Van erre jó indok?

Figyelt kérdés
Szüleim megunták, hogy Pesten bohóckodom közalkalmazottként (határozott idejű szerződés 2016 év végéig). 86 ezer Ft-ot keresek diplomával, és ultimátumot adtak, hogy nem fognak támogatni tovább. Én ennyi pénzből nem tudok megélni egyedül, havi 45 ezer a szoba, amit bérlek, mellette ennem is kell...stb. Azt akarják, hogy költözzek haza vagy úgy maradjak Pesten, hogy beiratkozom egy nyelvtanfolyamra, és csak a sulira koncentrálok 0-24-ben. Nem az a gond, hogy nincs pénzük, csak feleslegesnek tartják, hogy ennyiért dolgozzak a lakóhelyemtől távol. Annyira én se szeretem ezt a munkát. Mit mondjak a munkáltatónak? Kb. másfél éve vagyok ott, mostanában többen felmondtak, csak nekik nem határozott szerződésük volt. Kérlek, segítsetek!

2015. szept. 27. 10:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Te nem tudnád felmondani a szerződésed valahogy? Biztos van rá mód. 86 ezerért bohóckodni tényleg értelmetlen.
2015. szept. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
A szüleidnek igaza van, söt én még azt sem ajánlanám fel a helyükben, hogy ha tanulsz, akkor finanszírozlak - mert ezt az opciót már kimerítetted.
2015. szept. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
Mond el nyugodtan, hogy a 86 ezer forint nem elég a megélhetésedhez. Mire kifizeted az albérletet, enni is alig marad. Eddig kaptál otthonról támogatást, amit ezután nem tudnak biztosítani, így kénytelen vagy hazaköltözni, hogy albérletre ne kelljen költeni. Ennyi pénzért meg ott is eltudsz helyezkedni, ugyan más pozícióban. Mond el, hogy sajnálod, hogy így alakult, és elnézést kérsz, ha ezzel nehéz helyzetbe hozod. (mármint a főnököd). Én ezt mondanám.
2015. szept. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát sok értelme nincs dolgozni akkor, ha úgy is a szüleid tartanak el.... Indokolni max annyival kell, hogy tanulni akarsz. Ne felejtsd el, hogy van felmondási idő is,
2015. szept. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
7%
Hatarozott idejű szerződés VAN? Azt is felmondhatod, csak a hátralevő időre járó munkaberedet kell kifizetned.
2015. szept. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis okosság:

[link]

2015. szept. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el a szerződésedet. Biztosan benne van, hogy hogyan és milyen esetekben lehet felmondani.

Pl. hogy elköltözöl másik városba, az elég jó indok szerintem.

2015. szept. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A szüleidnek sajnos igaza van. Emiatt nem rájuk kell haragudnod szerintem. Tudom milyen érzés, én is dolgoztam egyszerűsített foglalkoztatásban néhány hetet megalázóan alacsony fizetésért, amíg nem találtam normális helyet.

Nekem kifejezetten sz*r érzés volt, hogy kevesebbet keresek, mint egy közmunkás, pedig diplomám volt. Hányingerem volt a cégtől és utáltam az egész munkát is. Nem azért, mert olyan rossz lett volna az, egyszerűen csak nem motivált semmi. Sőt...


Szánalmas diplomával ilyen fizetésekért dolgozni. Ennyiből képtelenség eltartani magad egyedül, pályakezdőként. Erre rájöhetne már végre nagyfőnökünk is...

Én simán a főnököm elé állnék és elmondanám neki, hogy sajnos ennyi pénzből a továbbiakban már nem tudsz megélni, mert a szüleid megvontak tőled mindennemű támogatást. Ha normális, akkor ezt meg kell értenie. Ha nem normális, akkor meg úgy is mindegy...

2015. szept. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én pár évvel ezelőtt ugyanezen görcsöltem. Aztán kiderült, hogy a főnököm simán elengedett. Beszélj a főnököddel nem fog visszatartani szerintem.
2015. szept. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A határozott idejű szerződést nem lehet akármikor felmondani? Mert ha fel lehet, akkor ne görcsölj rajta. Én is voltam határozott szerződéssel call centerben, de én írtam egy e-mailt, hogy másnap már nem megyek. (Plusz egy is körítést hozzá). Nem volt belőle semmi gondjuk.
2015. szept. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!