Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nekem van igazam?

Szerintetek nekem van igazam?

Figyelt kérdés
Sosem volt pénzünk, soha. 10 éves koromig, 1 szobás panellakásban laktunk, amikor 11 éevsen elkölöztünk 1 szobás panellakásból 3 szobás panellakásba. Mai napig itt lakunk. És mai napig fizetjük a hitelt még 2 évig, mert anno a szüleim svájci frankot vettek fel. Anyukám nagyon beteg illetve gerincsérve van, ápolónő volt régebben, de már nem talál munkát, mert azt a régebbi fajta okjt nem fogadják el, már el neki. Fizikai betanított munkát nem tud végezni. Apám dolgozik, 3-4 szakmája van, mégis 25 éve egy gyárban dolgozik mint elektonrikai műszerész, mindent megtud javítani, ért mindenhez, szinte plc programozáshoz, villanyszereléshez stb. mégse akar se vállakozni, se kimenni külföldra, mai napig ott dolgozik havi nettó 280 ezer forintos fizetésért,. Pedig remek szakember, Mindent megtud csinálni, mégse akart soha nyelvet tanulni, vagy kimenni külföldre vagy akármi. Sőt továbbmegyek manager is lehetne már annál a gyárnál, ahol dolgozik. havi 500-600 ezer forintos fizetésért, mégse, akar oda sm menni. Nincs áygam egy heverőm van, ami le van szakadva, nincs kifestve 6 éve szobám, nincs székünk 3 székünk van összesen, 10-én apám megkapja a fizetést, 15-én már azt mondja, nincs pénzünk nicns pénzünk, és igy volt ez egész gyerekoromtól mostanáig, soha nem támoghatott se tanulásban se sehol. Én amint leréttsegiztem, elkedztem dolgozni, mert nem volt pénzünk, egyetem helyett főiskola melett, tanulatlan emberek mellett dolgoztam 3 évig egy bentaított munkásként. Nagyon nem szerettem, havi 100 ezeért. amit mindig le kellett adnom. Mai napig nem volt barátnőm, se barátaim, még a kamaszkoromat sem éltem ki. Most akarok tanulni egy szakmát, mert már nem bírtam, a munkát, és megint az van végre járhatnék még utolsó lehetőség nappali tagozatra , hogy legyen egy jó szakmám, és azt mondtam apám, járjl iskolába mellette dolgozzál mert én nem támogatlak senmmivel, oldd meg magad 22 éves vagy, felnőtt vagy, oldd meg magad, dolgozz éjszaka nappal meg emnnyél iskolába. Anyám peidg itthon ül a nap 20 órájában a gép előtt ül, munkát már nem talál 8 éve van hátra a nyugdíjig, és ez igy már mióta. Én meg nem bírom. beírtakoztam iskolába elkedztem ebben az évben járni, és dolghoznom kell, és ma is elaludtam reggel a suliban, nem tudtam figyelni, oylan fáradt voltam. Most mit csináljak? . Most fogunk, eladni egy lakást,sajnos julisban meghalt a nyagymamám és azt a lakását és lesz 3 milliónk, kb fél éven belül, és apám azt mondta a hitelt fogjuk belőle visszafizetni, és ha visszafizetjük 60ezerrel lesz több pénzünk. És mondtam apámnak, mi lenne ha forgatnánk a pénzt vagy valami vállakozásba tennénk, így anyám is dolgozhatna, meg én is suli melett vagy akármi, lenne egy vállakozás, ami sikeres lenne, de apám azt mondta ő nem nem, ő a hitelt fizeti vissza , és aztán lesz 60 ezerrel több pénzünk ami nem sok, mivel anyám nem dolgozik. És én összvesztem ez miatt vele. Szerintetek ebben nekem van igazam? Eddig nélkülöztem, mai napig, nincs ágyam se semmi, se laptopom, se mobilom, csak egy gépem, amit az én pénzemből vettem, soha nem voltun se ebben az évben nyaralani, se sehol, se semmikor Soha. még egy napra sem, depressziós vagyok a bezártságtól, attól hogy nincsenek haverjaim stb. nem tudok kit felhozni a lakásba mert szégeynlem a szobámat,,, . És akkor azt a pénzt inkább visszakarja fizetni.
2016. szept. 6. 20:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem neked van igazad. Azért biztos van valami amit anyud is tudna csinálni, haverom anyujának is vannak bajai de dolgozik. Ha budapesti vagy én szívesen haverkodom veled és nem érdekel a szobád! 27/F
2016. szept. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Apukádnak van igaza. Pénzt forgatni, úgy, hogy haszon is legyen belőle még annak sem egyszerű, aki ért hozzá. De nagyobb gond az, hogy hiteletek van. Először az adósságtól kell megszabadulni, azután lehet vállalkozásban gondolkodni.
2016. szept. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem egyáltalán nincs igazad.. 18 évesen leérettségiztél,aztán idáig jártál egy suliba,végül most akarsz egy szakmát.. 24-25 éves leszel mire befejezed..

