Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az unokatestvérem,...

Normális az unokatestvérem, valamint a családjának a hozzáállása a dohányzásomhoz?

Figyelt kérdés

Dohányzom -nem kérek olyan kommenteket, hogy szokjak le, tudom, hogy drága és egészségtelen-, és nagy ritkán, amikor elmegyek az unokatestvéremhez (7 éves) az erkélyen gyújtok rá úgy, hogy bezárom magam után az ajtót.


Pár alkalom után egy táblát tettek az erkély ajtóra, hogy 'A bejárat 5 méteres körzetében tilos a dohányzás'. Nevetve mutatták meg. Innentől le kellett mennem a tömb mögé rágyújtani.


Nem mondta az anyuka sem, hogy ne menjek le. Persze, ha ők jönnek el, akkor este 8 után is le kell pakolni a zongoráról, mert a gyerek 'játszani' akar rajta és ehhez hasonlók.


Nem mellesleg az anyuka is dohányzott korábban évekig.


Normális ez így?



2016. szept. 1. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, de az ő lakása, olyan szabályokat szab, amilyeneket akar.
2016. szept. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel, ha eljönnek hozzám, ne használják a WiFimet és ne szedje szét a gyerek a lakást, nem? :)
2016. szept. 1. 17:42
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk is volt hogy valaki dohányos jött hozzánk, hiába csukta be maga után az erkélyajtót, bejött a füst valamennyire, pedig jó vastag az ajtó és szigetelt is.

Lehet hogy poénból tettték fel a táblát, mert viccesnek találták és nem gondolják komolyan, de lehet, hogy teljesen komolyan gondolják és ilyen vicces módon szeretnék a tudomásodra hozni hogy zavaró.

Jaa voltam már vendégségben olyan helyen ahol szintén így dohányoztak és hiába csukták be az ajtót, a füst bejött ott is.

2016. szept. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erovel igen, te hazad, te szabalyaid.
2016. szept. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Az ő erkélyük, ha nem akarják, hogy valaki ott bagózzon, akkor teljes mértékben jogukban áll "megtiltani".

Ugyanúgy, ahogy te is "megtilthatod" nekik, hogy a netedet használják, meg hogy a gyerek ott zongorázzon meg rumlit csináljon.

Vendégségben illik betartani az ottani szabályokat.

2016. szept. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Teljesen normális. Mivel te bagós vagy, már nem érzed, de aki nem dohányzik, az azonnal érzi azt a büdös füstöt. Egyébként meg normáliséknál nem kérdés, hogy aki bagózik, az lemegy a ház elé, mert az egy dolog, hogy a saját lakását büdösíti, de zavarja a szomszédokat is.
2016. szept. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem menj le a ház elé, én sem szeretem amikor nálunk dohányoztak és bejött a füst (hiába volt gondosan becsukva az erkélyajtó a teljes dohányzás alatt).

Másik probléma az, hogy például szomszédok kinyitják az ablakot hogy szellőztessenek és ezt kell szagolniuk.

Én is utálom hogy nyári meleg után (vagy bármikor) este kinyitom az ablakot hogy legyen friss levegő és a dohányfüst ömlik be a friss levegő helyett, mert valaki(k) az ablakaikban dohányoznak.

2016. szept. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Normális. Cserébe viszont Te is letilthatod a wifit bár azzal sztem senkit nem zavar mint a füst. Próbálj meg kicsit egy nemdohányzó fejével gondolkozni: iszonyú zavaró tud lenni én se bírom 100m-es körzetben mert fejfájást kapok. Èn ki se próbáltam soha annyira utálim.
2016. szept. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

teljes mértékben igaza van. alapvetően nincs bajom a dohányosokkal,mindenki maga tudja. de intézzék úgy,hogy a nem dohányosokat ne érje hátrány a dohányzásuk miatt..

magyarán te hiába mész ki az erkélyre, ezzel zavarod a felső és az alsó lakót..gondolom nem laktál még panelban,úgyhogy leírom,hogy ha te rágyújtasz az erkélyen és a szomszédnál nyitva van az ablak vagy az erkély,akkor bemegy hozzájuk a cigifüstöd... szóval próbálj kicsit empatikusabb lenni.

ha cigizned kell menj le a ház elé. nem értem ezen mi olyan megterhelő.

és tényleg nem a te házad. úgyhogy ne elégetlenkedj. és nem tudhatod,hogy mi van a háttérben.lehet szóltak pl a szomszédok nekik,hogy ne az erkélyen bagózzanak..

de az is lehet amúgy,hogy van az erkélyen kint nekik valami tárgy vagy ruha amit átjárt a cigiszag..nem lehet ennyi infóból tudni.a lényeg,hogy zavarja őket,megkértek hogy ne.

2016. szept. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!