Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek elég indok hogy...

Szerintetek elég indok hogy gyermekotthonba kerüljek? 16/L

Figyelt kérdés

Vagy intézetbe , nem tudom hogy hogy mennek ezek a dolgok.

Itthon borzasztó helyzetek uralkodnak, nem bírom tovább ezt ... rettegnem kell minden percben hogy mikor jönnek nekem , hogy mikor jön rájuk az öt perc es elzavarnak.

Most már tényleg intezkedni fogok de légyszives adjatok tanácsokat és irjatok le hogy szerintetek ez elég indok e....


Kezdjük ott hogy van 3 testvérem, a legnagyobbik fiú 22 eves külföldön dolgozik, es asszem ő is 18 évesen mar el ment innen mert nem bírta.

Utána jön még egy fiú ő 21 éves lesz, ő még itt lakik , munkanélküli nem csinal semmit, es nem is kuldik anyamek dolgozni bezzeg engem 16 évesen zavarnak dolgozni csak nem tudom hova menjek. Már ott hagytam az iskolat nem tudtam jarni.

Es még van egy húgom , ő 13 éves, iskolakezdesre semmi új ruhája nincs semmi, es anyam mondja neki nagyba hogy fog kapni ruhákat meg amit szeretne közbe meg hazugság az egész. Sajnalom is mert csak felbiztatjak.

És vagyok én.... 16 éves vagyok , nem jarok már iskolába, dolgozni se tudok még, es a várostól egy órára lakok szóval amíg itt lakok nem is fogok.

Csak anyam dolgozik a családba 100 ezer korul keres. Ettől független minden nap meghalunk ehen.

Csak azért főz néha hogy az ura nehogy megsertodjon.


Én ezt le se tudom.irni így hogy mi megy itt.


Anyam mikor hazajon a munkabol olyan mint egy rossz drogos, nem tudom j szóljak e hozzá vagy inkább akudjsk, de végül mindig kapok.

Utalgat ra hogy menjek prostinak, undorító egy nő de vegulis mind azok.

En nem bírom ki itt még 2 évig.

Mit tehetnék?


2016. aug. 22. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy indoknak elég-e, de keresd meg a területileg illetékes gyámügyi hivatalt vagy a helyi polgármesteri hivatalban érdeklődj!
2016. aug. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Á ide a hivatalba biztos nem megyek be. Akartam is kerdezni hogy nekik lesz közük hozzá ha intezkedni fogok?
2016. aug. 22. 19:32
 3/10 anonim ***** válasza:

Csa nekik lesz kozuk hozza !

Jol irja az elso valaszaa

Azt felejdsd el ,hogy a hozzatok tartozo gyamugyre ndm mesz be ,mert az o jogkoruk az intezkedes ,ha segiteni akarsz a sorsodon ez a megoldas!

2016. aug. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A gyamhivatal nélkül elég nehéz lesz, konkrétan lehetetlen. Oda kell bemenned. Arra készülj, hogy egyértelműen meghallgatjak anyádat is, készítenék kornyezettanulmanyt. Ha úgy döntenek, helytálló az állítás és kiemelnek a családból, az azzal jár, hogy a testveredet is kiemelik. Ha úgy döntenek, hogy nem igaz, amit mondasz, akkor valószínű hogy anyad megjobban megneheziti az életedet. Amúgy 100e 4 főre nem elég, érthető, hogy nem futja se ruhára, se nagyon ételre
2016. aug. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

A legegyszerűbb, hogy bemész a legközelebbi gyerekotthonba,ésmegmondod, hogy nem akarsz haza menni, azt is, hogy miért.


A gyerekotthonban intézi a többit (gyámhivatal, papírok), és már nem kell haza menned.


Mielött bárki kötekedne, sosem küldünk el gyereket, pedig jó párszor előfordult, hogy ők jöttekbe,mert olyan volt otthon a helyzet. Először általában 1 hónapra kerülnek be, aztán ha nem sikerül rendezni a solgokat, akkor tartósan is maradhatnak.

2016. aug. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát ezt erősen kétlem, utolsó. A gyerek besetal, közli hogy nem megy haza, ti pedig befogadjatok szó nélkül. Életszerű. Nem ám, hogy -hacsak nincs rajta jól látható bántalmazás nyom- hogy rendőrt hívsz és haza viteted, vagy minimum értesítés a szüleit és behívod őket. .. Persze. Biztos igazad van.
2016. aug. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

a gyámügy szemében egy olyan család ahol van egy 100 as bevbétel jó modunak számit

mindenkép suliba kel járnod ott ingyen kapnál ebédet

és az egyetlen esélyed ha szerzel valami végzettséget

ha most se találsz melót szerinted késöbb mi lesz 8 álltalánossal...

az meg hogy anyád idegei ki vannak nem csodálom

ő tart el 3 munkaképes embert

nem ülhetsz a négy fel között mert a végén tényleg nem lesz más lehetőség mint az utcalánysság

2016. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
minek a suliba új ruha gondolod a többi gyerek divat lapokból öltözik...
2016. aug. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
9%
16 évesen otthagytad az iskolát? Azt hogy, amikor 18 éves korig kötelező iskolába járni, már emiatt megkeresett volna a gyámhatóság.
2016. okt. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincs Magyarországon iskolakötelezettség. Csak tankötelezettség. Tehát -az extrém eseteket leszámítva- az illetékes igazgató köteles megadni a magántanulói státuszt bárkinek, legyen az 6, 10, 15, vagy 17-19 éves.
2016. okt. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!