Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarja anyám, ahogy ő...

Miért akarja anyám, ahogy ő mondja, hogy "takarodjak" el otthonról?

Figyelt kérdés

Átlagos 22 éves lány vagyok, most fejezném be a főiskolát. 16 éves koromtól nem kaptam pénzt semmire.

Igazából előtte is csak a kötelező osztálypénzt fizette be anyám, meg megvette az 1500 ft-os bérletemet és ennyi.

16 éves koromtól saját magam fizetek mindent magam után. Én nem kaptam soha sem egy pár cipőt, egy felső, esetleg egy törölközőt, semmit. Nekem kell fizetnem a bérletemet ami havi 6000 ft, telefonszámla, kaja, vizsgadíjak, tanszerek, kozmetikumok, ruha. Minden hónapban nagyon kell spórolnom így csak 20-22 ezer ft megy el.

Ruhákat egyik barátnőmtől veszem, nagyon olcsón adja, márkásak, és egy felsőért amit ő 7 ezer ft-ért megvesz, csak 2 ezer ft-ot kér el, ugyanígy nadrágért is 2 ezret, amit szintén 8-9 ezer ft-ért vesz meg. Szóval a ruhát így letudom és legalább annyi örömöm van, hogy jó áron veszek szépet. Mert tényleg csak ennyi örömöm van.

Nem tudom mi az hogy család, vagy hogy törődés vagy hogy van anyám-apám.

17 évesen megtaláltam a szerelmet is, kitartunk egymás mellett már több mint 5 éve.

Anyám az első perctől utálta a páromat, és a mai napig megjegyzéseket tesz rá.

Anyámat semmibe nem nézem, az utóbbi 1 évben gyűlöltem meg nagyon. Barátom szülei is tudják hogy milyenek vele, és ők is azt mondják, hogy egy ilyen anya, nem anya, meg hogy ők nem is hallottak még ilyet, hogy valaki ennyire utálja vagy nemtudom irigyli a lányának az "életét"

2 éve dolgozok suli mellett, nem sokat keresek, de annak is a felét letagadom.

Anyám elvárná, hogy barátom, aki itt alszik heti 3x, fizessen havi 25 ezeret, mert hogy itt alszik és fűteni kell. Mondtam már anyámnak, hogyha nem lenne itt, ugyanannyit kellene fűteni. Nem egy külön szobát fűt miatta.

Anyám mindig is másokból akart megélni. Gyerekkoromban elvette a zsebpénzemet amit kaptam keresztanyámtól, nagyszülőktől, apám egész fizetését lenyúlja és önkényeskedve használja fel és úgy tesz, mintha azért ő nagyon megdolgozott volna. A saját 75 éves nagyapjától is minden hónapban kéreget. Illetéktelenül igényelt pénzt egy helyről, de én 100% biztos vagyok benne hogy ez ki fog derülni és nagyon meg fogják büntetni, szóltam is neki hogy ezt ne tegye, mégis.

Nekem is folyton a pénzzel jön, hogy nem adok haza egy ft-ot sem, és hogy én otthon egy kis senki vagyok, és jó lenne már ha eltakarodnék, ezt szó szerint így mondja. Hozzáfűzi hogy nem veszem észre hogy nem kívánatos személy vagyok otthon??!!

Közben amit letagadok pénzt, kb havi 20 ezret, azt mindet félreteszem, nem járok szoliba, sem fodrászhoz, nincs műkörmöm és nem járok bulizni sem, azért teszem félre, hogy barátommal év végén összeköltözhessünk, de ahhoz elég sok mindent meg kell vennünk. Nekünk nem vesz senki egy mikrót, vagy tv-t vagy mosógépet, még egy takarót sem. Párom szerencsére jóval többet tud félretenni, nekem ennyi a maximum sajnos :(

Most is pl mennem kell fogorvoshoz és nődokihoz is, mert van 1-2 problémám, de senki nem fog adni egy fogtömésre 9 ezret meg egy vizsgálatra 7 ezret.

