Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rettentően féltékeny vagyok a...

Rettentően féltékeny vagyok a párom volt nejére. Igazából nincs rá okom, mert páromnak közömbös, de a nő teper. Hogy győzzem le ezt a rossz érzést?

Figyelt kérdés
Ők már 4 éve elváltak, mi 2 és fél éve vagyunk együtt. Van gyerekük is. Persze miatta beszélniük kell, de a nő állandóan kínlódik valamivel, félresiklott az élete és rajtunk tölti ki a mérgét. Párom szerint majd abbahagyja ha mi sem foglalkozunk vele. Igen, de nekem ez nem megy. Akármit csinál, felhúzom magam. Nincs nyugodt életem, olyan mintha valami mindig bökdösne. Vannak jobb napok is, de aztán megint alakít valamit. Imádom a párom, ezért nem hagyom el. Vele tervezem az életemet leélni. Szeretnék gyereket is, de mindehhez túl idegbeteg vagyok. Szeretnék változtatni, de nem megy. Alapból bennem van a féltékenység mert volt előttem másik nő is akivel egy életre összekötötte magát. Hogy lehet ezen túljutni, ha együtt akarok maradni a szerelmemmel?
2016. aug. 7. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Szűz férfi jobb lenne?
2016. aug. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Engem úgy is zavar valamiért a férjem volt felesége, hogy előttem 2 éve egyáltalán nem beszéltek és békében váltak el (a lánynak nem kellett már a férjem), gyerekük nincs, nekünk viszont már van babánk.


Olyanba nem mentem volna bele, szerintem neked sem kellett volna, hogy van gyerekük. Kell ahhoz egy lelki alkat, hogy elviselje az ember más nő jelenlétét örökre az életében és a közös gyereket, meg ezt az egészet, amivel ez jár (energia, pénz).


Én ezen nem tudnék túljutni a helyedben, sajnos ilyen tanácsot nem tudok adni. Azért írtam, hogy érezd, nem vagy őrült vagy ilyesmi.:) Természetes, amit érzel, ha nyomul a volt felesége és gyerek is van.

2016. aug. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jogosan érzed így magad, nem vagy idegbeteg. Szeretnéd, ha a szerelmed csak a tiéd lenne és nem kellene rajta osztozkoni másokkal.
2016. aug. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 evimeri ***** válasza:
Ez nehéz ügy. Ez mindig is mérgezni fogja a kapcsolatotokat. Nem értem mi az, hogy a nő mindig kínlódik valamivel. A párodnak kellene a tudtára adni, hogy csak a gyerek számíthat rá, de a nő nem. Ha hagyjátok, hogy belépjen az életetekbe sosem lesz nyugalmatok. A pároddal menjen el a gyerekért vagy egy semleges helyen találkozzatok, majd ugyanúgy vigyétek vissza. Ha a gyerekről kell beszélni legyél ott te is, hiszen ha együtt éltek téged is érint valamennyire. Jobb tanácsot nem tudok adni. Kitartást.
2016. aug. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 H_Vivien ***** válasza:
Én ugyanilyen szituban vagyok, szóval nem a levegőbe beszélek. Férjem előző házasságából van egy Fia. Mi lassan 5 éve vagyunk együtt, 2 hónapja házasodtunk össze, van egy közös gyerekünk. Nyilván a láthatás és a gyerek miatt mindig is kapcsolatban maradnak. Én is hallok sztorikat Anyósomtól, hogy az ex nejének azért nincs senkije mert még mindig a férjemet szereti stb. Nos... A férjem elvált, Ő adta be a válópert, engem választott, de nem miattam lett vége a házasságának. Szóval. A Te párod Téged választott, szabad akaratából. Elvált a feleségétől,tehát NEM AKAR Vele lenni. Mi kell még ennél több? Nyilván ezt tudtad akkor is, amikor belevágtatok a kapcsolatba. Nyilván a gyereket is tudtad, számolnod kellett vele, hogy a gyerek mindig is összeköti Őket. De ENNYI! Nem Ők kötődnek egymáshoz, hanem a közös gyerekhez. Ne reagáld túl, mert ez lesz a veszte a kapcsolatotoknak. Gondolom a féltékenykedésnek és a balhéknak a párod sem örül. Bizalom, próbálj meg bízni a párodba, mert máshogy nem megy. Ha Veled van, Te kellesz Neki. Ha nem így lenne nem vált volna el. Próbálj meg gondolkozni, nem olyan bonyolult. Hagy kínlódjon az exe, a párodat hidegen hagyja ez a lényeg.
2016. aug. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ex ferjemmel nincs kozos gyerekunk, baratsagban valtunk el, azok is maradtunk de ez a jelenlegi pafjat roppantul zavarja mikozben nem beszelunk napi szinten, en azota ujra ferjhez mentem es az exemmel nem erdeklodunk egymas irant kizarolag haveri szinten.


A jelenlegi ferjemnek van egy gyereke az elozo hazassagabol megsem zavar az ex felesege, sot nagyon jokat beszelgetek vele. A ferjemnek en vagyok a negyedik felesege ebbol csak egy exel tartja a kapcsolatot akitol a gyerek van. Nekem o a masodik ferjem, ha egymas multjara feltekenykednenk, mar nem lennenk egyutt:-)))


Sztem tedd tul magad azon h elotted is volt elet es fokuszalj a jelenre es a jovore:-)

2016. aug. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!