől gyerek is lett, de esküszöm semmi közöm az egészhez, ezért nem is értem miért viselkednek így, mert akkor talán jogos lenne ha miattam mentek volna szét. Nem is a párom hagyta el őt. Mindenki azon mesterkedik hogy ők kibéküljenek, összejárnak a volt párjával, állandóan mi vagyunk a téma hogy éppen mit csinálunk. Ezt biztos forrásból tudom. A pasim utálja az exét de a család nem és engem pedig nem vesznek be. Utálom a közös családi összejöveteleket már hányok az egésztől mert senki nem foglalkozik velem kb. mintha ott se lennék. Tudom a gyerek szoros kapocs a családban de attól még engem is el kellene fogadni. Párom már többször is tudatta velük hogy velem boldog. Foglalkozzak velük ezek után? Ha nekünk lenne gyerekünk, azt sem szeretnék, mert tőlem van?
2016. aug. 16. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
18%

"mert senki nem foglalkozik velem kb. mintha ott se lennék"

-ebben lehet jó is!! - figyeld az eseményeket, belül nevetgélj a sok butaságon, amit összehordanak, képzeld el, hogy egy láthatatlanná tevő sapka van rajtad:D

2016. aug. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Hát figy... Persze, hogy jogosan esik neki rosszul. De neked meg jogosan esik rosszul, ami ott történik. Kérdés, hogy mit kezdetek ezzel?


Egyébként, ha utána nem jársz el oda, akkor ugyanúgy ki fognak beszélni - talán rosszabbul is.

2016. aug. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Mitől van benned ez a megfelelési kényszer, miért nem tudod elfogadni, hogy nem kell mindenkit szeretni.
2016. aug. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

Hármas, gondolom szereti a párját, és a tudat, hogy az ő családja nem fogadja el dühítő és elkeserítő neki.

Kérdező, sajnos ez gyakori, odavoltak az előző barátnőért, és mikor szétmentek, és jöttél te, akkor fanyalognak és direkt nem akarnak nyitni feléd. A kicsi fiuknak nem lehet akárki a barátnője, szerették az előzőt, téged pedig egy riválisnak tekintenek. Persze hogy jogos, de ezzel vagy megbarátkozol, és beszélsz a pároddal, vagy próbáltok ketten külön kis életet kialakítani. Talán az fontosabb, hogy ti ketten boldogak legyetek! Ragaszkodik nagyon a családjához párod? Hogy látja a helyzetet? Sok sikert ebben a nehéz helyzetben!:)

2016. aug. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%
3-as igazad van. Jól néznénk már ki ha szeretek valakit akkor meg kell felelnem a családja mind a 17 tagjának!
2016. aug. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%
Mikor "láthatatlan" vagy, akkor a párod hol van? Veled, vagy a többiekkel beszélget? Én márvegy ilyen alkalomkor 'csakazéris' lógnék a páromon. Ölelgetném, puszilgatnám. Az meg csak hab lenne a tortán, ha párod ezt viszonozná. A lényege csak az lenne, hogy felfogják, te ki miatt vagy ott. Írtad, hogy a gyereketeket nem is szeretnék, ha lenne. Lehet, pont egy kis baba változtatna a helyzeten. Természetesen hozzá tenném, csak azért ne legyen gyerek.
2016. aug. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Elnezest, de miert kell ezt neked elviselned? Mi vagy te? Tetves? Mit artottal nekik? Meg mit kepzelnek magukrol, mik ok? Az angol kiralyi csalad? Hozzajuk csak valami lady hazasodhat? A parod helyeben nekem lesulne a bor a kepemrol, hogy a csaladom ilyen primitiv emberekbol all! Es nem az esne szrul, hogy te kivonod magadat a csalado osszeruccanasokbol, hanem hogy neked ezt el kell viselned! Mondd csak, a te csaladod hogy banik a paroddal? Ok is lenezik, mert elvalt? Meg kikozositik?

En elmondanam a paromnak - ha magatol nem jon ra, hogy felhaborito, ahogy a csaladja viselkedik, es ha nem tudja oket szep szoval jobb belatasra teriteni, akkor ertse meg, ha te nem kivansz veluk tobbet talalkozni.

2016. aug. 17. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Nézd, én azt mondom, az élet rövid ahhoz, hogy az ember olyankor is szívjon és rosszul érezze magát, amikor nem muszáj. Munka kell, abból élsz, ha valahol megalkuvásra van szükség az azon a területen van. De a magánélet tipikusan az a terület, ahol az ember nyugodt szívvel elengedheti a nyomasztó tényezőket. Tedd Te is azt, mielőtt megbetegít ez a helyzet! Ha így állnak hozzád, nem tudsz mit tenni, primitív népség, a párod meg nem kényszeríthet, hogy 3 év után is gyomorgörccsel vigyorogj a családja hülyeségeihez.
2016. aug. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

Ha így viszonyulnak hozzád, miért nem mész hozzájuk sokkal ritkábban?


Ha ilyen helyzetben lennék, csak pár havonta egyszer mennék el a családjához. Olyankor igyekeznék normálisan, kedvesen viszonyulni hozzájuk, viszont nem mennék szembe a saját érzéseimmel azzal, hogy megfelelési kényszerből, vagy üres udvariasságból végigülöm a családi ebédeket olyan emberek társaságában, akik három év után nem akarnak elfogadni, és akár nyíltan, akár a kis manipulatív játszmáikkal fúrják a kapcsolatunkat.


Megmondanám a páromnak, hogy látogasson haza a szüleihez olyan gyakran, amilyen gyakran szeretne, én meg azokon a napokon vagy lazulnék otthon, vagy szerveznék magamnak valami programot egyedül, vagy olyan emberek társaságában, akikkel jól érzem magam.

2016. aug. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!