Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elszeretnék költözni az...

Elszeretnék költözni az apámtól az anyukámhoz mert apám tul szingoru velem a koromhoz kepest, ti it tennetek a helyemben? Többi lent

Figyelt kérdés
19 eves lany vagyok, 14 eves koromig anyukammal laktam aztan apukam inditott ilyen gyermekelhelyezesi pert, hogy hozza koltozzek, pedig en nem akartam, de vegul odaitéltek mert ott anyagilag jobb a helyzet.. Apukam nagyon szigoru velem, lelki terrorba tart sokszor,fenyeget veressel, eltiltasokkal, es regebben egyparszor megis vert ovszijjal olyan dolgok miatt ami egyaltalan nem volt nagy dolog, csupan annyi hogy beszelgettem a volt baratnojevel akivel amugy mar kibekult de mai napig nagyon sokszor osszeszoktak veszni..na de nem is ez a lenyeg, 19 evesen nem engedi hogy hetkoznap a baratommal legyek, nem enged cigarettazni pedig nem az o penzebol veszem, es suli utan 1 oran belul hazakell mennem, es nem lehetek az anyukamnal sem hetkoznap,ezert nem szeretnek apummal lakni.. szoval mivel mar 18 elmultam anyukam nagyon orulne ha visszakoltoznek hozza mert o legalabb beszelget is velem meg torodik az erzeseimmel, apummal ellentetben.. de nem tudom hogyan mondjam el apukamnak mert felek hogy megfenyeget vagy megver.. ti hogy vagy mit csinalnatok a helyemben?
2016. szept. 13. 18:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja es egyebkent jo tanulo vagyok, szoval nem is a tanulmanyi eredmenyem miatt ilyen velem az apam..
2016. szept. 13. 18:30
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Szia főkamus! Ott buktad a kérdésedet, hogy 14 évesen már megkérdezik és figyelembe veszik a gyerek akaratát a bíróságon, így tehát ha anyukád nem drogos, vagy prostituált, akkor nem vettek volna el tőle. Próbáld újra, de nézz utána a kamutémáknak, ne bukj le ilyen hamar. Puszi.
2016. szept. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem kamuzok, apukam akkoris megfenyegetett hogy hozza kell koltoznom mert nala jobb helyen leszek.. en meg feltem tole es azert mondtam hogy ott szeretnek vele lakni.. egyebkent nwm ertem mi ertelme lenne ilyent kamuznom
2016. szept. 13. 18:42
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Mikor apukád dolgozik, pajkolj össze, kérd meg a barátodat, hogy legyen veled, ha netán apukád valamiért báratlanul hazamenne. És utána tájékoztasd apukád telefonon vagy nyilvános helyen találkozz vele.


Ha minden rendben van, önmagában nem az anyagi helyzet dönt a gyermekelhelyezésnél.

2016. szept. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De attol felnek hogy rendoroket kuldene ram, hogy vigyenek haza.. vagy ilyet mar nem csinalhat ha 18 elmultam?bocsnat de nem nagyon vagyok tisztaba ezekkel a dolgokkal
2016. szept. 13. 18:47
 6/14 anonim ***** válasza:
98%
Mivel már nagykorú vagy ott élsz ahol szeretnél. Ha anyudnál szeretnél akkor odaköltözöl ha egyedül szeretnél vagy a barátoddal összeköltözni megteheted mivel már nagykorú vagy így a rendőrséget se küldheti rád apud és nem vitethet velük haza mivel már a 18-at betöltötted.
2016. szept. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Es a csaladi potlekot ilyenkor ki kapja? Meg kozepiskolaba jarok, es ha anyukmhoz koltozok akkor o lesz a gyamom onnantol?
2016. szept. 13. 19:06
 8/14 anonim ***** válasza:
Úgy is bejelentkezhetsz új címre (az anyukadéra),hogy apukád (a mostani címed gondolom) nem kell hozzá. Intézzétek el az átjelentkezést, aztán anyukád/barátod/stb kíséretében cuccolj át.
2016. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

18 éves kortól ott élsz, ahol akarsz, a szüleid sem szólhatnak bele.


18 éves kortól NINCS gyámod.


A családi pótlékot meg kérheted saját amgadnak.

2016. szept. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Már nincs gyámod. 18 vagy, felnőtt és cselekvőképes ember.

A családit az kapja, akinél laksz(de ezt intézni kell)

Ha jól tudom, még saját magadnak is kérheted, ha külön laksz a szülőktől.

2016. szept. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!