Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Beteg vagyok,...

Mit tegyek? Beteg vagyok, nátha, láz torokfájás. Stb de anyu egyfolytába ugráltatt, takarítsak ki stb, mindig nekem kell még betegen is csinálni. Ha vmit nem csinálok meg már mindjárt ordít velem mint a sakál.

Figyelt kérdés
Ilyenkor mindig kapok a szemre hányásokat... lusta dög, h*lye fogyatékos, r*bancozik..:S Pedig egyáltalán nem csinálok semmi olyat nem bulizok egyszer ha voltam 16 éves létemre.. és csak szombatonként járok el a barátnőimel de azt is csak néha...
2010. ápr. 23. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Igazából mi nem ismerjük anyukádat, de azt mondanám, hogy ülj le vele beszélgetni, és próbáld megértetni egyrészt, hogy nem vagy már óvodás, másrészt neki is jobb, ha nem kell az egész napot végigidegeskedni amiatt, mert téged pöröl. Találd meg te is a munkád, segítsd őt, de mindenképp beszéld meg vele ezt a helyzetet.


Amúgy a magyar nyelv szépsége okán kicsit sem mindegy, hogy szemre hányásokat kapsz, vagy szemrehányásokat! :)


De mást nem tudok javasolni, csak azt: üljetek le és beszéljétek át!

2010. ápr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Hat mondd meg neki,hogy kicsit legyen megertobb amikor rosszul vagy,es kikell fekudnod a betegseget!Mondd meg neki,hogy en hogy jartam!En sosem fekudtem ki a betegsegeket,nem anyum miatt hanem onszantambol,mert en ha rosszul vagyok se tudok sokszor fekudni,inkabb szenvedek,ez valoszinu amiatt van ,mert olyankor nagyon szorongok,es tessek,olyan kronikus izuleti gyulladasom lett egy szimpla baci kombinaciotol,hogy 3honapig azt sem tudtam mit tegyek ugy fajtak az izuleteim,egy poharat alig tudtam fogni ugy nyilalltak a kezeim,ezt probald meg vele megertetni,hogy most 3nap pihenesre van szukseged! 22/L
2010. ápr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Milyen anyád van Neked? Fogyatékos, r.banc ilyeneket mond a gyerekének? Az ilyennel kár beszélni. Költözz bentlakásos iskolába, vagy valami normális rokonhoz.
2010. ápr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Ez az élet.

Mit gondolsz 4-5-6 év múlva ki fog neked mindent megcsinálni,ha náthás leszel?

Netán majd éhen hallsz és megesz a kosz?

Ha a billentyűzetet van erőd ütögetni,a seprűtől se fogsz meghallni.

Amikor én ennyi idősen beteg voltam,természetes volt számomra,hogy amíg mami dolgozik én megcsináltam otthon,amit lehetett.(még az ebédet is)

2010. ápr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Az utolsónak legyen mondva, jól kiszúrtál magaddal. Aki betegen önszántából dolgozik, az magánügye, és nem egy általános elvárandó dolog. Tehát ha beteg vagy feküdj le és tényleg legyél beteg. És közöld anyáddal, hogy legyen szíves megfőzni neked teát, és kajátvinni az ágyba mert rosszul vagy. Ha erre nem képes, akkor nem anyád, és te sem legyél a lánya. Fogd be a füledet ha ő ordibál. Vagy vonulj korházba, a körzetis biztos talál párnapos megoldást neked.
2010. ápr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja és még valamit, ha én beteg vagyok az anyám, anyósom jön és segít, ha ők nincsenek, a férjem ellát. Tehát 4-6-8 év múlva sem ilyen az élet.
2010. ápr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

12.54:aki annyira "beteg" hogy fel bír kelni számítógépezni,az egyéb dolgokat is meg bír csinálni.


Természetesen engem is ápoltak,amíg rosszul voltam(érdekes olyankor még a tv-t se bírtam nézni,mert szédültem),viszont lábadozás alatt direkt jó volt valamit csinálni.

Hiába nem vagyunk egyformák...

Egyébként mintha mostanság túl sok lenne a lusta kamasz...

2010. ápr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Mióta vagy beteg?

Anyukád dolgozik?

Ha egészséges vagy segítesz neki?

Mert én a te korodban nem sokat törődtem az anyukámmal, nem segítettem neki szinte semmit, minek? majd ő megcsinálja. Ha beteg voltam elvártam, hogy hozza a forró teát, meg a kaját az ágyamba, hiszen az anyám, ez a dolga.

Súlyos hibákat követtem el, most már tudom, de nem tudok változtatni már semmin, az anyukám 11 éve meghalt.

Soha nem kérdeztem meg tőle hogy megy a munka, mi bántja, ha sírt....

Pedig ha egy kicsit kevesebb lett volna bennem a dac, meg a lustaság, talán jobb kapcsolatunk lehetett volna.

Azt tudom neked tanácsolni, bár nem ismerem az anyukádat, hogy próbáld neki elmondani, hogy mennyire rosszul érzed magad, de ha jobban leszel segítesz, amiben tudsz.

Amikor meg ocsmányságokat vág a fejedhez egyszerűen ne halld meg. Biztosan van valami oka, szerintem nem is neked szánja, csak ideges és te vagy"kéznél".

Szóval kitartást, gyógyulj meg gyorsan!

2010. ápr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszööm a válaszokat, mindig segítek neki!!! csak ha beteg vagyok akkor hadd pihenjek, múlt héten is beteg voltam de csüt. vissza estem:/ anya nem dolgozik...
2010. ápr. 23. 14:09
 10/11 anonim válasza:
Amint tudsz kezd önálló életet élni, érdemes lenne kollégiumba költöznöd, szociális rászorultsági alapon akár ingyen is el tudnak helyezni...esetleg suli mellett vállalj diákmunkát, és abból a kis apróból tudod finanszírozni az életed. Sajnállak anyád miatt, az enyém ugyanilyen, nulla szeretet kaptam tőle, 13 évesem 39 fokos lázzal elzavartak az iskolába, úgy hogy útközben majdnem elájultam, ja és meg is vertek (betegen is)...sok sikert, legyél erős! Én már felnőttem, és megtanultam h csak magamra számíthatok. Milyen suliba jársz?
2011. ápr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!