Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek elváltak vagy özvegyen...

Akinek elváltak vagy özvegyen maradtak a szülei, eltudtátok fogadni az új párkapcsolatukat? Voltak konfliktusok?

Figyelt kérdés
Nekem Édesanyám elhunyt(2001-ben),és egyszerűen nem bírom elfogadni az új nőt(mondjuk tesz is érte,h utáljuk a tesómmal) neki nincs gyereke.Teljesen meghülyítette apámat!
2010. ápr. 21. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én édesanyám 2004ben hunyt el. Apa egy évre rá "másik nőt hozott a házhoz". Mi ezt rögvest megértettük, mert apa szívbeteg, és egyedül nem tud elvégezni ennyi munkát, mi lesz ha rosszul van, míg nővérem dolgozik, én meg suliba vagyok stb...Meg amúgy is, nagyon kedves nő, a lányait is szeretjük:) Sose fogja pótolni édesanyánkat, de nem is AKARJA! Segít ha kérjük, szinte gyerekeinek tart, csak nagyobb szabadsággal... Szóval jól kijövünk vele.

16 L

2010. ápr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem írtad mennyi idős vagy, mert ezt nagyban befolyásolja a kor! Én 8 éves voltam mikor elváltak a szüleim, nemsokkal utána lett Anyumnakj párja, de semmi gondunk nem volt vele ( van egy bátyám is) , igaz ő nagyon rendes volt velünk! Aztán már fősulis voltam, mikor ismét új párja lett Anyunak, de Nekem ez sem okozott nehézséget, sőt úgy alakúlt az élet, hogy pár év múlva hazaköltöztem (szakítottam az akkori párommal, akivel együtt éltünk), de ekkor is sikerűlt alkalmazkodni... Mai napig jóban vagyok az élettársával - de tudom, nem ismerem hogy milyen az új párja Apudnak , viszont azt ne feledd, hogy neki is csak egy élete van, joga van a boldogsághoz, persze nem úgy, hogy benneteket teljesen mellőz, de ti előbb-utóbb kirepültök, arra az időre is gondolni kell...
2010. ápr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Nekem 5évesen halt meg anyu, most 21 vagyok. Apa mellett csak az utóbbi egy évben láttam nőt. Gondolom volt eddig is, csak nem akart minket felkavarni. Hát mikor mondta, meg utána bemutatta nem volt épp a szivem csücske, pedig rendes. Már elfogadtam, végülis apa is megérdemli a boldogságot.
2010. ápr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
14 éves voltam amikor elváltak a szüleim, de már külön éltek előtte egy fél évvel is. Én apukámmal maradtam. Rögtön új nője lett, aki rettentő féltékeny volt rám az apám szeretete miatt, és borzasztó hisztériás rohamokat rendezett (mondanom sem kell, hogy én ittam meg ennek a levét). Mára már javult a kapcsolatunk, de még mindig érzem időnként, hogy féltékeny.
2010. ápr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
11 voltam, mikor anyám lelépett. Apukám teljes erőbedobással mindent megtett értünk. Aztán jött a nő, először csak azt vettük észre, hogy nincs kaja, aztán azt, hogy nincs zsebpénz, aztán, hogy apu sincs otthon éjszaka,aztán ha kaptunk valamit aputól, azt sokszor nem volt szabad megmutatni a nőnek. Aztán a bizalmunkba férkőzött, de persze mindent szépen kitálalt apámnak. Aztán jöttek a konfliktusok. Ennek már több, mint 10 éve. Már megtanultuk kezelni tesómmal a helyzetet, de azért néha szóba hozom apunak, hogy nem igazán jól döntött. Én nagyon boldog lettem volna, ha kapunk a tesómmal egy olyan asszonyt, akit lehet szeretni és viszont szeret minket valamennyire. De ez a nő sajnos nem ilyen és ezt mi talán még jobban sajnáljuk, mint apu, mert ő még mindig nem látja be...
2010. ápr. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

10 éves voltam amikor a szüleim elváltak. Édesanyámmal és a nővéremmel maradtam. A válás óta Anyának 2 komolyabb kapcsolata volt. Mind a kettő férfi pár hónap után hozzánk költözött. Én egy eléggé sokat tűrő típus vagyok, de amit ez a két férfi művelt azt egy normális ember nem tudja elviselni.


