Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan alakul ki valakiben a...

Hogyan alakul ki valakiben a kupleráj mánia?

Figyelt kérdés

Apám lomis, meglát egy rozsdás vasdarabot hazza hozza "jó lesz ez még valamire alpon" A gang és az udvar már televan, minden kacattal gyakran legorja és hónapokig a sárba rohad aztán én felpakolom, megint leveri.


Anyám meg a papírokba és a ruhákba, cipőkben van belegolyozva megveszi a boltva hordja két hetet és elgorja a fürdőszobában, aztán sír nincs cipője pedig bizony isten 50db tutti van neki.


Most takarítottam ki a szobákat, de még a ruháik még mindig az asztal közepén hevernek, sajnos ott tárolják a szekrény helyett.


Aztán én időközben amíg felnőttem igényes lettem, a szobámban patika rend van. Ruháimat vasalom majd szekrénybe rakom, anyám erre nem képes.


Nem tudom miért, talán a piálas váltotta ki ezt náluk?



2016. szept. 18. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Ugy nez ki hogy az egesz csaladodnak OCD-je van :D Csak nekik a rendetlenseg kenyszeruk van neked meg rend kenyszered.
2016. szept. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem kupleráj mánia, hanem kényszeres gyűjtögetők. Pszichésen nincsenek rendben, de ezen csak ők tudnak változtatni. Nem hinném, hogy a piálás váltotta ki belőlük, ezzel csak kompenzálni akarnak valamit.
2016. szept. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én exemben úgy alakult ki, hogy fiatalkorában otthon ezt látta meg szegények voltak aztán jött az, hogy majd minden jó lesz valamire....

Amúgy az ilyenekkel nem lehet együttélni, belátni sosem fogja hogy ez gáz, a rendes meg folyamatosan kompenzál, amiből aztán már szinte rendmániásnak tűnő egyén lesz...én is így voltam, de ahogy eljöttem, megszűnt. Szeretem a rendet, de nem mániás vagyok, de ott az exem mellett minél több mindent hozott haza, annál több mindent vágtam ki a kukába amikor épp nem volt otthon.

2016. szept. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Enyhén hajlamos vagyok ilyenekre, főleg a technikai "jól újrahasznosítható" dolgokkal. Általában abból következik hogy egy időszakban szegénység volt, sokszor volt úgy hogy jól jött volna amit kidobott. Újat meg ugye nem tudott szerezni. Ha van rá hajlam akkor könnyen kialakul. Nekem abból jött, hogy rengeteg olyan dolgot használta, ami innen-onnan lett kiszerelve, leselejtezve, újrahasznosítva, és már forrás meg konkrétan nem volt.


Én ezt úgy oldom meg, hogy van egy doboz, amibe a rég nem használt dolgok vannak, és rendszeresen átnézem. Aztán ami túl sok ideje van ott, az kuka, vagy valami hasznos funkciót keresek neki, esetleg feldoglozom (pl kiforrasztom a még használható alkatrészeket egy panelből, kirakom a kisautót egy túl üres polcra, mert ott jól néz ki, stb..)


Az a lényeg hogy amíg ők ezt fel nem fogják addig nagyon nehéz, utána már talán könnyebb, főleg ha ők is akarják.

Life Networkon ment/megy egy sorozat, ami erről szól. Ha érdekel nézz bele, arról szól hogyan oldották meg családoknak az ilyen problémákat.

2016. szept. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, ez jó kérdés, a párom és a volt párom szülei is gyűjtögetők. Érdekes, egyik család nagyon szegény, a másik nagyon gazdag, mégis mindegyik mániákusan gyűjtöget.


Most lehet mondani, és többen írták is, hogy a szegénységből fakad, de egyiküknek sem keletkezett belőle semmi anyagi többlete sem. Az ilyen gyűjtögetők általában csak felhalmoznak, de fel nem használnak, vagy ha esetleg valamit mégis egyszer használnak, az igen ritka. Én annak a híve vagyok, hogy ami nem kell, eladom, nem őrizgetem, így járok a legjobban anyagilag.


Ja, és mindkét említett családnál egyre nagyobb a kupi. Ilyen mennyiségű cuccot már nem nagyon lehet rendbetartani, van olyan szoba, ahova már nem lehet bemenni.

2016. szept. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!