Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek, hogy a...

Hogyan segítsek, hogy a szüleim dűlőre jussanak?

Figyelt kérdés

Eléggé magán jellegű kérdés lesz de szeretném hallani más emberek gondolatait e felől.

Kissé elegem van már. Nagy Britanniában élünk anyámmal és apámmal. Haza jöttünk Erdélybe és én nem tudtam vissza menni édesanyámmal,mert apám nem hagyta és a szükséges papírt összetépte és bántalmazta anyámat és majdnem engem is. Édesanyám hibázott egyszer, bővebben félre lépett 2 évvel ezelött, amit megbeszéltek. Mióta el kezdődött ez az év apám iszik, kiabál, reszketve fekszek le aludni mert a stressz szétszed. Megértem apámat hogy miért ilyen, de legalább engem hagyna békén, és engedjen vissza, el kezdődött az iskola, utolsó évem lenne ott.

1 héten belül anyu haza jön,hogy 3-an visszamenjünk Angliába. Félek. Mert érzem hogy nem jutnak dűlőre majd és nem lesz semmi a vissza útból, féltem édesanyámat,mert apám mindenben hibát kap és ordít, fenyegette,hogy megöli.

Kissé bonyolult. Remélem azért érthető volt.


2016. szept. 14. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem írtad az életkorodat de ha ez az utolsó éved (mégis melyik suliban? Mert ugye nem mindegy. Ha primary schoolban végzel akkor 11 éves lehetsz. Ha Secondary School-ba jársz akkor 15 éves lehetsz.

Ha 15 éves vagy akkor már törvény adta jogod van, hogy anyud segítségével kérheted magad is a gyermekelhelyezést annál a szülőnél akinél akarsz lenni. Ebben az esetben apád nem teheti meg, hogy nem enged el.

2016. szept. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

"Édesanyám hibázott egyszer, bővebben félre lépet"


Azaz az egyik derült csak ki!

Magyarán anyád orrba-szájba csalja, persze, hogy idegbeteg lett jó apád.

Téged azért még visszaengedhetne.

Ha mégsem enged, köszönd meg az edesanyádnak!

2016. szept. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elnézést. 15 éves vagyok.

Az a helyzet, hogy nincsenek összeházasodva, meg szükség van apám felöl egy aláírt papírra, miszerint el enged édesanyámmal utazni. Na azt tépte ő szét...a szemem láttára:)

2016. szept. 14. 16:59
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

2-es nincs igazad. Még ha többször is csalta... És? Váljanak el nem kell ezen többet rugózni. Egy ilyen agresszív ember már a kezdetektől ilyen volt, nem a megcsalás miatt lesz valaki idióta, erőszakos. Szóval ezt a pasit el kell hagyni azonnal.

A kérdezőt sajnálom, mert gyakorlatilag terrorban él (fog élni).

2016. szept. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

15 éves gyereknek már nincs szüksége engedélyre, hogy az anyja kivigye Angliába. Tudom én is kint élek a 16 éves fiammal, és nem kellett semmi engedély az apától.

Mint írtam anyád és te kérheted a lakhatási helyedet amelyik szülőnél akarod.

2016. szept. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, nagyon tévedsz.


A román állampolgároknak kiskorúként 18 éves korig szükséges a szülői beleegyezés ahhoz, hogy átlépje a határt. Ha csak egyik szülővel megy, akkor a másiktól kell a papír.


Tudom, mert itt élek, és a 17 éves öcsémnek idén nyáron intéztük a papírmunkát ahhoz, hogy külföldre mehessen.

2016. szept. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocs, de ha anyád állandóan más pasasokkal keffentyűzött, akkor érdemes lehet egy dns tesztet csináltatni, mert lehet, hogy nem is ő az igazi apád.
2016. szept. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Édesanyám egyszer lépett félre, ebben biztos vagyok és utolsó köszönöm szépen az aggódalmat, ha esetleg hívhatom annak, de 100%, hogy ő az édesapám.^^

Amúgy anyum közölte vele (többször), hogy nem szeretne vele lenni, de apám öngyilkossággal "zsarolja":)

2016. szept. 16. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!