Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az oké hogy nem szép szülőktől...

Az oké hogy nem szép szülőktől lopni, de mit lehet tenni ha nem adnak soha penzt? 16/L

Figyelt kérdés

16 eves lány vagyok, es soha ndm adnak nekem pénzt.

Ha mondom h anya adj már nekem pénzt, azt mondja dehogy ad.... utána meg konyorogni kell rendesen h adjon kétszáz forintot. De ez is havonta egyszer van úgy h utána elatkoznak meg olyanokat mondanak h kitudja mire kell neki pénz... ugyan mire kene. Nem cigizek meg semmi.

Elegem van abból h még mas gyerek mindennap ezreket kap en semennyit nem kapok.

Dolgozni nem tudok memni ezt ne is jrjstok.


Mit tehetnék? Mert már elegem vsn


Van három tesom nekik se adnak és nem is adtak soha


2016. aug. 20. 21:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%

Én sem kaptam soha. Esetleg próbálkozz meg azzal, hogy alkalmakra (születésnap, névnap, stb.) kérj pénzt és abból vegyél amit szeretnél. Nálunk sajnos ez sem volt opció, mert ajándék sem volt. 2 évig még húzd ki valahogy, utána már könnyebben dolgozhatsz ha továbbtanulni mész.

Amúgy sokszor elmosolyodok, amikor látom itt a sok "menj dolgozni" meg "van diákmunka" tanácsot. Igen, van. Városban. Emlékszem, tőlem is kérdezték már, hogy ha olyan szegények voltunk, miért nem mentem dolgozni gimi alatt. Mondjuk, mert bejárós voltam egy Szabolcs megyei gimibe, ahol sem a gimi városában, sem a mi falunkban nem ismerték a diákmunka fogalmát. Sokan el sem tudják képzelni, hogy ha valaki nem városban lakik, akkor nincs lehetősége ilyesmire. Ahol még a felnőtteknek sincs munka, ott a diákok sem kapnak. Én is alig vártam, hogy elmehessek egyetemre, mert abban a városban már van diákmunka és azóta is dolgozom.

2016. aug. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%
Én is szabolcs megyei kisvárosból járok diákmunkázni utolsó, Nyíregyházára. Egy óra oda az út, plusz helyijárat 20 perc, műszak a legóban, majd ugyan ez haza. Mégis dolgoztam, mert kellett a pénz.
2016. aug. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha Nyíregyháza egy órányira lenne tőlünk, akkor már eleve gimibe oda jártam volna. Elhiszem, hogy ott van munka de sajnos messze van. Hozzánk a legközelebbi kisebb város is 1 óra buszozás, ott meg nem volt gimi mellől végezhető munka. Így maradt a napszám nyáron, ha volt olyan, aki megkönyörült és alkalmazott.
2016. aug. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
71%
Tényleg tök komolyan kérdezem: mi az oka annak, hogy nem tudsz diákmunkát válallni? Nem bántani akarlak, csak nagyon nehezen tudok elképzelni oylan helyzetet, amelyben ez nem lehetséges.
2016. aug. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
70%
Én soha nem kaptam pénzt. Ezt kapd ki. Nem volt sebpénzem. Ha elmentem szórakozni (17-18 évesen), akkor kaptam 2.000 Ft-ot... Túl fogod élni. Egyébként 16 évesen én már a mekiben dolgoztam, nyári munkán. Előtte nyomdában.
2016. aug. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
79%
Sajnálom azt a balekot akivel együtt leszel a jövőben. És az ilyen kislányok mondják nap mint nap hogy "érettebb vagyok a társaimnál" még hogy "a lányok hamarabb érnek mint a fiúk" Hát jah látom
2016. aug. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
43%
5# az oke.. de akkor miert nem vállaltak csak kèt gyereket?? Ezert szenved most mindegyik..
2016. aug. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
33%

" Az oké hogy nem szép szülőktől lopni, de mit lehet tenni ha nem adnak soha penzt? 16/L

16 eves lány vagyok, es soha ndm adnak nekem pénzt.

