Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok egy egész hétvégét...

Nem akarok egy egész hétvégét a párom családjával tölteni! Legyek őszinte vagy valahogy vágjam ki magam?

Figyelt kérdés

Sajnos a párom családja nagyon, nagyon nehéz eset. Alapjáraton szeretem a szüleit is és a nagyszüleit is, viszont együtt elviselhetetlenek. A páromnak volt egy ikertestvére, aki 6 éve autóbalesetben meghalt. A szülei azóta sem dolgozták fel, általában úgy viselkednek, mintha az a baleset megsem történt volna. A nagyszülők pedig úgy tesznek, mintha mindig is csak a párom és a húga lettek volna az unokáik. Ebből aztán mindig hatalmas veszekedés van.A nagyszülők a szülőket hibáztatják, amiért 17 évesen ráadásul részegen vezetett a fiúk és meghalt két másik ember is (egy 6 éves kislány és az apukája), a szülők pedig ilyenkor általában egymást vagy a páromat szidják.

Minden szülinap, karácsony, húsvét, stb erről szól náluk és nagyon nehéz kibírni kivül állóként is, a páromnak meg főleg.

Nem is nagyon szoktunk így találkozni velük, de most a húga születésnapja lesz, akit nagyon szeretünk és miatta szeretnék ott lenni, de a sírás,ordibálás,és néha előforduló verekedés is elrettent tőlük.

Mondjam meg nekik őszintén, hogy nem normális, ahogy viselkednek és ezért nem akarok 2 napot ott tölteni, vagy találjak kifogást, hogy ne haragudjanak meg?


2016. szept. 21. 11:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
55%
Attól, hogy elmondod az őszintét, nem fognak megváltozni, sőt előfordulhat, hogy mindenki ellened fordul. A látogatást rövidre fognám és utána elmennék a szüleimhez vagy meglátogatnám a barátaimat, vagy szállodában/panzióban aludnék. A lehetőségeket te ismered.
2016. szept. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
62%

Azt írod, hogy a párod családja.. és mégis, mintha egyedül szeretnél dönteni (... "vagy valahogy vágjam ki MAGAM?) Ez nekem elég fura. Ha valóban párodnak érzed akkor első lépésként magadban kellene végiggondolni mit szeretnél. A fő cél -gondolom- a nyugodt ünneplés. Lehetőleg az egész családnak (ha tényleg szereted a hugit akkor neki sem kívánhatsz mást az ünnepnapján). Ha ez megoldhatatlan akkor legalább magadnak és a párodnak. Ha a párodnak jó a veszekedéssel együtt akkor két külön csapatban játszotok (legalábbis ebben az ügyben) és valóban Neked kell egyedül döntened. Ebben az esetben őszintén megmondanám a páromnak, hogy nem szeretnék menni, mert nekem az nem ünnep, ha az emberek marják egymást. Ha Te elvárod, hogy más felnőttként viselkedjen és normálisan ünnepeljen akkor Te sem bújhatsz gyerekesen kifogások mögé. Ha a párod is azt szeretné, hogy normális családi légkör legyen akkor megkérném, hogy beszéljen a szüleivel és mondja el, hogy addig a pillanatig vagytok hajlandók ott maradni amíg az ünnep ünnep és amint átfordul vitába akkor a hugit elviszitek valahova szórakozni/ebédelni/stb., hogy végre legyen egy igazi ünnepnapja. DE ha ezt mondjátok akkor meg is kell tenni. Felállni az első duzzogásnál és elvinni a hugit valódi ünnepre, ahol nem moroghatsz a felmenőire. Esetleg eleve egy héttel előbb/később mentek, és csak ti hárman ünnepeltek. Ekkor ugyan a huginak ki kell bírni egy borzalmas nagycsaládi "ünnepet" viszont tőletek kaphat egy igazit.


Én anyukám mindennapos, több órás veszekedései mellől álltam így fel. Ma már csak valódi stresszhelyzetben mer kiabálni. Ehhez az kellett, hogy ne bújjak ki a konfliktus alól és ne csak azt mondjam, hogy "akkor elmegyek". Eleinte nehéz. Néha nehezebb, mint végighallgatni, de a veszekedésmentes évek azt bizonyítják, hogy megérte a nehézségeket.


Ne keress kifogást. Nem miattuk. Magadért.

2016. szept. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igazatok van. Sokkal egyszerűbb, ha az ember elmenekül a nehézségek elől és hazudik mindenkinek. Aztán persze könnyű sírni is. Azért mert átverték, nem fizették ki, kinevették a háta mögött, kibeszélték, kiforgatták a vagyonából, elhagyták, vagyis ugyanazt tették vele amit ő tett azokkal is akiket "szeret".


Nem tűrni mások terrorját és ezt őszintén, önmagunkért kiállva elmondani fájdalmasabb és úgy látszik nem való mindenkinek.


Előző voltam.

2016. szept. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!