Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi vâlthatta ki...

Szerintetek mi vâlthatta ki anyámból ezt a fajta viselkedêst jogos a részêről?

Figyelt kérdés
22-êves felnőtt nő vagyok.A fêrjemmel külön hâztartâsban êlünk a fêrjemnek van âllandò bejelentett munkahelye.Szeretjük egymâst.Ezèrt úgy döntöttünk hogy gyermeket vállalunk.Anyám erre szó szerint oktalanul kicsapta a hisztit.Hogy râèrtünk volna a gyerekkel.Meg hogy túl fiatal vagyok szerinte mêg ehhez.Megjegyzem ő mêg csak 15-êves se volt mikor engem szült.Ês gondoltam arra is hogy az van hogy szègyenli hogy fiatalon lesz nagymamama.De erről megint csak êrtelemszerűen nem mi tehetünk.Ő szült előbb engem neki kelett volna akkor ilyesmire is gondolni.Nem most rânk fogni.Meg az orvosnâl is le êgetett úgy kezelt mint egy gyereket.Kêrdezgette a dokit hogy meddig lehet elvetetni a babát meg ilyesmi.Holott beleszòlási joga nincs hiszem felnőttek vagyunk.A fèrjem is elêggè lehordta nekem mindennek üzenetbe.Ês leszòlta ahol lakunk hogy milyen körülmênyek között lakunk amugy megjegyzem nincs semmi problèma a hâzzal ahol lakunk.Annyi hogy nincs fürdő szoba.De mêg nem a milyênk a hâz addig mâs házára nem is akarunk költeni mêg nem vesszük meg.
2016. szept. 2. 12:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, hogy benne van az is, hogy szégyelli, hogy (ha jól számolom) 37 évesen nagymama lesz.

De szerintem inkább az lehet (és most elnézést), hogy ő megbánta valójában, hogy akkor vállalt téged, és nem vetett el. Biztosan nem volt egyszerű, és rengeteg olyan helyzet volt, mikor sokkal könnyebb lett volna neki gyerek nélkül. Gondolom, az apád is csak papíron volt az, legfeljebb némi gyerektartást fizetett, de egyedül kellett felnevelnie téged.

Lehet, hogy ettől félt téged is, de ezt így az ember hogy mondja el a gyerekének, hogy nem kellett volna megszülnie?! Mert onnantól, hogy először látod az ultrahangon, minden mindegy, akkor is szereted.

DE ettől még anyának lenni nem lesz könnyebb 15 évesen.


Annyit tegyél, hogy itt leállítod. Magyarázd meg, hogy tudod mit vállalsz, a férjed szereted és megbízható, mindent meg tudtok adni a babának, és állítson magán.

Nem szólhat bele, hogy megtartod-e, a férjedet pedig ne szidja neked, mert azzal téged is bánt. És nem kérted a beleegyezését, csak közölted a tényt, hogy babát vársz. De attól ő nem lesz nagymama, hogy neked van gyereked, csak ha úgy is viselkedik!


Idővel lehet, hogy lehiggad, lehet, hogy nem. Nem biztatlak azzal, hogy pár nap, és simogatja a pocakodat, hogy hogy van a kis unokája. Sajnos van, aki sose tudja "megbocsájtani" a gyerekének, hogy ebbe nem szólhatott bele.

2016. szept. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
48%

Neked van munkahelyed? Mit fogsz kapni ha otthon leszel a babával?

milyénk??? - ez nagyon szúrja a szememet!

2016. szept. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 acelsziv ***** válasza:
85%

"fêrjemnek van âllandò bejelentett munkahelye"

És neked?

Még egy liba aki a semmire szül. Tudod mit fogsz kapni a gyerek után így? 23500 forintot. Szerinted mire elég?

Az a nincs fürdőszoba is elég érdekes. Régen elvoltak az emberek egy lavórral de azért manapság már alap lenne egy nyomorult fürdőszoba. A gyereknek mindennap fürödnie kell. Mosni is sokat fogsz.

Átgondoltátok ti ezt?

2016. szept. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
91%

háát neked nincs bejelentett munkahelyed ezek szerint, a erre lényegében semmit sem kapsz mivel munkaügyön sem voltál soha, segélyt sem fogsz kapni és a többi. És hogy gondoltátok majd a lavórt megtöltitek az utcában levő kúttal vagy mi? az elején folyton tisztítani kell egy csecsemőt, hogy be ne pálljon a szája vagy a füle mögött és a többi szóval ez így szerintem nagyon gáz. Arról nem is beszélve hogy valószínüleg semmilyen végzettséged sincs és ezek után nem fogsz egyszeriben elvégezni egy fősulit vagy ilyesmit és amikor már bölcsis a baba eltudsz menni dolgozni és a többi. Szóval felelőtlen ez az egész nem csoda hogy anyád kiakadt.

off: anyád 15 évesen magától szült meg vagy szülői nyomásra meg kellett szülnie? önszántából tette vagy nem volt pénze az abortuszra és a többi?

2016. szept. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
43%
látszik hogy nap vége van túl sokszor írtam, hogy és a többi:D
2016. szept. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként persze, hogy leszólta ahol laktok! Nincs fürdőszoba!!! XXI. század van, és gyereket akartok!
2016. szept. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
92%
22 éves felnőtt nő tudja hogy első hogy legyen némi Karrier, megfelelő anyagi, családi körülmény. Egy kis baba nagy felelőség... Egy fürdő szoba meg nem 2 Ft, egy kerestből, baba mellett nem hiszem hogy egyszerű lenne. Menj el dolgozz 2-3 évet,legalább több pénzt is kapsz, tudtok gyűjteni.
2016. szept. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
79%
én nem szégyellnélek,de komolyan fürdőszoba nélküli lakás pfff, ez nagyon úgy hangzik hogy nincs elég pénzetek és egyhamar nem is lesz. Oké hogy elég a szeretet,de ez csak szöveg. Kell a szeretet de kell a pénz is. te semmilyen tapasztalattal és valószínüleg végzettséggel naaaagyon kevés támogatást kapsz állambácsitól és min. 1 évig nem is mész dolgozni a gyerek születése után sőőt kismamaként nem igen vesznek majd fel, és ott a férjed akinek az a hű de nagy piros pontja hogy be van jelentve, jó de mennyit keres? tudtok e a pici megérkezéséig lakást váltani? van pénzetek a különböző vizsgálatokra/gyógyszerekre? van pénzetek a babaholmikra? ezek alapkérdések és én már most betojnék a helyedben...
2016. szept. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
97%
de te legalább nem azzal kezdted, hogy dehát már minden barátnőmnek van gyereke, attól már herótom van :D
2016. szept. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 A kérdező kommentje:
A fèrjem nem engedi hogyvdolgozzak.Mivel az ő fizetêse kettőnkre bőven elêg azt mondta.Mega gyerek után.igyis jâr pênz mêg ha nem is annyi mint aki alapbòl munkaviszonyban van.Ja ès mielőtt le buta libâznâl kedves kêrdező ha figyelmessen elolvastad volna amit írtam hogy miv mêg nem a sajât hâzunk amibem èlünk így szerintem alapesetben êrthető hogy nem akarjuk másnak csinálni a fürdőt.Ja ês egy kisbabât nem is a fürdő szobâban fürdetnek.Azt hittem ez neked is le esett.
2016. szept. 2. 13:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!