Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszi az Ő gyereke!?

Azt hiszi az Ő gyereke!?

Figyelt kérdés
Édesapám felesége nagyon furcsán viselkedik a négyéves kislányommal születése óta. Gyakorlatilag azt látom rajta, hogy a gyerekemet a sajátjának érzi, ki akarja sajátítani magának. Kezdetben folyton elvitte a tárasaságból miközben pl. simogattatta a saját arcát csemetémmel és "Szereti mami"-t suttogott Neki, vagy a sötét szobában találtam rájuk ahol csendben beszélgetett Vele. Fogalmam sincs miről. Mindenkire "vicsorog", akihez a kislányom kötődik, szemmel láthatóan nem tudja elviselni, ha mást is szeret. Akkor telt be a pohár, amikor a gyermekem száját bekapta és lecsókolta róla a fagyit. Nincs olyan, hogy ne érintené a kislányt, minden séta alkalmával arra törekszik, hogy az ő kezét fogja és viszi is el. Folyton rajta van, fáradhatatlanul puszilgatja. Ilyenkor mintha átszellemülne az egész feje. A viselkedéséből az látszik, hogy meggyőződése, hogy a gyermeknek rá van szüksége. Korábban számtalanszor észrevettem, hogy ellenem dolgozik, amit én csináltam azt a gyerekem előtt lenézte. Persze azóta már voltak viták emiatt, a szájon csókolgatás és a számomra aberrált viselkedése miatt, de folyton ilyenekkel jön, hogy értsem meg, ahogy megszületett a gyerekem, belőle előjött az anyai ösztön és higgyem el, hogy nem szereti jobban a saját gyerekeit, mint ezt a kislányt. Számomra ez beteges, főleg így, hogy nem is vér szerinti rokona. Nyilván szeresse, de ezt már nem tartom normálisnak. Képtelen vagyok tolerálni, nem érdekel a családi béke sem. Találkozott valaki hasonlóval? Hogy nevezik az ilyen viselkedészavart? Mi ez?
2016. szept. 19. 10:07
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
94%

,, a gyermekem száját bekapta és lecsókolta róla a fagyit"

FUUUUUJJJJJJJ. Hát én innentől kezdve szigorúan csak felügyelettel engedném, a közelébe. És azt is csak ritkán. És engem sem érdekelne a családi béke. Ez a nő el fogja tőled vadítani a gyerekedet, áááá ne engedjed már.

Én nem tudok a kérdésedre válaszolni, hogy milyen betegség ez, de hogy nem normális az hétszentség. sürgősen konzultálnék pszichológussal, hogy a megfelelő módon tudjam kezelni ezt a dolgot, mielőtt valami kér éri a gyereket. Nekem öt éves a lányom, soha nem engedném, hogy bárki megpróbáljon az anyja lenni helyettem. Álljon már meg a menet.

2016. szept. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Pont erre gondoltam én is. Beszélek egy pszichológussal vagy pszichiáterrel.
2016. szept. 19. 10:18
 3/40 anonim ***** válasza:
87%
apukádnál nem hoztad szóba..? vagy ő nem vette észre?
2016. szept. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
De, igen. Rengeteg vita volt emiatt. Szerintem látja Ő is, de sajnos képtelen a sarkára állni. Beuralta Őt is már rég.
2016. szept. 19. 10:22
 5/40 anonim ***** válasza:
73%
és ha félre hívnád azt a nőt?,és szépen finoman elmagyaráznád neki hogy örülsz hogy ennyire szereti a lányodat de vannak dolgok amiket túlzásba visz..
2016. szept. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Minden próbálkozáson túl vagyok. Akkor a válasza adott: Az anyai ösztöne és hát mi van abban, hogy imádja. Mintha nem értené, hogy beteges a viselkedése. Édesapámat nagyon szereti a kislányom, de képtelen vagyok megtalálni az arany középutat, nem merem magukra hagyni őket. Készülnek elvinni hosszú hétvégére, de fázok a gondolattól, hogy mit művelne ez a nő a gyerekemen. Közben meg tudom, hogy milyen jó lenne a lányomnak ilyen kiruccanás a nagyszülőkkel, más helyzetben. De nem tudom odaadni. Nem megy.
2016. szept. 19. 10:31
 7/40 anonim ***** válasza:
90%

és ha nem finoman hanem erélyesebben mondod? nem bunkón csak hogy jobban felfogja. és tedd hozzá a példákat hogy mi az ami nem normális.. ami zavar,és ezek miatt már nem is szívesen viszed..


a kislányodat nem zavarja ez a helyzet?

2016. szept. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Az is megvolt. :) Hát...Ő még elég pici, nem látja át konkrétan, de nem kedveli, ha folyton puszilgatja. Mondjuk ha belegondolok, szerintem senki sem érzi kényelmesnek, ha valaki megállás nélkül csüng rajta.
2016. szept. 19. 10:39
 9/40 anonim ***** válasza:
88%

,,Akkor a válasza adott: Az anyai ösztöne és hát mi van abban, hogy imádja"


Hát tudod, akkor ő maga mondta ki, saját magáról, hogy beteg. Mert egészséges ember más gyerekénél nem érez anyai ösztönt. És ha mégis, akkor kezeltesse az agyát. A gyerekedet pedig óvjad tőle, mert ez pszichopata.

2016. szept. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
87%

akkor meg mondd el hogy a kislányodat is zavarja..

hátha az jobban meghatja..

2016. szept. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!