Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem csinálja úgy, ahogy...

Miért nem csinálja úgy, ahogy mondja?

Figyelt kérdés
Anyámtól hallani néha olyan cifra szavakat, amik nekem a számra sem állnak, nem tudom kimondani őket (csúnya szó). Ha azt mondom sz.r meg azt hogy ro.adt, azért pedig rámszól. Ezekenél csúnyábbat nem mondok, ezt is csak ha dühös vagyok, vagy valami vacak akkor mondom rá, hogy sz.r. Szerintem ha ő sem mondaná akkor jobban zavarna emgem is, hogy milyeneket mondok.
2016. szept. 6. 19:39
 1/2 anonim válasza:
Mert ilyenek a szülők. Nem sokat lehet vele mit tenni, de ha esetleg olyan vele a kapcsolatod el mondhatod hogy téged zavar.
2016. szept. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Alapvető nevelési problémák a szülők butaságából és tanulatlanságából fakadnak. Az nem gyereknevelés, hogy rászólók a gyerekre, hogy ne csináld ezt meg ne csináld azt, de én szülőként csinálom. Ez puszta parancsolgatás. Egy gyereknek nem erre van szüksége, hanem példamutatásra. Ha azt mondom ne káromkodj, a minimum, hogy én sem káromkodok. Ha azt mondom, hogy köszönj, amikor bemész valahova, akkor én is köszönök. Ha azt mondom, hogy edd meg a zöldséget, akkor én is megeszem. Ha azt mondom, hogy tanulj jól és végezd lelkiismerettel a napi dolgaidat, akkor én sem összehányom a munkámat és döglök otthon, hanem példát mutatok neki. Ennek kéne az alapnak lennie. Viszont rengeteg ember rosszul van megnevelve és a gondolkodást minden jó elleni véteknek tekintik, így hát ugyanezen ocsmány és hasztalan elvek alapján "nevelnek" gyereket, mint ahogy őket is "nevelték". Ha egyszer ez eltűnne, akkor jobb hellyé válhatna a világ. Ez kéne megértenie édesanyádnak, de tapasztalataim szerint úgy se fogja. Félre ne érts, én nem őt támadom, csak leírtam a véleményemet. A káromkodás nem feltétlen rossz dolog, igazából nagyon is jót tesz, ha épp nagyon ideges az ember. Amit írtam az alapvető nevelési elvekre vonatkozik, amiknek elmondásod alapján pont nincs birtokában anyukád, legalábbis egy részének biztosan nincs.
2016. szept. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!