Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok pénzügyi tanácsot egy...

Adnátok pénzügyi tanácsot egy eddig egész kellemes életszínvonalon élő egyedülálló anyukának, aki hirtelen sokmindent elveszített?

Figyelt kérdés

120 ezrem van erre a hónapra. Egyedül nevelem a lányom, és a tervezett kiadásainkat számba véve mínuszba kerülök hónap végén. Baromi nehéz hirtelen életszínvonalat váltani egyik napról a másikra. A megtakarításom egy az egyben elúszott két hete, ez egy hosszú történet, nem is részletezném. A következő hónapokban valamivel több lesz a bevételem, olyan 200 körüli, de eddig annak is a dupláját költöttem. A fix összegű költségek, amiken nem tudok spórolni ebben a hónapban:

- lakásrezsi 42000 Ft.

- kocsira kötelező biztosítás: 8000 Ft

- óvodai ballagásra csoportos ajándék az óvónőknek 4000 Ft

- már leelőlegezett nyári tábor a lányomnak: 39 000 Ft

- diákhitel: 11000

Ez összesen 104 ezer, vagyis marad 16 ezer forintunk úgy, hogy még nem tankoltam, nem ettünk, nem vettem neki cipőt, ruhát, nem vittem el a beígért vidéki nyaralásra, nem vettem meg neki a vágyott ajándékát a ballagásra, és még az édesanyámnak is születésnapja lesz ebben a hónapban.

A munkahelyemen kapok kaját, amiből tudok hazavinni vacsira is, így az étkezést viszonylag olcsón meg tudom oldani. telefonom is céges. A kocsiban van egy fél tanknyi benzin, és hó közepéig még érvényes a bkv bérletem is, amúgy bringával közlekedek, és az ovi gyalogos távolságra van, szóval a mindennapi közlekedést is meg lehetne oldani nulla forintból. Anyám meg biztos megértené, ha idén csak egy szép saját készítésű fényképalbummal örvendeztetnénk meg, vagy valami ilyesmivel (van otthon fotópapírom, a fotónyomtatómban van tinta, és van üres albumom is), bár elég hülyén jönne ki, hogy közben meg a lányomat drága nyaralásokra viszem.

Ugyanis elvileg elmegyünk nyaralni egy ismerős családdal, már hónapok óta meg van beszélve, szállás lefoglalva, a gyerekeink erről beszélnek hetek óta, nagyon várják. Kettőnknek 70 000 lesz félpanzióval, plusz a fürdőbelépők, kalandpark-belépők, ez-az-amaz, na meg útiköltség, szóval kb. 120 ezret számoltam rá, és be van tervezve egy hétvégi kiruccanás is, ami 30 000 Ft lenne kettőnknek. Ráadásul ezen felül pedig be van ígérve neki egy saját mobiltelefon, hogy majd a július-augusztusi ottalvós táborokból fel tudjon hívni, és egy bringát is tavasz óta ígérgetek neki. Szóval jó lenne ha ott lenne az a 300 ezer a zsebemben, ahogy máskor is, vagy legalább lenne megtakarításom, de nagyon hirtelen ütött be a krach. A lányom apjára nem számíthatok, bár ajándékokra nem szokta sajnálni a pénzt, beszéltünk is már az ovis ballagásról, úgyhogy lehet, hogy felhívom, hogy ballagásra egy bringa jó lenne a lányunknak. Viszont mindenképp vennem kell neki még egy jó szandit is, meg pár nyári cuccot. Az is kiadás. A szüleim ki tudnának segíteni valamicskét, de nem szívesen fordulnék hozzájuk. Van 270 ezer forint hitelkeretem a hitelkártyámon vész esetére, de a hitelkártyát nem tartom megoldásnak. Hitelkártya tartozásom szerencsére sosincs. Van még egy halom holmi, főleg a lányom babakorából, amiket esetleg neten eladhatnék, de nem hiszem, hogy túl sokat kapnék értük (babakocsi, kiságy, kisbicikli, roller, futóbicikli, ilyesmi). A legjobb lenne, ha egyszerre tudnék a költségeken lefaragni és a bevételeket növelni, de nem tudom, hogyan... Óriási csalódás lenne a saját, és az ismerősék gyerekének is, ha lemondanám a nyaralást. Az egyszerűen nem történhet meg. A mobiltelefon elodázását még megértené a lányom, szerencsére nem követelőző, de azért nyilván bánkódna kicsit. Ami a ruhákat illeti, nincs ellenemre a turkálókból vásárlás sem, de cipőt mindenképp minőségit szeretnék neki venni. Szóval egyszerűen nem tudom, honnan faragjak le, és hogyan, és honnan varázsoljak elő pénzt. Valahogy a munkámban kellene extra sikereket elérnem... Sajnos az elkövetkezendő hónapok elég nehezek lesznek számunkra, amíg újra egyenesbe nem jövök. Ráadásul szeptembertől elkezdek képzést, ami havi 50 ezer lesz 3 éven át. Sürgősen vissza kell kapaszkodnom. Mi a fenét csináljak?


2015. jún. 1. 16:10
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem hiszem, hogy akkora katasztrófa lenne, ha azt a sok felsorolt dolgot nem egyszerre vennéd meg a gyerekeidnek...

Ne haragudj, de ennél mások sokkal nagyobb bajban vannak, és megoldják. És igen, lehet, hogy csalódni fognak, hogy nincs telefon, nincs bicikli... De nem fognak éhen halni, van hol lakniuk, szóval túlélik.