Mások 19-20 évesen már szakmával érettségivel vannak...


Apádnak van igaza,vállalkozni ku.rva nehéz,és lehet nem az utolsó néhány forintból kellene kipróbálni.Mi lesz ha nem jön be?Elúszik 3-4 millátok+ megmarad a hitel+ apádat nem biztos,hogy visszaveszik a gyárba..

2016. szept. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Nincs igazad...Nagyon nincs. Vállakozni nem csak annyi, hogy jaj most én vállalkozó leszek. Kezdjük ott, hogy a havi 70-et akkor is ki kell fizetned, ha van bevételed ha nincs. És akkor még nem csináltál semmit.


Felnőtt ember vagy...szerintem kezdjél el felnőttesen is gondolkodni. Ja és nem, barátaid valószínűleg nem azért nincsenek, mert csak három szék van a házban.

2016. szept. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Egyikőtöknek sincs semmi tapasztalata egy vállalkozás üzemeltetéséhez. 3 millió pedig nagyon nem sok pénz ehhez, még ha neked annak is tűnik.

Hiába remek szakember apukád, egy magánvállalkozónak kell, hogy papíron is legyen végzettsége. Hiába ért(?) a villanyszereléshez, ha nincs ilyen végzettsége, nem dolgozhat villanyszerelőként.

És van elképzelésed, mi lenne a vállalkozás tevékenysége?

Azt már csak halkan jegyzem meg, nem nektek van 3 milliótok, hanem annak a szülődnek, aki örökölt. (Részvétem.)


Nem tudnád befejezni a fősulit? Esetleg kollégiumban, és közben dolgoznál.

2016. szept. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

Bocsi, ezt beszívtad, ygerekként valóban jogos lehetne az elvárás, hoyg támagossanak, de felnőttként nem. Egyébként rengeteg szakma kitanulható munka mellett, akár autodidakta módon, pl programozás. AZ még felsőfokú képzésben is három év, és tapasztalatból mondom annak a háromnak a fele marhaságra megy el, pl emlékszem volt olyan első héten, hogy egy nap három matek óra és minde a hármon a halmazokat vettük, nem külön témákat, ugyanazt háromszor, mert átfedés volt.

De ha az nem jön be, vannak nyelvek, először angolul, ha az megvan, végtelen számú angol-más nyelv oktató oldal van ingyen. Stb. Szóval olyan nincs, hoyg fater miatt nem tudsz tanulni, nem tudsz mert lusta vagy magadnak lehetőséget keresni!