Ha mondom h anya adj már nekem pénzt, azt mondja dehogy ad.... utána meg konyorogni kell rendesen h adjon kétszáz forintot. De ez is havonta egyszer van úgy h utána elatkoznak meg olyanokat mondanak h kitudja mire kell neki pénz... ugyan mire kene. Nem cigizek meg semmi.

Elegem van abból h még mas gyerek mindennap ezreket kap en semennyit nem kapok.

Dolgozni nem tudok memni ezt ne is jrjstok.


Mit tehetnék? Mert már elegem vsn


Van három tesom nekik se adnak és nem is adtak soha "


SAJNÁLOM A SZÜLEIDET!!! JAH, ÉS SÜLLYEDJ EL SZÉGYENEDBEN!!! LOPNI MI??? HA LOPSZ, ÉS LEBUKSZ, REMÉLEM NAGYON FELPOFOZNAK TÉGED, ÉS VISSZAKÉRIK AZ ELLOPOTT ÉRTÉKET!!! ... DE AZÉRT KIFEJTEM, HOGY MIT TEHETNÉL, ÉS MIT NEM TEHETSZ MEG:


Csupán szájbarágással tisztázzunk valamit, mivel 16 évesen neked mindent el kell magyarázni!

Most biztos nem fog tetszeni a válasz, mert nem azt a választ kapod, amit hallani/olvasni szeretnél, és nem sajnállak, téged nem lehet sajnálni, és együttérezni sem tudok veled, de nem is érdekel a hisztid, mivel őszinte emberként én nem támogatom ezt, megmondom ami erre a kérdésre a választ, nem bírom a ködösítést, gerinctelenséget, sem a lopást, és az igazságtalanságot sem! Te egy hálátlan gyerek vagy a családban, az általad kierőltetett pénzt, amivel anyádékat fejnéd, én egy hatalmas atyai pofonnal helyettesíteném! Hogy miért??????


1. Mint írtam, a kérdésed is elárulja azt, hogy milyen gyerekük vagy valójában!!! Sajnálom anyádékat, hogy duzzogással, hisztériás rohamokkal tartod lelki terrorban Őket, ugyanis nincs igazad, mert pont te vagy aki igazságtalanul, érdemtelenül, követel, na meg mi jogon??? Nem csak neked fáj ami fáj, de nekik jobban, hogy pénzen veszekedsz, majd megszégyeníted Őket, itt beadod, hogy milyen gonosz, meg így, meg úgy... 16 évesen annyi önzetlenség nem lapul benned, hogy akiktől ingyen kapod a megélhetést, azokkal szembed kötelességed megértőnek, hálásnak lenned! Észre kellene vedd, azt a tényt, hogy a szüleid nem irigyek... ...hanem, hogy anyagilag nem állnak olyan jól, hogy fejhesd őket, és plusz a testvéreid is ezek szerint!!! De te itt sajnáltatod magad?! Szégyelld magad e helyett! Ha a testvéreid közt nem te vagy az egyedüli, aki jogtalanul, igazságtalanul háborgatja a zsebpénzért a szülőket, akkor lehetne benned annyi, hogy felvilágosítsd ezekről a tesókat.


2. ELTARTANAK!!! Fedelet köszönhetsz a fejed fölé, hogy güriznek a munkahelyen érted/értetek/önmagukért, (a jelenlegi munkahelyi fizetések mellett nehéz) de te a normális viselkedés helyett duzzogsz egy pár fillérért, ha már nem jönnek be a nagyravágyó álmaid! Igen, ez a nagyravágyás, mert zsebpénzt a kisgyerekek kapnak, de 16 évesen te vagy annyira felnőtt, hogy el tudj menni diákmunkára, de te lusta vagy keresni, ez az igazság, hogy meg se próbálod! Mert ha lenne, akkor lenne saját pénzed, és egyik részével be is tudnál fizetni a rezsibe!!! A munka nem büdös, és diákmunkát igenis lehet találni! Én 15 évesen nyári-diák munkákat vállaltam, és 19 éves koromban tanulás mellett sikerült végre rendesen beállni dolgozni továbbtanuláskor!!! Azóta munkaviszonyom ma is van, iskola meglett, amit akartam azt megszereztem! 25 éves nő vagyok, nem vagyok multimilliomos, nem élek kastélyban, átlagos nőként élek, a szüleimet segítem rezsiben is (pedig külön élek, de hálás vagyok értük) most is, mint anno diákmunkán!