Hogy kérhet tőlem anyám ilyet, hogy adjak haza pénzt?

Mikor a maradékokat eszem? Soha de soha egy szavam nem volt ha nem volt itthon napokig kaja.

Úgy bánik velem mintha nem is tudom kije lennék. Egy kutyával nem bánnak így.

Mivel érdemeltem ezt ki?


2012. márc. 11. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Semmivel nem érdemelted ezt ki. Ha ő nem adott neked semmit se se adj neki. ha eddig élősködött másokon akkor ideje felnőnie. Csodálom, hogy te 22 évesen érettebben és felnőttebb módon gondolkozol, mint anyád.


19/L

2012. márc. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én azon csodálkozom hogy még nem kaptam agyvérzést...

Egyszer ki is vizsgáltattam magam mert úgy felhúzott anyám hogy elájultam és magamtól keltem fel.

2012. márc. 11. 20:55
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Miért nem költözöl a párodhoz? 5 éve vagytok együtt és azt írod, az ő szülei megértenek. Ha ennyire nem tudtok anyukáddal kijönni, nincs sok értelme az együttélésnek.
2012. márc. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

ha ilyen rossz a helyzet, költözzetek előbb össze. Nem lesz semmi bajotok, ha nem lesz még eleinte mikró,stb. Persze, azért nehezebb lesz, mert magatoknak kell majd a rezsit is fizetnetek. Ha pedig ragaszkodsz az őszi távozáshoz, ezt a kis időt már ki tudod bírni.

Az, hogy Neked ilyen szülő jutott, pech . Nem minden család él ideálisan sajnos.

2012. márc. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
22 évesen több eszed van mint neki 40-50 évesen.Ahogy szokás mondani "amit adsz azt kapsz" ő nem adott neked semmit , te adj neki semmit vissza , sem szeretetet , sem törődést és semmit.Szörnyű egy nő lehet az édesanyád.Te viszont sokkal érettebb gondolkodású vagy.Édesanyád tényleg élősködő....
2012. márc. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

atyaég... a kedves anyukád szerintem nagyon gonosz és egy önző nő, aki nem a gyereke érdekét nézi, ha kb mgasról tesz rá. :S.... nem értem hogy lehet egy anya ilyen??? áááá bocs de én most agyvérzést kaptam..........


Szorítok neked, hogy összejöjjön az élet! A legjobbakat kívánom.

2012. márc. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Mire vársz kérdező?


Rakd össze a pénzedet egy albira, aztán szálljon be a párod is, és költözztetek össze!

Bérelj postafiókot, és felejtsd el anyáddal közölni hová költöztél!


Aztán gondolkodj külföldben a pároddal együtt, úgy 3-4 év kinti meló után talán lesz esélyetek egy kisebb lakásra, vagy garzonra, az a mai világban nagy szó, ha hitel nélküli saját lakáűsod van! Akármekkora is.

2012. márc. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

Amúgy az én anyám ugyanezt csinálta, és még apám betétkönyvéről is lenyúlta a 12 millió készpénzt a halála után, amiért én feljelentettem és a vádemelés is megvolt már.


Hamarosan árvereztetni fogják a lakását.



Megérdemli!

2012. márc. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Költözz külön amint lehet!!!Anyádat meg tojd le ha ilyen szemét.
2012. márc. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Költözz el tőle, és tartsd fenn magadat egyedül, vagy költözz össze a barátoddal. Ennyi.

Mellesleg egy jó tanács: ha ennyire nincs pénzed, akkor felesleges flancolni magánorvosnál. A fogtömés TB-re ingyenes, a nőgyógyász pedig szintén TB-re is megvizsgál. Ne nehezítsd a saját életedet ilyen felesleges kiadásokkal. Majd ha lesz miből, akkor menj magánrendelésre, addig meg érd be azzal, ami van.

2012. márc. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!