Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hagyatéki tárgyalás nélkül...

Hagyatéki tárgyalás nélkül eladható-e az ingatlan, ha én vagyok a tulajdonos, és a haszonélvező elhunyt?

Figyelt kérdés

#eladás #HASZONÉLVEZET
2015. ápr. 8. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel a haszonélvezeti jog nem örökölhető. A halotti anyakönyvi kivonattal menj be a földhivatalhoz, és kérd a haszonélvezeti jog törlését. Utána minden gond nélkül.
2015. ápr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%

Még akkor is eladható az ingatlan, ha a haszonélvező él.


A haszonélvező halála esetén nem szükséges hagyatéki eljárás. Egyszerűen az eredeti halotti-anyakönyvi kivonattal be kell menni az ingatlan nyilvántartóba (földhivatal) ki kell tölteni egy kérelmet és töröltetni kell. Olyan 5-6 ezer forint körüli illetéket kell rá fizetni.

2015. ápr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs hagyatéki tárgyalás erre az ingatlanra vonatkozóan, hiszen ez nem része az elhunyt után örökölhető vagyonnak! Le kell vetetni a tulajdoni lapról a haszonélvezeti jogot (halotti anyakönyvi kivonattal) és utána már értékesíthető az ingatlan.
2015. ápr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!!!
2015. ápr. 8. 17:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem azért lettem lepontozva, mert azt írtam, hogy a haszonélvező életében is eladható az ingatlan.


"A haszonélvezettel terhelt ingatlan értékesítéshez a haszonélvező szerződésbe foglalt hozzájárulása csak akkor szükséges, ha a haszonélvezeti jogot alapító szerződés alapján az ingatlan nyilvántartásba bejegyzésre került az elidegenítési- és terhelési tilalom. Ilyen bejegyzés hiányában az ingatlan a haszonélvező hozzájárulása nélkül értékesíthető, de haszonélvezeti joga fennmarad. "

2015. ápr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!