Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám nagyon lenézi anyósoma...

Anyukám nagyon lenézi anyósomat, mert ő sosem dolgozott. Nemsokára lesz az esküvőnk, most hétvégén is találkoztak és anyukám nagyon csúnyán beszélt vele. Hogyan értessem meg vele, hogy fogja vissza magát?

Figyelt kérdés

Anyósoméknak 5 gyerekük van, egész életében otthon volt és gyereket nevelt, kertet művelt, állatokat gondozott, kézműveskedett.

Anyukám nagyon elítéli az ilyen nőket, és ezt anyósom jelenlétében is mindig elmondja.


Hogyan állítsam le? Már előre félek az esküvőtől :-(


2016. szept. 20. 12:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
"Anya, ne beszelj igy az anyossal"
2016. szept. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Anyám Te mindent megteszel azért hogy undok anyós legyél, mi lehetne sértőbb egy anyóstól a jegyesemnek, mint az hogy az anyját szidod. Ha ezt így folytatod, jegyesem családja joggal állapítja meg, hogy rossz családból származom.
2016. szept. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Beszélj anyukáddal,hogy ezt igy nem lehet,kinos helyzetbe hoz téged is,ha nem is kedveli anyósodat probálja visszafogni magát beszélgessetek mást nagyon nemtudok tanácsolni.
2016. szept. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Én kerek perec megmondaném anyámnak, hogy kizárólag akkor jöjjön az esküvőre, ha erre az egy napra képes magát türtőztetni az ilyen jellegű megjegyzésektől, ill. jobb, ha tudja, hogy ha mégsem bírja ki, az első ilyen után hazamehet. Ha pedig úgy gondolja, nem képes magában tartani a véleményét, ne is jöjjön egyáltalán. Nem tűrném az ilyen szintű parasztságot még a saját anyámtól sem, pláne nem a saját esküvőmön.
2016. szept. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

Leültetném és nagyon komolyan megmondanám neki, hogy az esküvőmöm, meg úgy általában sem szeretném meghallani, hogy másoknak osztja az észt, főleg olyan dolgokról, amikhez az ég világon semmi köze. Mert konkrétan nem tartozik rá, hogy ki hogy él, mit csinál otthon.

Esetleg megkérdezném, hogy talán irigykedik-e.

2016. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
47%
Megkérném, hogy csak egy hétig dolgozzon annyit és úgy, ahogy az anyós. Beletörne a dereka.
2016. szept. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
42%
"Anya, megértem, de hagyd, nem tudunk visszamenni az időben. Ez van. Nyugi, én nem leszek ilyen."
2016. szept. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Már beszéltem vele. Szerinte joga van a véleményéhez, ő csak hangot ad ennek.

Nagyon lenézően beszél mindenről, amit anyósom tesz. Pl csináltam ebédet anyósom csirkéjéből. Az elején dicsérte, aztán mikor kiderült honnan van mondta hogy rágós, nem elég húsos stb.

2016. szept. 20. 14:04
 9/22 anonim ***** válasza:
34%

7-es vagyok, látszik az értelem.


A kérdező leállítani akarja az anyját. Nem megváltoztatni a világnézetét. Az amúgy is lehetetlen. Leállítani úgy lehet, ha egyetért vele, példa volt rá a válaszom, hogy mit mondjon.


De a többség már önérzeteskedik.

2016. szept. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%

Joga van a véleményéhez, de nem vagy rá kíváncsi!

Próbáld meg elmagyarázni, hogy ezzel téged bánt és a párodat is. Ne akarja, hogy miatta legyen rossz viszonyod az anyósoddal. Esetleg apukád nem tudna rá hatni?


Én a helyedbe már leüvöltöttem volna a fejét.

2016. szept. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!