Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kell vagy szükséges irnom...

Mit kell vagy szükséges irnom édesapám temetési búcsúztatására?

Figyelt kérdés
Én intézem a temetési dolgokat(is),így kell irnom egy -efektive-beszédet,amit a búcsúztató elmondd(legalàbbis remélem,nem tudom 50 ember előtt beszélni).Miket kell beleírni?Nem volt jó apa,de apa volt,jó szakember(villanyszerelő volt),keresztrejtvényt fejtett,térképeket és a macskàkat szerette.Ezeket mind írjam bele?Köszönöm előre is a vàlaszokat.

#beszéd #apa #temetés #búcsúztatàs
2016. szept. 19. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Összesen 1 vagy 2 temetésen hallottam ilyet.

Az erényeket szokták megemlíteni, mit szeretett csinálni (pl a térképek és a keresztrejtvények olvasatlanul hevernek a megszokott helyükön...)

Kiket hagyott maga után (név szerint, és, hogy kije volt. Pl. Judit lányát, Béla fiát, Gergő unokáját, etc)

2016. szept. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
79%

"Halottról vagy jót, vagy semmit!"


Ne említsd meg, hogy rossz apa volt. Fogadd el, zárd le. Elment, ezen ő már nem tud változtatni.


Emeld ki a boldog eprceket, mert biztos voltak olyanok is. S ahogy az első hozzászóló leírta, írhatod ilyen nyakatekerten is, hogy a keresztrejtvények olvasatlanul hevernek, a villany megjavítására napokat kell várni.. Stb


Illetve a beszéd végén illik felsorolni a családtagokat is. :)


Részvétem.

2016. szept. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ilyen volt, mert apàm nagyon pap ellenes volt. De mi elmentünk ahhoz az emberhez, aki búcsúztatott és õ kérdezett egy csomó dolgot. Rokoni kapcsolatok, hol élt, miket dolgozott, miket tanult, volt-e terve, hobbija stb..és neki volt hozzà egy sablon szövege.
2016. szept. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hogy csak egy szép emléket fogsz megőrizni a közös életetekből. Mi lenne az? Hogy baktattatok az oviba, fogta a kezed és jó érzés volt, hogy végre vele mehetsz? Vagy az esküvődön büszkén kísért az oltár elé és láttad a szemében, hogy örül a boldogságodnak.

Akármi, egy kellemes emlék csak előkerül valahonnan, hogy bármikor később csak erre az egyre gondolsz, akkor az jóleső érzés. Ezt mesélném el. Egy szép emlék csak akad tán. :-)

2016. szept. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, hogy csillogó alkalomhoz kötődjön, az is lehet, hogy együtt vágtátok a füvet, szedtétek a krumplit, amikor arra gondoltál, de kár, hogy nem mindig ilyen veled. (Na jó, ez utóbbi megjegyzést lehagynám, csak arra utalok vele, hogy egy normális pillanata veled)

Ha meg nem volt, akkor azt hangsúlyoznám, hogy a maga egyszerű módján az volt számára a legfontosabb, hpogy biztosítsa a család anyagi hátterét.

Olyat nem mondanék, ami nem igaz, az nem egy temetésre való, nem kell hazugsággal szépíteni a dolgokat, de nagyon meg fogod bánni, ha a temetésén szóba hozod, hogy nem volt jó apa.

Amúgy miért nem volt jó apa?

2016. szept. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.Hosszú lenne kifejeteni, de nem azért emlytettem meg, hogy rossz apa volt, hogy ócsároljam, csak nem akarok azértmert meghalt, isteníteni.Amugy főént azért, mert fontosabb volt nei, hogy igyon,meg cigizen, mint az, hogy segítsen abban, hogy minnél hamatrabb megoldjuk a tartozásokat, amiket igazából anyám akarta, hogy felvegyék a hiteleket(anyaám lelépett 2008ban), és hogy ne menjen le állandóan, egy drogos, bünőző boltoshoz, aki efektive uzsórára adott nei hitelbe kaját-italt stb.(nincs bízonytékom a pasi ellen, max 3-4 ember szava, de ezt a rendőrségen hiába mondanánk, nem történne semmi, meg úgy sem lesz nekem attól jobb, nem tünne el a tartozások stb. meg már elment innen 2 éve), amik miatt rám, mint lakás tulajdonosra is kiterjedt(közmű hátarlékok).kértem, hogy kérjen ki banki szerződéseket, mert ha anya irta alá apa nevébe, akkor lehetne tenni valamit...és hasonlók.A legdurvább az, hogy anyám sokat vert engem , az esete 90 százalékában teljesen jogtalanul, és soha se, védett meg, állt i mellettem.Kb.a rövid(?) változat az ez.De tudom már nagyjából miket fogok írni. :)
2016. szept. 20. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!