Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostoha anyámnak haszonélvezet...

Mostoha anyámnak haszonélvezete van elhunyt apám ingatlanán. Eladhatom mint tulajdonos?

Figyelt kérdés

Lenne lehetőségem eladni az örökölt családi házat haszonélvezettel együtt. Az új tulajdonosnak befektetésnek kell az ingatlan,ezért nem érdekli hogy lakik benn vki. Azt tudom h ki akar köttetni minden szolgálatást,szemétszállitásról is le akar mondani. Azt mondja ő továbbra is kinn dolgozik,meg lakik és nem fizet semmiért mert ő nem lakik a házban,nem használ semmit ergo szemetet sem termel. Nem tudom el tudja e intézni nem is érdekel. csak az h el tudom e adni neki a lakást?

A mostoha anyám rendszeresen szivat, pénz követel mert mint tulajdonos a felujitásokat nekem kell kifizetni stb...


2016. szept. 13. 14:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
9%
Arra számolj, hogy haszonélvezettel terhelt ingatlanod piaci értéke fele annyi, mint ha nem lenne rajta haszonélvezet. Pont olyan nepperek szokták ezeket venni, akik értenek a haszonélvezők "eltakarításához".
2016. szept. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel tisztában van a kérdező utolsó, csak gondolom kell a pénz...

Jól is teszi, hogy eladja.

2016. szept. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
17%

Elég rossz lehet a kapcsolatod a mostohaanyáddal. ha ezt megteszed vele. Biztos, hogy ezt érdemli?


Jogilag lehetőséged van az eladásra. Amúgy erkölcsileg nagy szemétségnek tűnik egy ilyen vevőnek eladni.


Meg kellene egyezned a mostohaanyáddal, nem lehet fiatal. Simán az utcára kerülhet...

2016. szept. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!