Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj ha főzök magamra, de...

Baj ha főzök magamra, de külön rám nem főz?

Figyelt kérdés
Kicsit másabb az étrendem, mint a családnak. Mivel nagyon csúnya volt az arcbőröm, és még mindig csúnya, illetve kicsit meg is hiztam, elkezdtem változtatni az étrendemen. Kevesebb lisztes dolgot eszem pl. De amikor mondom, hogy tésztát nem eszem, akkor le vagyok intve, hogy csönd és egyek. Ha megveszem a hozzávalókat a saját módszeremhez, akkor levagyok intve, hogy nekem nem jó az, amit ők esznek.. Nem tudom mit lehetne tenni, meg is szólnak hogy ugyan már, egyek csak mindent mert az jó, nem lesz semmi bajom.. A fizetésemből veszem az ételeket, nem költöm más pénzét.
2016. aug. 18. 12:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem várom, hogy senki főzzön rám, de ne is dolgozzanak ellenem.
2016. aug. 18. 13:04
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Ahh, ez nagyon szar, tudom. Hát el kell viselned, esetleg külön lakás.
2016. aug. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Tizen vagy huszon éves vagy?

Nekem amikor családdal éltem utáltam, hogy mindig ugyanaz a 4dolog van kajára (éveken át), amikor meg ugyanazokból az alapanyagokból más kaját csináltam mert nem hallgattak rám "fözzünk mást belőle". Gyomrom fordult fel , főleg hogy anyám nem egy konyhatündér.

A hidegkaja is mindig ugyanaz volt...kolbász,májas, paprikás szalámi paprikával paradicsommal uborkával... Főtt kaja: Paprikás krumpli, spagetti, babgulyás, sültcsorke (hiába lenne jó pl a spagetti meg a csirke, de mindig oda volt égetve s anyám "egyedi" fűszerezése gusztustalanul tele volt mindig köménnyel...)

Ha fiatal vagy le kell szrni, hogy megszólnak. Ha idősebb akkor törekedj külön életre s ott úgy főzhetsz stb ahogy kedved tartja!

2016. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem minden vegetáriánus, vegán, más, átlagostól eltérő étrenden élő ember (főleg ha már dolgozik, tehát nagy valószínűséggel felnőtt) meg tudja beszélni a családjával, hogy miért étkezik úgy, ahogy. Neked is ezt kellene tenned, pl.: "Nem eszek tésztát, mert azt gondolom, hogy hizlal és nem tesz jót a bőrömnek sem."
2016. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Sz*d le a többieket, fozzel magadra es kend vmivel a bőröd.
2016. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
84%
Meg kéne érteniük. Sikert hozzá. Tanácsom pedig a külön koszt. Jól kezdted, hogy vettél mást, de értesd meg velük, hogy neked ez nagyon fontos, és mindenki azt eszik, amit szeretne. Remélem sikerül.
2016. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha már önálló kereseted van akkor ne legyen már műfaj az, hogy "le vagyok intve".

Teljesen normális okod van arra, amit csinálsz.

2016. aug. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj, en megvivtam a magam harcat a szuleimmel. Olyan makacsok, annyira okosak, es idegesitoek, hogy te azt el sem hinned. Kedvencem: laktoz erzekeny vagyok, es emiatt en csak laktoz mentes tejet iszom. Anyam bo egy evig folyamatosan visszakuldott a boltba, ha csak laktoz mentes tejet vettem, mert szerinte az undorito. De azt sem tudta, hogy nincs mas ize, meg sem kostolta, szerinte az undorito! Egyszer egy masik markanak vettem meg a laktoz mentes tejet, aminek mas szinu doboza van. Anyam nem vette eszre, hogy az laktoz mentes. Ra par napra meseli nekem nagy mosollyal, hogy o mar nem fsik a tejeskave utan. Mert ugyebar neki az volt a rutin, hogy barmit evett vagy ivott, ra 20 percre futott a wc-re. Mondom je? Hat talan hinni kene nekem? Ugyanis kibszott laktoz mentes tejet ittal mar bo 1 hete! Talan azert nem fstal mar napok ota. Azota persze neki csak a laktoz mentes tej kell.

Na most szerinted hogy lehet ezeknek barmit megmagyarazni? Mert en a gyereke vagyok es ugyebar idiota, es o mit szulo mindig mindent jobban tud! Mindent! Szoval sok sikert, mert ha nalatok is ez megy, hidd el, amig otthon elsz, nem fogod nekik megmagyarazni. En szerencsere 1 evben osszesen 3 honapig vagyok itthon. Maskor kulfoldon dolgozom. Szoval csak eddig kell ezt elviselnem. Mert a szeretem oket, de amig tavol vannak es kb mikor hazajovok bo 2 hetig, utana az agyamat tepnem ki toluk. Szerencsere osszesporoltam penzt egy kis lakasra, tehat hamarosan lesz sajat otthonom, ahova hazajohetek.

2016. aug. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nincs azzal baj,hogyha más étrenden vagy. magyarázd el nekik,hogy miért vagy ezen. és hogy speciális hozzávalók kellenek,azokat lehetőleg ne használják el, mert drágább és neked nem jó a sima, de nekik igen.

és ennyi. ha nagyon fintorognak amikor mást eszel,ne foglalkozz velük. a te életed,a te tested. ne hagyd,hogy beleszóljanak.

ha nagyon idegesítővé válik,akkor tényleg megoldás lehet a külön költözés.

vagy hogy néha főzöl nekik is és magadnak is külön.hátha így megenyhülnek

2016. aug. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja amúgy meg a szülőknek kellene odafigyelni a gyermekeik egészségére...bele tartozik az étkezés is.

Azt megértem nem akar felnőttként mindenkinek más más kaját csinálni, de ha a gyerek önellátó miért nem csinálhat magának? Logika... Meg elfelejtik, ha ilyenért leszólnak, akkor az nem "otthon". Jó hogy nem dugják el az alapanyagokat s csak a kész kaját eheted...

2016. aug. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!