3. Téged anyádék: Etetnek, itatnak, öltöztetnek, ellátnak, fizetik a rezsit amiben te is használod a vizet, áramot, gázt, stb., amikor netezel, TV-zel azt is nekik köszönheted, iskolába járatnak-taníttatnak, orvosi dolgokat ami téged érint (gyógyszerek a patikából ha fáj valami stb.), mert a vény nélküli szereket zsebpénzből nem tudnád kifizetni, ha "ennyire elhanyagolják", mosnak-főznek-takarítanak rád, ha van autó még szállítanak is. Soroljam??? Rengeteg dologgal kiszolgálnak téged, a jó szülő ugyan ezt teszi, és nem irigységből nem ad! Szinte minden, amit használsz azt a szüleid teremtették meg, csak ezek az apróságok... Ezek is valamik, de azt, hogy tolvaj legyél, Ők nem ezt érdemlik! Tán félsz idegen helyen lopni?? Ha lopsz, akkor lopj idegen helyről, ne a szüleid!!! Szerinted nem tűnik fel nekik, hogy hiányzik a pénzből, vagy egyéb? Lehet, hogy azért nem bírnak adni, mert kidekázzák, és az látszik, ha hiányozni fog!!! Ha más értéket lopsz az is feltűnik. Meg ha itt kérdezed, hogyan kell lopni, akkor erre sem lesz szerencséd, előbb utóbb ráunnak erre, ha így folytatod. Ott a sok apró öröm amiket mondtam, van még, de te egy elkényeztetett tini vagy ezért nem tűnik fel neked!


MIT TEGYÉL?? KÉRJ BOCSÁNATOT, VÁLTOZTASS A MODORODON, TUDD ÉRTÉKELNI AZT IS, AMI NEM PÉNZBŐL VAN, PL. A SZÜLEID TÁMASZÁT, KÖSZÖND MEG!!!!! MIT NE TEGYÉL??? EZT AMIT MŰVELSZ!!!


KÍVÁNCSI LENNÉK ARRA, HOGY MIT REAGÁLNÁL ARRA, HA FORDÍTVA LENNE MINDEZ! MILYEN ÉRZÉS LENNE, HA NEM LENNÉL ÍGY ELKÉNYEZTETVE, ÉS HA NEM PATTOGHATNÁL TÖBBÉ, MILYEN ÉRZÉS LENNE HA RÓLAD ÍRNÁK KI UGYANÍGY A SZÜLEID A SÉRELMÜKET!

NEM MINDENKI KAP ZSEBPÉNZT, EZ EGY ELKÉNYEZTETŐ DOLOG! HA ŐK LOPNÁK EL FORDÍTOTT HELYZETBEN A TE ÉRTÉKEID, AZ HOGY ESNE??? EZ NEKIK ITT HOGY ESNE??? Anno mikor én kicsi voltam, a jó sikereim után kaphattam egy tábla Milka csokit, meg valami kis apróságot, ami örömet okozott, ösztönzésképp!!! Ezt többre értékeltem mint a pénzt, amit nem volt képem soha elfogadni, és én sem adnék! Ezek szerint ha kapsz, akkor nem vagy bumfordi, ha keveset kapsz hőzöngsz, nem kapsz akkor besértődsz és kidumálod Őket, torz képpel, hogy jajjj milyen szemétség, akkor most csakazért is így, meg úgy?!!! Hát "gratulálok" te "mintagyerek", elkényeztetett kis majom vagy, aki szipolyozza a másikat! Úr isten, milyen fiatal tini lehetsz? A hozzád hasonlók szégyenítik az ifjúságot, nem véletlen ez az összkép: lusta, elkényeztetett, nagyszájú, pofátlan, arrogáns!!!!!! RÁADÁSUL NEKED AZ IS FÁJ HA ŐK JOGOSAN ELSZÁMOLTATJÁK, HOGY MIRE KELL. Ő PÉNZÜK, NEM A TIÉD! NE LOPJ, ÉS SZÉGYELLD MAGAD!

2016. szept. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!