Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a mai magyar...

Szerintetek a mai magyar családokban élő 18 év feletti fiatalokra mennyire jellemző ez a fajta viselkedés?

Figyelt kérdés

Totál oda vannak maguktól, általában a semmire, tehát a legtöbbje maximum érettségivel rendelkezik vagy esetleg egy jóféle büfészakos diplomával.

Ennek ellenére nem hajlandó akár milyen munkát elvállalni, lenézik a fizikai v. szalag/szakmunkást.

További kritérium a munkavállalás során, h x összeg alatt nem hajlandóak dolgozni.

Ezzel szemben a szülőktől elvárják, hogy ők dolgozzanak akár havi 50 ezerért is bármilyen jellegű munkát és tartsák el őket.

Persze a véleményük meg van mindenről meg mindenkinél okosabbak meg mindenki hibás csak ők nem, illetve mindenre van egy jó kifogásuk.



2013. máj. 7. 13:55
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kevés ilyen ismerősöm van.
2013. máj. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
75%
1. válaszoló : nem nagy titok, hogy a nevelés a hibás.
2013. máj. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Számomra sem titok, hogy nem feltétlen ezek a 18 évesek a hibásak, csak a kérdés leírása mintha ezt sugallná.. de biztos csak félreértettem.
2013. máj. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

"Még ha így is van, szerinted ebben ki a hibás?"


"illetve mindenre van egy jó kifogásuk."

2013. máj. 7. 14:05
 5/42 anonim ***** válasza:
89%

Sokan (szülők) ott rontják el, hogy a gyereknek mondják: tanulj tovább, hogy jobban, könnyebben keress, mint ők, aztán jön a felismerés, hogy sehol sincs kolbászból a kerítés, mivel nem könnyű munkát találni(szakmában? talán 100ból 1nek sikerül), akkor a gyerek mondja: nem azért tanult Ő, hogy alja munkát végezzen. Az ember diplomával IQ-t, több észt nem kap, akár ráépíthetnek egy egész egyetemet, akkor is egy senki marad, mert nem jut előre, ha esetleg kap munkát.

Én is diplomás vagyok, voltam takarító és szobalány is, fóliába jártam, stb., mert kellett a pénz, nem néztem le egy munkatársamat sem, engem arra tanítottak, hogy (elnézést a kifejezésért, de) ha a paraszt nem dolgozik, az úr bizony nem eszik.

De sok szülő azt is mondja, amíg nem talál normális állást a gyerek, addig nem gond, majd ők fizetnek mindent, utána meg csodálkoznak, hogy a gyerek elkényelmesedik. Utcát söpörni csak azért nem mentem el akkor, mert 3x-os túljelentkezés volt közmunkán. Egyszerűen nem kell kínmajomnak nevelni a gyereket és akkor nincs ez. A gyerek azt hiszi, amíg otthon él, a szülőnek kötelessége eltartani, magyarázzák ezt azzal: nem lehet munkát találni. De azért van igény okostelefonra, internetre, csokira, ételre, egész nap nem csinál semmit, csak ül a szobájában, mint egy kocka, vagy ha éppen nem kockul akkor vegetál, mint egy fikusz.

2013. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
71%

Ismerem a jelenséget. De, egyrészt érthető, hogy nem akarnak akármennyiért nyolcórában a szalg mellett állni, hiszen nem véletlenül buzdították őket a tanulásra. Hidd el, hogy a (nem akárhogy) végigtanult középiskola után nem feltétlen akar valaki fizikai munkát végezni. Szerintem teljesen érthető. Szüleim szakmunkások, nem nézem le sem a szakmájukat, sem a konkrét állást, de nem véletlenül rágták a számba, hogy tanuljak. És tanulok, és ha már tanulok nem akarok fizikai munkát végezni, legalábbis nem olyan keményet, mint ők. És nem akármennyiért, mert az azt jelentené, hogy kidobtam az eddigi éveket.

Nem nézem le a munkásokat, és hasonló munkát is elvállalnék, ha arról van szó, csak hátrébb van a listán a minimálbérért való gürizés, látom, hogy mit tesz az az emberrel, és szeretnék máshogy élni, ha már kaptam rá lehetőséget...

2013. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
74%
Én ismerek olyat akinek csak 8 általánosa van és nem hajlandó elmenni dolgozni. És szerintem még az sem baj neki, ha tényleg csak egyik napról a másikra élnek. Valami segélyből élnek meg az egyik iskoláskorú gyerek után jár még 11 ezer ft családipótlék. És ennek ellenére nem akar elmenni dolgozni. De ha az neki jó hogy nem tudják a mobilt feltölteni pénzzel vagy ha elromlik a számítógép megjavíttatni, akkor nekem is mindegy. Ők nincsenek elszállva maguktól csak lusták dolgozni.És ők is azt mondják, hogy 8 általánossal nem akarnak szalagra menni dolgozni. Én diákmunkásként kibírom akkor szerintem ők is.
2013. máj. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Én csak annyit kérdeztem, h szerintetek mennyire jellemző?

Láttam itt pár kérdést, nekem csak egy-két ilyen ismerősöm van, de a kérdések kezdték az sugallni, h jóval több.

Kíváncsi voltam.

Erre jöttök a hülyeségetekkel, mert képtelen vagytok szöveget értelmezni meg lázadoztok.

2013. máj. 7. 14:11
 9/42 A kérdező kommentje:

Jól van 80%, látom te nagyon a szívedre vetted, csak nem magadra ismertél?

Sehol nem írtam, h ilyenek lennének.

Rád viszont tökéletes illik az utolsó mondat, azaz "mindent megmagyaráz"

2013. máj. 7. 14:15
 10/42 A kérdező kommentje:

Figy, te magad is elismerted, hogy lehet félreérted.

Leírtam, h félreértetted.

Most akkor mit szenvedsz?

Nehezedre esik elismerni, h nincs igazad?

2013. máj. 7. 14:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!