2016. szept. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Utolsó: Van villanyszerelő végzettséáge, elektonikai technikus végzettsége is, A , B , D, E jogsija is van, buszti stud vezeteni 20 évesen 2 évig buszvezető volt az apám. remek szakmeber, büszke vagyok rá. de nyugodtan kershetett volna többt, mindig is meglett volna rá az esély meg a lehetősége rá. Villamosmérnökök akik oda mennek a gyárba dolgozni, apámtól szoktak segítséget kérni, pedig apámnak, nincsen mérnöki végzettsége. Már gépeket is tervezett. Mégis keres összesen nettó 280 ezret. Ami abból 60-70 ezer foirnt csak a hitel, utána számlák, stb.. és ezekbe még nincs benne a kaja, szórakozás stb. ezek már lxusu dolgok ahogy ruha is. És én tavaly dolgoztam mint húsrakodó, ott akinek eza cége van vele csináltam ilyen vállakozása van, azóta már husboltja is van, és ezzel a husfuvarozással, heti 300 ezret keres körübelül. Azt mondta eladja, mert ő inkább a húsbolttal foglalkozna, de nem hírdeti, az eladást, aki megveszi megveszi, ő 5 éve csinálja és már 30 bolttal van szerződésben. 50 százalékát ,megvenném tőle az 2,5 millió forint. Fél év alatt megtérülne a pénz fél év alatt. És az éves bevételét is megmutatta nekem,. Szóval tényleg annyi van meg neki hetente. És ezt mondtam apámnak, de apám nem akarja, ő csak azért is a hitelt akarja visszafizetni. És mennyire lesz több pénzünk? 60 ezerrel meg hogy végre minék lesz ez a kis panellakás. De amikor régebben anyám 130 ezret keresett akkor sem jüöttünk ki jól. És anyámra már nem igen lehet számítani, beteg, nem tud dolgozni sehova nem veszik fel nem talál munkát. Én is elrontottam az életemet 23 éves vagyok, nincs még szakmám, másnak ilyen idősen már van 2-3 szakmája nekem egyse. , azért szeretnék most tanulni amig nem késő. mert utána tényleg késő lesz, már csak azért is, mert később mégnehezebben tanul már az emebr mindél idősebb lesz. És ha most nem tanulok, nem potolom be a lemaradásomat, akkor az én jövőmnek vége. Én nem tartom magamat buta embernek. Hogy életem végééig betanított munkésként éljek. Szeretnék tanulni, és minimum egy szakmát, amíg nem késő.
2016. szept. 6. 21:08
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj, de nem értem: most akkor elvégezted a fősulit, vagy nem? Ha igen, nem tudsz a diplomáddal elhelyezkedni? Ha nem helyben, akkor nagyobb városban (ha 3 millióért lehet csak eladni az örökölt lakást, vélhetően nem budapestiek vagytok.) Valami nyelvtudásod van? Kell, hogy legyen, ma már mindenhol kötelező idegen nyelvet tanulni, ha diplomád van, akkor meg nyelvvizsgád is kell, hogy legyen.

nekem az jött le az írásodból, hogy te 22 évesen még a szüleiddel akarod megoldatni az életedet, az eszedbe se jut, hogy esetleg te is tehetnél magadért. Ha havi 100 ezret kerestél, mi a francért adtad le otthon, ahelyett, hogy külön költöztél volna? Még mindig jobban jársz...Apádnak igaza van abban, hogy a hitelt fizeti ki, akkor legalább a fedél már megmarad a fejük fölött. Te meg kapd össze magad, és menj a munka után, ha nem jön a helyedbe. Ha konyítasz az informatikához, és tudsz angolul, szakirányú vézettség nélkül is találhatsz nagy cégeknél állást, rengeteg betöltetlen hely van, mellette be is iskoláznak. Nézz körül, mik a lehetőségek.

2016. szept. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nincs szakmám, fősulira még nem jártam, nyelvvizsgám sincs.
2016. szept. 6. 21:17
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

Ki az a hül.ye,aki eladja a vállalkozását,ha jól megy?

Lehet neked azt mondja,hogy megy az üzlet..

De gondolkozz kicsit... Hirdetni nem hírdeti (logikus azért,mert aki ért hozzá,látja hogy nem éri meg) a magadfajtáknak pedig foggalmuk nincsen arról,mi az a vállalkozás,ezért ti megveszitek,és utólag jöttök rá,hogy jéééé hát ez nem is oylan egyszerű..

2,5 millából,pedig nem tudom mit akarsz megvenni.


Igazából a fogalmazásoddal is bajok vannak,össze vissza írsz.


Egy kérdés.Téged mégis mi a fa.szo.mért érdekel,hogy apád mennyit keres,hol dolgozik? Ha ő azt szereti csinálni,nehogymár a 24 éves fia hajtsa ostorral,hogy "márpedig fater' te 600 ezerért fogsz dolgozni,hogy 6 székünk legyen"

24 éves korodra gépészmérnök lehetnél,és külföldön a 600ezernek sokszorosát kapnád..

Van 1 olyan érzésem,hogy apádat hajtod,hogy több pénze(tek) legyen,hogy te otthon verhesd a fa.szod a gép előtt,és véletlenül se keljen semmit csinálnod.

2016. szept. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!