Az első hazudozott össze-vissza, majd a szakítás után -ami nem volt balhé mentes- engem, nővéremet, és anyumat is feltette különféle 18 éven felülieknek való társkereső oldalakra.


A második férfi kb. 1,5 éve került képbe. Az első 15 percben éreztem, hogy valami nem okés vele. Mivel csak hétvégente (2-3 nap) volt itt, ezért elviseltem Anyum kedvéért. De amikor pár hónap után Anya közölte, hogy ideköltözik a pasi, akkor eléggé kiakadtam, és ennek hangot is adtam. A férfinek nagybátyám biztosított munkát. Pár hétig dolgozott is, de munka után mindig éreztem rajta a pia szagot és láttam, hogy eléggé ingerült. Anyumnak az olyan olcsó sztorikból, mint pl. a "hazafelé jövet eltévedtem" ( másik városból költözött ide) sem esett le, hogy azért jön haza 2-3 órával később, mert kocsmázni volt. A "végső" napon egész nap ordibált a pasi, parancsolgatott, Anyum engedett neki, engem meg nem érdekelt, hogy mit kiabál, persze nem provokáltam. Meg is akart ütni, de látta rajtam, hogy engem ezzel sem tud megfélemlíteni. Ezek után Anyum még meg akarta neki engedni, hogy 1 napig még maradjon, de rábeszéltem, hogy még aznap dobja ki a lakásból. Így is lett, később küldött pár ostoba levelet és eltűnt.


Édesapámnak van egy barátnője már elég régóta. Vele még nem találkoztam, mert Apa azt mondta, hogy ha szeretném akkor bemutatja, ha nem, akkor nem. De a nővérem elmondása alapján aranyos nő lehet.


És ami elég fontos, hogy Apa a gyerekeit helyezi előtérbe a barátnőjével szemben. Anyánál ezt másként érzem.

16L

2010. ápr. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

31 éves vagyok, az öcsém 28. már nem élünk otthon, DE anyu halála után 6! hónappal apu elköltözött a nőhöz,minket pedig otthon hagyott:(

Nem akarom én sem,h apu egyedül legyen! de nem így.. közben apu épített egy új házat(még anyuval kezdték el)na, onnan szépen ki lettünk tiltva, mondván,hogy a ri...nc este 5 után már fáradt,ne zavarjukpff. és az fáj a legjobban,h apu mindent ráhagy,ez meg kavarja a c@rt,mikor mondtam apunak,nem hitt nekem..

2010. ápr. 21. 20:01
 8/9 anonim ***** válasza:
A szuleim tavaly koltoztek kulon, de en oszinten nagyon szeretem apukam uj parjat, szerintem fantasztikus ember es nagyon jol kijovunk. Most kisbabat var, ami kicsit azert sziven utott, mert egykekent nottem fel, de orulok a boldogsaguknak.
2010. ápr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a haveroméknál volt 9 és 11 évesek voltak új élettárs az anyjuk oldaláról,de nembírták és én sem,nem volt túl barátságos sem,meg azt gondolta,hogy csak mert gyerekek benyitogálhat hozzájuk ha fürdenek,és nem értette mért szégyenlősek a gyerekek,hát én sem vetköztem volna le idegen előtt,meg más rokon előtt sem ennyi idősen már.Piált is,de a végén külön menntek és újra a volt férjéhez mennt feleségül.Szóval náluk a gond,hogy mindent természetesnek vett,nem kérdezte meg semmiről sem a gyerekek véleményét,ez már kb. 15 éve volt.
2010. ápr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!