Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdekelne, ha újra férjhez...

Dinacska113 kérdése:

Érdekelne, ha újra férjhez megyek, a jelenlegi nevemet-az előző férjem vezetékneve+a keresztnevem-megtarthatom e?

Figyelt kérdés

2016. aug. 25. 00:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
40%
Persze, megtarthatod. Így van pl. Balázs Klárinál is :)
2016. aug. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%
Természetesen megtarthatod. Egyedül -né alakban nem viselhetnéd az előző férjed nevét az új házasságban. De ha felvetted a vezetéknevét, akár teljesen, akár kötőjeles formában kapcsolva a sajátodhoz, az maradhat.
2016. aug. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%

Persze, törvény szerint igen!

De azért azt is vedd figyelembe, hogy ebben az esetben mit szól/szólna hozzá az új férj??? Nem hiszem, hogy tetszene neki.

2016. aug. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Én is így viselem a nevem, szóval tuti lehet.
2016. aug. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem nagyon furcsa es illetlen dolog

Az elozo ferjed nem felelt meg de a nevet megtartanad ?

Melkora papucs az uj pasi ha turi exed nevet viseld?

Mekkora papucs az ex ha turi a nevet viseld mas pasi oldalan.

Komolyan veteg elkepzeles

Ps attol jogy egy senki egynapos tv sztar ezt tette nem lesz jo es foleg a hulyeseget nem kell utanozni

2016. aug. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
29%
Általában ilyenre csak indokolt esetben van példa, hírességek, orvosok esetében pl akiknek már ezen a nevükön van klientúrája, rajongótábora.
2016. aug. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

4-es vagyok, 3-asnak írom.

Én pl azért döntötten így, mert a gyerekeim azt kérték, hogy maradjon ugyanaz a családi nevünk, mármint nekik és nekem.

Az "új" férjem meg simàn elfogadta a döntésemet.

2016. aug. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
24%

Akkor is orult dolog es mindket pasit papucsnak tartom

Elfogadja ? Szomoru

Gyerekek kerik ? A gyerekeknek meg kell magyarazni ez nem elfogadott meg kell nekik tanitani mi tarsadalmilag illo dolog

2016. aug. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
62%
8: igazad van, az vitte mindig is előre a világot, ha az ember tudta, mi társadalmilag illő dolog, és nem tett semmit a változásért. ó, várj, mégsem ez vitte előre.
2016. aug. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

van ilyen.első blikkre tényleg furcsa lehet

de ha belegondolsz: hogy valaki megházasodott 18 évesen.felvette a férje nevét.majd évtizedeken keresztül úgy hívták(válás után is megtartotta). akkor én megértem,hogy nem akarja megváltoztatni. mint ahogy írták többen,hogyha valaki a szakmájában híres,akkor meg nem is hiányzik a névváltoztatás szerintem.

de az is lehet,hogy az ember az évtizedek során úgy megszokja és megszereti a nevet,hogy ezért akarja megtartani. nem hiszem,hogy érzelmi oldala lenne,elvégre ha elvált az ember és odáig eljut,hogy újraházasodik,akkor kétlem,hogy még mindig mély érzéseket táplálna a volt férj iránt. de ezt mindenki maga tudja. ha a leendő férjet nem zavarja,akkor mi a kérdés? :)

2016. aug. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!