Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az oké hogy nem szép szülőktől...

Az oké hogy nem szép szülőktől lopni, de mit lehet tenni ha nem adnak soha penzt? 16/L

Figyelt kérdés

16 eves lány vagyok, es soha ndm adnak nekem pénzt.

Ha mondom h anya adj már nekem pénzt, azt mondja dehogy ad.... utána meg konyorogni kell rendesen h adjon kétszáz forintot. De ez is havonta egyszer van úgy h utána elatkoznak meg olyanokat mondanak h kitudja mire kell neki pénz... ugyan mire kene. Nem cigizek meg semmi.

Elegem van abból h még mas gyerek mindennap ezreket kap en semennyit nem kapok.

Dolgozni nem tudok memni ezt ne is jrjstok.


Mit tehetnék? Mert már elegem vsn


Van három tesom nekik se adnak és nem is adtak soha


2016. aug. 20. 21:55
1 2
 1/18 anonim válasza:
14%
Kérj tesótól, nagyitól.
2016. aug. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%

miért ne tudnál elmenni? csak akarni kell

én is ezt csináltam sokáig, csak sajnáltattam magam, mert anyámék nem adtak pénzt ha kértem, pedig volt nekik hisz telt nyaralásra meg mindenre, de ha kértem még kajára se adtak.

fogtam magam és nekiálltam otthonról dolgozni 16 (!) évesen! ennek már két éve azóta keresek havonta egy keveset, amiből nyugodtan be tudok vásárolni ahhoz hogy főzzek magamra, és megvegyem az alap dolgokat amikre szükségem van.. azóta nem kell állandóan könyörögni nekik.

már pedig a szüleid ennyi év után nem fognak megváltozni, neked kell.

18

2016. aug. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Bennem az is felmerült, hogy vajon mennyire vagy tisztában a családotok anyagi helyzetével. Talán másra kell a pénz. Gonodlom ellátnak téged mindennel, nem a napi szükségleteidre kellene a pénz.

Azt pedig minden bántás nélkül kérdezem: miért nem tudsz elmenni dolgozni?

2016. aug. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%

én is azt hittem eddig,hogy 18 alatt nem lehet dolgozni. mert amikor én voltam ennyi idős,akkor nem kaptam sehol diákmunkát.

de mostanában szerintem változtattak a törvényeken, mert diákmunkákon kb én vagyok a legidősebb,csomó 16-17 évessel vagyok együtt.beszélgettem velük és azt mondták,hogy sok munkára hiába úgy van hirdetve,hogy 18 felett lehet menni, ugyanúgy behívják őket is,hogyha kell ember.

és most nyilván nem gyárra vagy hivatalos helyre gondolok,ahova tényleg kell a 18-as korhatár.

szóval próbálj valamilyen diákmunkát keresni. nem kell megszakadnod a munkától, nem ez a dolgod ennyi idősen. de heti 1-1 napot elmehetsz,abba senki nem hal bele. és akkor lesz egy kis zsebpénzed. óránként kb 500-at meg tudsz keresni. ez még mindig több, mint amit most kapsz.. úgyhogy szerintem megéri. csak arra figyelj,hogy saját számlára utaltasd vagy kézbe kérd a pénzt,anyukád ne tudja rátenni a kezét.

hogy miért nem ad amúgy,azt nem tudom.az én szüleim sem keresnek jól, 200 ezer alatt kapnak ketten együttvéve. mégis mindig kaptam zsebpénzt,amikor még nem dolgoztam sehol. én úgy gondolom,hogyha akarnak,akkor tudnak adni minimálbér mellett is. nyilván nem sokat, de mondjuk heti 500-1000 forint több mint a semmi, és ennyit azért lehet nélkülözni..

2016. aug. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Négy gyereket nevelni nem olcsó.

Gondolom ami nincs, abból nem tudnak adni. Százasokat se, nem hogy ezreseket naponta.

Elég gáz, ha te ezt 16 évesen nem látod.

2016. aug. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

En meg a vasfuggony elott szulettem.

Nyarat 2 het kivetelevel vegigdolgoztuk fagyisnal gyarban boltban gyumolcsszedesnel kukoricasban epitkezesben stb

Osszel szureteltunk telen besegitettunk itt ott rokonoknal penzert.

Zsebpenz annyit kaptunk tudtunk egy fagyit enni meg peksutit.

Eszunkbe sem jutott nem dolgozni sot meno volt aki vegig diakmunkazott mert neki volt penze es lement stoppal a balatonra.

Te se sirj menj dolgozni egyetlen jo megoldas ne legy lusta siman lehet tanulni es diakmunkazni

2016. aug. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
54%
Hü.lye fa.sz vagy...diákmnunkára ellehet menni főleg nyáron! Arról csak te tehetsz hogy lusta vagy.
2016. aug. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%

A hatos válasz rám is vonatkozik, nekem normális volt, hogy 14 évesen már dolgoztam nyáron. És még büszke is voltam rá!


Fiam is 16 évesen kezdett dolgozni, előtte gyakorlaton volt, onnan is jött be neki pénz. Csak akarni kell.


Mennyi a család havi bevétele nálatok és mennyi megy el rezsire és kajára?

2016. aug. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mindegy
2016. aug. 21. 13:01
 10/18 anonim ***** válasza:
38%
Miért is nem tudsz elmenni dolgozni?
2016. aug. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!