Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha egy személyre főzök akkor...

Ha egy személyre főzök akkor lehet úgy, hogy a recepteket, amik általában 4 személyre vannak, azokat a hozzávalókat leosztom néggyel, akkor ugyanolyan finom lesz? Mert csak magamra főzök és rendszerint mást ennék naponta azért kérdem.

Figyelt kérdés
2012. nov. 7. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet.
2012. nov. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy lehet. Kicsi fazekat vásároljál, abban könnyebb a szemmértéket is tartani főzéskor. Egy kis gyakorlással kitapasztalod mi az a mennyiség ami neked pont elég.


Én is magamra főztem egy ideig, bár én kétszemélyes adagokat, így másnapra is volt kajám. Nekem nem volt időm naponta pepecselni.


De lehet egy adagokat is persze, csak egy kis gyakorlás kérdése hogy pontosan eltaláld a mennyiséget ami neked kell. :)


ha van fagyasztód, bizonyos ételek jól fagyaszthatók, így megéri többet készíteni. Pl. ilyen a pörkölt. Műanyag edényekben lefagyasztod kis adagokban, ráírod a dátumot és hogy mi van benne. Felhasználás előtti nap kiveszed és a hűtőben kiolvad egy nap alatt. Használhatod gulyásleveshez alapnak, vagy főzöl hozzá köretet. Töltött káposzta és társai is jól fagyaszthatók. (abból amúgy is nehéz lenne egyszemélyes adagot főzni)


Persze ezek a trükkök időspóroláshoz jók, nekem kevés időm volt a munka mellett főzni.

2012. nov. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze lehet, csak nem olyan gazdaságos, mintha egyszerre megfőznél mondjuk legalább egy féladagot, vagyis két személyre.

aztán lehet eltenni a felét máskorra lefagyasztva, akár később átalakítva is lehet egy finom étel belőle.

Nem kell mindig ugyanazt enned másnap, jó beosztással egy hét múlva is előveheted a fagyasztóból, így nem unalmas.

2012. nov. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat. :)
2012. nov. 7. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!