Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az a kor szerintetek,...

Mi az a kor szerintetek, amikor már illene különköltözni a szülőktől?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 24. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Nincs korhoz kötve. Akkor érdemes külön háztartást berendezni és fenntartani, ha párkapcsolatot létesít valaki és az anyagi feltételei is megvannak. Függ attól is, hogy milyen a szülőkkel való viszonya a fiatalnak.
2016. ápr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Elvileg 25-30 közt lenne jogos, de nem mindig van rá lehetöség.
2016. ápr. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
24 éves kor után, esetleg az egyetem elvégzésétől
2016. ápr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Amikor már komplett bizonyítvány a kezedbe van és munkahelyed is van.A megélhetésed rendben.Akkor lehet gongolkodni párkapcsolaton és feltérképezni, hogy családon belül hol lakhatnátok és mennyivel járulnátok hozzá a háztartáshoz.Vagy külön élet albérletben, de az nagyon gáz, mert drága.Vagy valami nagyszülőt eltartani házért cserébe.Olyan 27- 28. évesen is ráérnél külön menni.Addig meg lehet gyűjtögetni a fizetésedet ha van.
2016. ápr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
en 20 evesen koltoztem kulon. szerintem ezen felul mar illik.
2016. ápr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem 18-20 évesen már a fiatalok már képesek egyedül élni. Persze ez nem jelenti, hogy anyagilag is eltudják tartani magukat, itt azt értem, hogy addigra már egy fiatal képes gondoskodni magáról, illetve a környezetéről (pl. takarítás, tisztálkodás, étkezés stb.).

Költözés Magyarországon szerintem főleg pénz kérdése.

2016. ápr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Mi kulfoldeon lakunk itt az a szokas ha a gyerek felsooktatatasba tanul akkor ua tanulohazba koltozik onnalosodik a szuleitol .ez egy olyan mini kollegium ami olcso es maganhazban van.ezek a hazak egyetemi varosokban 6-12 szobasak es a furdo es nappali kozos itt elnek fiuk lanyok vegyesen sajat szobaban kozos nappaliban.

Ennek koltseget a nekik jaro tanulopenzbol fizetik.

Lanyaink 18 evessen koltoztek ilyen koleszba eloszor feltettuk oket aztan lattuk mas egyetemista is igy el tehat ez rendben van.

Egy darabig hazahordtak hetvegen a szennyest es tamogattuk oket kis lefagyaszott keszkaja stb de a diakmunkaval es tanulopenzel nagyon szukossen de megvoltak.

Elomdasuk szerint eletuk megjobb szakassza volt sok sok bulival ejjeli vizsagra keszulesel es sok barattal.

Itt ez a szokas de ugy latom otthon sajnos nagyon sokaig a szulok tartjak el a mar felnott gyerekeket.

2016. ápr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 23-24 felett már kellemetlen a szülőknek is és a gyereknek is. Nekem az lenne, 19 éves korom óta élek egyedül, utána már nem tudtam volna elképzelni. Nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, de már saját életem van.
2016. ápr. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
18-20 éves kortol .sz7kösen de megtud élni .
2016. ápr. 25. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos mostmár nem olyan egyszerű, mint mondjuk 12 évvel ezelőtt, de azért kivitelezhető.Én 18 voltam amikor a saját lábamra álltam, de kénytelen voltam, szóval nem csak önszántamból alakult úgy.

Viszont 18-20 évesen ha akar valaki, igenis meg tud állni a saját lábán.

Nem korfüggő, de azért finoman fogalmazva furcsának tartom azt, ha egy 25-26 éves felnőtt nőnek/férfinek még anyuci készíti a reggelit.Akkor már bőven kell legyen párkapcsolata, akár férfi, akár nő, tehát mindenképp a saját háztartást javaslom.De inkább hamarabb, ha csak van rá lehetőség.

2016. ápr. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!