Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromnak már van 2 gyereke....

A páromnak már van 2 gyereke. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A páromnak (férfi) már 2 gyereke akiktől ki vagyok már velünk élnek. Az elején ezzel nem volt semmi probléma mert nem sokat voltunk otthon viszont már lassan 6 hónapja vagyunk úgy hogy állandóan velünk kell lenniük (11 éves fiú,13 éves fiú) a kisebbik állandóan csicskáztat konkrétan és amikor én kérem meg hogy ne hajítsa el a zokniját mikor leveszi akkor én vagyok a paraszt h rászólok. A nagyobbik meg állandóan megsértődik rám mert el van kényeztetve ha valami nem úgy van ahogy akarja sajnáltatja magát. Az apjuk tát a párom mindig melléjük áll és inkább velem vitatkozik ha ők csinálnak valamit mint pl.: a kisebbik megfogta a seggem rászóltam az apjuk meg most kirándulunk most lehet. Nem tudom mit csináljak ez már nem bírom vannak ötletek? nem tudom maradjak-e egyáltalán a kapcsolatban.
2016. aug. 7. 20:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
8%

Ha jól értem akkor egyedülálló apuka. Minden tiszteletem az övé.

Figyelj rám, tényleg rászólhatna a srácokra, de valószínűleg pont az egyedülálló szülőség, az anyjuk hiánya miatt nem teszi ezt. Hatalmas a megfelelési kényszer. Ja és kamaszodó gyerekek.

Megértelek én teljesen téged is, de kicsit úgy érzem, hogy nem csak a viselkedésükkel van problémád, hanem önmagában a ténnyel is, hogy van ott két gyerek, aki nem a tiéd. Neki mindig ők lesznek az elsők, ezt el kell fogadni, vagy ha nem megy az sem gond, de akkor a kapcsolat sem fog működni.

2016. aug. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
11%

Az elsőnek teljesen igaza van.

Ha szereted akkor el kell fogadnod a 2 gyerekével együtt.

Viszont úgy látom, hogy irántad nem igazán van meg a szeretet a gyerekek apjuk felé, már az utolsó mondatodból ítélve...

2016. aug. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Úgy látom, a párod inkább házvezetőnőt keresett a gyerekek mellé.

Ezért nem szólhatsz bele a nevelésbe.

2016. aug. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Én viszont #3-mal értek egyet: egyedülálló szülőség ide vagy oda, nem úgy tűnik, mintha párod komolyan venne téged (illetve tudom, hogy emberek különbözőek, de seggmegfogást így elviccelni szerintem nem sok tiszteletre, együttérzésre vall). Üljetek le egy este, beszéljétek meg, mondd meg, hogy mi zavar téged, és ha továbbra sem változik semmi, akkor döntsd el, hogy továbbra is szeretnél-e egy ilyen kapcsolatban lenni.
2016. aug. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%
Nincs értelme úgy velük lakni, hogy nem szólhatsz bele a nevelésbe. Egyre pofátlanabb lesz a kis hülye is. Főleg ha az apja nem szól rá.
2016. aug. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%

Mondd neki, hogy vetesse el őket...

Viccet félre téve. Akkor is 2 gyereke volt mikor megismerted. Gyerekek nélkül is úgy kell(ene) kinéznie a dolognak, hogy

Megismerkedünk valakivel--> ha tetszik, tovább gördítjük a dolgot--> ha meg is szerettük egymást, akkor egyre több időt töltünk együtt--> ha még mindíg nagy a vonzódás, akkor sűrítjük az együtt töltött éjszakák számát--> ha minden a szánk íze szerint alakul, akkor össze bútorozunk, megházasodunk vagy akármi. (a szexet direkt nem írtam, még mielőtt valaki belekötne. Mindenki rakja a megfelelő helyre. 😉)

Az, hogy nem ismerted meg időben a családját, a te hibád is. Utólag nem tudsz mit tenni. Két választásod van: Maradsz vagy mész.

Félre ne érts, egyáltalán nem értek egyet a fickóval (én is apa vagyok), hogy mindent rájuk kell hagyni és semmiért nem lehet a gyerekekre szólni, de azt te is elcseszted, hogy nem ismerted meg őket hamarabb (pl közös programok révén)

Ha számodra kilátástalan, lépj tovább. Legközelebb már ilyenekre is figyelni fogsz.

2016. aug. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Magyarul a párod egy büdös tspló, erre neveli a gyerekeit, te meg a házicseléd és ingyenkwrva vagy neki.
2016. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

Én ezt annyira nem értem, hogy egyedülálló szülő és ahelyett, hogy nevelné a gyerekeit inkább elkényezteti és veled veszekszik.


Én anyám is egyedülálló szülő volt, és mégis normális felnőtt lettem én is meg a testvérem is.

Ráadásul anyám látástól mikulásig dolgozott. Nem volt ideje velünk foglalkozni.


Szerintem csak lusta nevelni vagy éppenséggel alkalmatlan szülőnek.

Mondjuk én soha nem voltam még csak hasonló helyzetben sem, de ha egyszer megtörténne, és valakinek a gyereke olyat tesz, ami nekem nem tetszik, akkor arra rá fogok szólni történjen bármi is.

A gyerekeknek tudniuk kell hol a határ. Nem csinálhatnak bármit amihez épp kedvük szottyan. Ugyanúgy vannak kötelességeik.


Ha most nem tesz(tek) valamit, akkor később sokkal rosszabb lesz.


Mellesleg elgondolkodnék a helyedben azon, hogy tényleg érdemes-e ebben a kapcsolatban maradni. Benned is felmerült ez, de ennek semmi értelme, hogy te nem szólhatsz a gyerekekre, pedig együtt nevelitek.

2016. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 H_Vivien ***** válasza:
95%
Nah, azért álljunk már meg egy pillanatra. Ha ott laknak Veletek, Ti tartjátok el Őket, Nálatok élnek, tehát akkor vannak szabályok, amiket be kell tartani. Miért ne szólhatnál Rájuk? Miért kellene hagyni Nekik mindent? Ti nevelitek Őket, így Te is. Te mosol Rájuk gondolom, főzöl, takarítasz stb. Ne csináljuk már ezt. Ne engedjük már, hogy a GYEREK hülyének nézze a szüleit. Persze kamaszok, de egy kamasz is tudja mi az a tisztelet, lehet alkalmazni és nem csapkodni a nő fenekét. Egy igazi kis köcsög lehet a két gyerek, akik nagyon csúnyán kihasználják, hogy jaaaaj, de rossz Nekik, mert Apa egyedül van és közben meg röhögnek a markukba. Apa meg gondolom szarik rá, hisz dolgozik, csak este van velük és amúgy is szegények. Az én véleményem.... Ülj le apukával beszélni, hogy a két gyerekkel baj van, kezdjétel el nevelni, kemény lesz, de megoldható. Nyilván Te leszel a szemét, de ez egy ilyen "móka". Nem a nyúl viszi a vadászpuskát helló.
2016. aug. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
21%
megrendezett autóbaleset?
2016. aug. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!