Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek, hogy nem fogok...

Nagyon félek, hogy nem fogok tudni boldogulni egyedülálló anyaként?

Figyelt kérdés

Mind anyagilag,mind érzelmileg.


Néha megfordul a fejembe,hogy meg kéne bocsátanom a a folyamatos megcsalást,hazugságot és a többit... De közbe meg a szivem szerint azt gondolom hogy nekem is egy életem van,jogom van ahoz h ne igy kelljen leélnem... Önző vagyok? Gyereknek sem jó,ha ebbe nő fel. Ezt látja az apjától.


Irnátok pár megnyugtató szót,esetleg elesélnétek,hogy ti hogyan boldogultatok?


2016. szept. 16. 14:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Saját példából ítélve, az sem jó ha azt látja a gyerek hogy a szülők állandóan veszekednek. Én jobban örültem volna ha anyukám otthagyja apámat, szegenyesebben de csendben nőttünk volna fel.
2016. szept. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
7%
Utólag könnyű okosnak lenni. Nem javaslom a kibékülést, mert két életet tehet tönkre. Így csak egyet fog, a gyerekedét, mert nem lesz igazi apa figura a kis családban.
2016. szept. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
17%
Ha meg tudsz bocsátani az ellened vétőnek- a gyerek EZT látja és EBBEN nő fel - és hatalmas morális ajándékot kap, amellett, hogy van apja-anyja és nem csonka családban kell vergődni. Pontozzatok csak le nyugodtan kevély gőgős hozzászólók- nekem ilyen téren van némi tapasztalatom, sok összetört, lelki nyomorékká tett gyerek lelkét láttam. Egész életen át cipelik ezt a keserű batyut, míg azt hogy az apa félrelép, azt le tudják tenni.
2016. szept. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

De ha maradok én leszek lelki nyomorék :-/


Nem tudok,megbocsátani neki. Folyamatosan csalt,és miután lebukott most is talalkozgat azzal akivel megcsalt mert h én nem bekulok.


Ezt kéne végig mozizni a fiamnak?

2016. szept. 16. 15:17
 5/19 A kérdező kommentje:
Pluszba még az utolsó forintokat is el pialja
2016. szept. 16. 15:19
 6/19 anonim ***** válasza:
1%
Ha 18-25 vagy, el is hiszem, mert fiatal lány vagy, de felette azért már illene kiheverni.
2016. szept. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

3:

aztán a lányok megalázkodnak és beleragadnak egy xar kapcsolatba, mert egy nő mindent lenyel, és akkor se érdemel megbecsülést.

A fiúk meg sorra csalják a nőiket, mert nekik ez jár, és azt veszik el, aki ugyanolyan lábtörlő, mint az anyjuk.

Csodálatos lesz!


Kérdező: nem te leszel egyedülálló anya először a történelemben és nem az utolsó. Vannak nehézségek, lesz sírás, kicsit szűkös lehet anyagilag.

De nem ez a legrosszabb ami történhet veletek. Legyél határozott, magabiztos, sok időt tölts a gyerekkel, és tedd minél örömtelibbé az életetek!


Nekem munkahelyváltás kellett, hogy anyagilag és szabadidőben is egyensúly legyen.

De nyugalom volt, csend, szeretet. Egymást segítve mindent átvészeltünk.

Büszke vagyok magamra, hogy egyedül is helyt tudok állni.


Az se törvényszerű, hogy egyedül is maradsz. De most már nem ragadsz bele egy rossz kapcsolatba, mert nem félsz egyedül maradni. Nem is kell szóbaállni azzal, aki nem felelne meg, elvégre egyedül is jól érzed magad. Nálam legalábbis így volt. :)


Nem bántam meg a válást.

2016. szept. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%

Azért elég érdekesek a válaszok: ha egy férfi csak ránéz más nőkre, akkor "undorító, mocskos disznó, hagyd ott azonnal". Ha iszik, és folyamatosan félrelép, akkor meg "ki kéne tudnod heverni", meg "maradj vele"... ??????????


Tehát egy gyerek számára jobb, ha van apja, még ha az alkoholista, és tönkreteszi az anyját, akkor is. Azaz ha nincs egy igazi szülője se, az jobb, mint ha egy lenne???

2016. szept. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

És szerinted jobban fogsz boldogulni egy alkoholista, folyamatosan megcsaló, hazug ember mellett, aki kitudja mikor lép le az aktuális nővel? Milyen környezetben fog így felnőni a gyereked?

Rengetegen nevelnek egyedül gyereket. Esetleg keress a környezetedben hasonló helyzetben lévő anyukákat. (Oviban, suliban biztos vannak jó páran), és beszélgess velük. Családod? Testvéreid? Szüleid? Barátaid? Semmit nem írtál a körülményeidről. Már az is sokat számít, ha valakivel tudsz beszélgetni.

2016. szept. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon közeli barátnőm 10 éve vergődik egy xar házasságban. Pontosan ugyanezért nem vált el, mert jaj, az anyagiak meg a gyerekeknek apa kell. Igen, apa kell, de nem mindegy, hogy milyen...Ahogy a gyerek sem csak apa- és férfimintát lát, hanem nagy hatással van rá az anya és a családi élet minősége is. Ezek a gyerekek már végignézték, hogy az anyjuk pszichiáriára került, mert már olyan depressziós volt, hogy a háztartási teendőket alig bírta elvégezni, és öngyilkosságon gondolkodott. A férj természetesen semmit nem lépett az ügyben, csak dühöngött, ha épp nem tudott tiszta inget húzni a szeretőjével való találkozásra, ha rajta múlik, most félárvák lennének a gyerekei...Azóta is tojik a felesége fejére, nem is érti, miért kellene változtatnia, hiszen eddig se volt semmilyen következménye annak, hogy félrekefél. A gyerekekkel sokszor ingerült, meg is verte párszor őket különösebb ok nélkül.

Nem gondolom, hogy ilyen családmodellben kell felnőnie egy gyereknek, és hogy ez pozitívabb, mint az ún. csonka család. Jó néhány egyedülálló anyát ismerek, jobb-rosszabb anyagi körülményekkel, van, aki végül talált másik párt, van, aki nem is akar már többet elköteleződni, túlságosan mély nyomokat hagyott benne a házassága. Mindegyikük felszabadultságot érzett, amikor deklaráltan véget ért a rossz kapcsolat, és eltelt egy-két hónap, látták, hogy egyedül is meg tudják oldani a dolgokat.

Ha megérett benned az elhatározás, ülj le, és készíts kalkulációt. Ha kell, papíron vagy gépen, nézd meg a várható bevételt, a szokásos kiadásokat, számold ki, elég-e a jövedelem, mi az, amin spórolni kell, esetleg kell-e plusz jövedelemforrás, másodállással, munkahelyváltással. Nézd meg, kell-e esetleg költözni vagy valami tanfolyamot végezni jobb munkahelyért. NE számolj a gyerektartással, az legyen plusz, ha gond nélkül megkapod! Ha kicsik a gyerekek, nézd meg azt is, kit tudsz segítségül hívni, ha betegek lesznek pl. Legyen egy világos, áttekinthető számításod, terved, az sokat segít. Ha úgy látod, hogy kell még egy év, pl. egy tanfolyamot elvégezni, kalkuláld bele azt is, és addig ne borítsd a bilit, bármilyen számítónak hangzik - nemcsak rólad, hanem a gyerekek érdekeiről is szól a történet.

2016. szept. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!