Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert hiszi azt sok szulo,...

Miert hiszi azt sok szulo, hogy azert valik jo szulove, mert anyagilag a gyereke mellett all, viszont amikor arrol van szo, hogy a szabadidejebol szanjon a gyerekre, egybol all a bal otthon?

Figyelt kérdés
Tvtol, telefonig mindenbol megveszik a gyereknek a jo, markas cuccok, de ahogy arra keri oket a gyerek, hogy szanjanak ra par orat, teljesen fel van haborodva a csalad, hogy mert mindent megkapsz. Pedig szazad annyiba kerulne az amit az idejebol elvesz, mint egy tv
2015. febr. 16. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert egyszerűbb és kényelmes nekik a rohanó világban tárgyakkal kompenzálni a törődést, és még a gyerekben keltenek bűntudatot, ha az igazi figyelmet akar magának.

Már ha akar, mert nem vált már rég olyanná, aki csak értéktárgyakban és pénzben méri a törődést.

De nem csak a mai szülők ilyenek, az enyémek is inkább már ledöglöttek a tévé elé, de egyik nem játszott volna a gyerekeivel.

2015. febr. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Az én szüleim szerencsére nem ilyenek. Nálunk épp fordítva van: törődnek velem, de semmi ilyen elektronikus meg drága cuccot nem vesznek nekem, bár nem is kérem, mert tudom, nincs rá szükségem. Ők még mondják is, hogy ,,gyere, csináljunk valamit".

De azért engem is érdekelne, hogy az olyan szülők, amiket fenn említettél, miért ilyenek....

2015. febr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Attól függ, miről van szó. Nem mindegy, hogy az orvoshoz kellene vinni a gyereket, esetleg egy közös családi program lenne, a gyerek ballagásán kellene ott lenni, vagy az első focimeccsén például. Vagy mondjuk egy már felnőtt gyerek ugráltatja a szüleit, hogy pl. vigyék el szórakozni, vásárolgatni, bulizni, mikor ezt ők is el tudnák intézni, a szülő meg lehet, pihenne egy kicsit egy fárasztó hét után.
2015. febr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
58%
Mert a szülők azt hiszik,hogy pénzzel mindent meglehet vásárolni, de viszont a gyerekük szeretetét, bizalmát nem.
2015. febr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert kényelmesebb,mint a gyerekkel időt tölteni.Az én anyukám ilyen és amikor szóvá tettem,hogy 1-2 bíztató szó olykor jobban jönne,mint bármelyik sport szakkör,ő volt mélységesen felháborodva.
2015. febr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező nem felnőtt "gyerekről" beszélt. Nálunk is így van. A páromnak a volt felesége kb. ugyanilyen a most már 12 és fél éves gyerekével.

5 éve váltak el.

Jaj, miket is beszélek! Nem csak simán elváltak. A nő kidobta az apukát, mert szerencsétlen napi 12-14 órákat dolgozott, és még ez után nem tudott minden nap disco-ba menni, mert másnap hajnali 4-kor kellett kellni. Így a nő szépen félrelépett egy ráérős pasival.

Minden, de minden ott maradt a gyerek miatt, és az ex az új pasijával nagyságrendekkel jobb körülmények között és több pénzben élt, mint mi a párommal.

De mi volt?

Mi vittük a kislányt, játszótérre, állatkertbe, strandra, meg ahová csak tudtuk az anyagiak mellett, otthon is sokat játszottunk és foglalkozunk vele a mai napig.

Otthon meg mi van?

Az elmúlt 5 évben SOHA de soha nem volt az anyuka sehol a gyerekkel! Mindig csak a pasijával járkál.

A gyereknek inkább megvesz tök drága "okostelefont", csak hogy addig se kelljen a gyerekével foglalkozni (persze kb. havonta jelent fel minket, hogy erre meg arra kell pénz, és hogy ÉHEZNEK!)

Ahová a kislány eljut az iskolán kívül az vagy velünk van, vagy egy osztálytárssal, barátnővel, az ő szüleik által.

Ha a kislány az anyukájával akar csak egy otthoni kis közös programot, akkor az execske már egyből hív minket, hogy azonnal vigyük el a gyereket mert nem bír vele.

Kérdezzük ilyenkor, hogy mi a gond?

A válasz: Egyfolytában a nyakamon lóg.


Végül is. Tényleg. Elég volt megszülni, aztán meg lesz....ni, és azzal "kiváló" anyukának lenni, hogy mindenhová lepasszolja a lányát, mert neki koncertekre, meg bulikba kell menni.

2015. febr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Téged kéne elkísérni a könyvbemutatóra?
2015. febr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyerekem azért köpött szembe, mert nem tudtam anyagilag biztosítani az igényeit, még ide a gyékára is kiirt egy rakás kérdést ellenem, akkor bezzeg pont az ellenkezőt írta a sok válaszoló és ő volt a szegény gyerek, akinek a szülei csak az idejüket szánták rá, pénzt már nem tudtak!!!
2015. febr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!