2015. jún. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egyszerűen értsd meg, hogy elestél x összegtől, le kell mondani akkor a sok utazást, kiruccanást, a sokadik cipőt a gyereknek, a telefont !!!! az ovis kislánynak.

Szóval értsd meg, hogy most nem tudsz annyit költeni amennyit korábban. Feltételezem nem retardált a gyereked, ha elmagyarázod neki, hogy mostantól harmadannyi pénzből kell kijönnötök, ezért ne haragudjon, de elmarad valamelyik utazás pl. Mert kicsit luxus lenne havi 120 ezer mellett 120at eltapsolni egy nyaraláskor, 30at egy hétvégi kiruccanáskor.Értem, hogy a tábor már részben be van fizetve, és be is van ígérve, azt fizesd be akkor, de a többi nyaralást szerintem mondd le.

Vidd el majd a gyereket a fürdőbe többször, nem dől össze a világ, hogyha "csak" egy táborban lesz a nyáron.

A turkáló jó ötlet, főleg mivel sokat nő, úgyse kell olyan tartós.

Biciklit meg akkor kérj az apukájától.

Anyukád meg felnőtt nő, szerintem meg fogja érteni, hogy nem vagy olyan helyzetben.

Én először azon lennék,hogy minden be legyen fizetve ami kötelező-rezsi, bérlet stb.

Aztán utána a kaja és majd utána a ruhák, szórakozás, nyaralás, hogyha marad rá pénz.

2015. jún. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
2# vagyok. most olvastam, hogy arra kell neki a telefon, hogy a táborból fel tudjon hívni. ez esetben szerintem bőven elég egy egyszerűbb, akár 3000 forintos kis készülék is.
2015. jún. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Bele fogsz majd jönni, mert a nincs-ből nem lehet költeni. Ülj le még egyszer és rágd át a kiadásokat. Amit lehet, húzd le. Még azt is, ami fájdalmas.


És hidd el, sok minden megtörténhet, még az is, hogy le kell mondani a nyaralást. Ráadásul ilyenkor szoktak jönni a váratlan kiadások, amire nem is számít az ember.


Szóval ha csak magadra számíthatsz, akkor szigorú költségvetés és ha akarod, ha nem, a bevételek nem haladhatják meg a kiadásokat.

2015. jún. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Bocsi, fordítva. Szóval a kiadásaid ne haladják meg a bevételt.:)
2015. jún. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
68%

Amit tudsz adj el. Ami nem létfontosságú, arról meg mondjatok le(pl nyaralás/tábor nem annyira fontos, minthogy legyen mit enni a hónapban szerintem, vagy ha tényleg annyira vártátok, akkor az időtartamból vegyetek le. ne 1 hetet hanem 3-4 napot legyetek csak el). Az ismerőseid meg biztos megértik, hogy pénzügyi gondjaid vannak és nem telik rá. Apukát meg egész nyugodtan "húzd le". Elvégre az ő gyereke is.

Ha meg tudsz plusz munkát bevállalni pl takarítás, azzal tudnád növelni a bevételed. A telefonról annyit, hogy nem kell egy hiper-szuper okostelefon elég egy 5000 ft-os is, ha úgyis csak telefonálni kell vele. Később meg kap egy jobbat.

2015. jún. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
0%
Az írásképed alapján kulturáltnak tűnsz. Halássz ki egy egygyermekes normális elvált férfit.
2015. jún. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Már elkezdted, összeírtad a költségeket.

Most kezdheted lehúzni a dolgokat sorban hogy kijöjjetek, a hitel nem megoldás, ezt nagyon jól látod. Maga a hitelkártya megléte is esély az elcsábulásra, én gyorsan lemondanám. Négyezer forint ajándékra egy idegennek óriási luxus, ha ezt nem tudja megérteni az óvodai környezet akkor így jártak. A kötelezőket be kell fizetni, nem tudom hogy vannak a határidők a számláknál, nekem a fele átnyúlik a következő hónap közepére, így lehet halogatni. A nyaralás viszont nem fog menni, ha azt ebben a hónapban kell fizetni. Ha a következőben is ennyi lesz a keret, akkor sem. Az ismerősök biztos megértik majd. Telefont tudsz venni, most láttam egyet a Coopban 999-ért. Telefonálni jó, ha meg lesz később pénz akkor lehet venni jobbat. Ilyen helyzetben én könyörtelen lennék, az a negyvenezer forint kihúzhatja az embert a szarból.

Gondolkodj így: mi fog történni akkor, ha végül mindent kifizetsz amit terveztél, de nem rendeződik az anyagi helyzeted ahogy eltervezted? Felkészültél arra hogy kikapcsolhatnak közműveket, hogy görgetni kényszerülsz az egyre nagyobb hiteleidet, hogy inkasszóznak?

2015. jún. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
44%
Tudod kérdező, ez egy jól megfogalmazott, átgondolt írásgyakorlat, és nem egy segítséget kérő levél. Én inkább dicsekvésnek nézem, mint panasznak...de ki tudja.
2015. jún. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
84%

Ovis ballagásra miért kellene ajándék? Elég egy tábla csoki is. És nem kell neki drága cipő és telefon sem, a nyaralásokat már nem is említem.

Sok minden nem fontos, amiket összeírtál. Készíts egy tervet, hogy mennyi pénzed van és mi az, amit feltétlen ki kell fizetned. A többit felejtsd el.

2015. jún. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!